Skocz do zawartości

wycinka drzew

141 odpowiedzi na ten temat

#121 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3960 postów

Napisany 22 luty 2017 - 19:05

wycinka drzew

Znów w TV o wycince - piły idą jak świeże bułeczki , każdy chce zdążyć przed ponownym zaostrzeniem przepisów .

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wycinka drzew Dzisiaj, 05:33
  •  

#122 Share uprzemyslowiony

uprzemyslowiony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 luty 2017 - 01:36

wycinka drzew

A już wiadomo jakie będą zmiany??

#123 Share pk67

pk67

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 luty 2017 - 02:55

wycinka drzew

Jakoś w innych krajach ludzie mogą na swoich działkach drzewa wycinać i nic tam się nie zawali a nas uważają za głupków .Głupków których za pysk musi trzymać rozpasana biurokracja.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3960 postów

Napisany 23 luty 2017 - 07:39

wycinka drzew

Dopiero pod koniec miesiąca będą debatować .

ZETOR TEAM

#125 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 23 luty 2017 - 08:13

wycinka drzew

Przeciwnicy myślą że każdy będzie ciąć i ciąć w nieskończoność, a nie wiedzą że dwa razy tego drzewa się nie wytnie. :P 

#126 Share wiesiek63zmc

wiesiek63zmc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 23 luty 2017 - 10:06

wycinka drzew

A może ta ustawa nie  była z tych pochopnych , przecież tam nie pracują idioci a była skierowana do pewnej grupy biznesu dla której drzewa w miastach to zmora i duży koszt (inwestycje budowlane) Kto miał wyciąć już to zrobił ,a przy okazji troche szarych obywateli skorzystało .teraz okienko się zamknie i będzie oky

k

#127 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 23 luty 2017 - 14:23

wycinka drzew

Najwięcej to drą japy ci co mieszkają w apartamentach i nie mają żadnego drzewa posadzonego 

#128 Share uprzemyslowiony

uprzemyslowiony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 luty 2017 - 14:46

wycinka drzew

Najwięcej to drą japy ci co mieszkają w apartamentach i nie mają żadnego drzewa posadzonego 

No i wszystko jasne, brawo dla tego Pana.

To tak jak z 500+ "nie popieram bo nie biorę, ale jak będę brał to jestem za tą ustawą".

#129 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 23 luty 2017 - 15:17

wycinka drzew

ale przecież nie jest taka prościzna z wycinaniem drzewa na swoich posesjach

dzwoniłem do gminy i orientowałem się o wyciecie 10szt olch o obwodzie wiekszym niż1m na wysokości 1.3m .

Wszystkie mam powyżej 1m obwódu i tak musze mieć pozwolenie z gminy i nasadzić nowe drzewka (akurat miałem i tak nasadzać nowe)

Najwiecej faktycznie krzycza ci co widzą drzewa w parku i chodzą tam na spacery z psami ktore obsrywają wszystkie chodniki i prywatne skewry. A zapewne w domu tj. mieszkaniu zadnej roślinki na oknach bo nie chce sie podlać etc. wielcy ekolodzy 

#130 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 23 luty 2017 - 15:24

wycinka drzew

Jakby nie było zakazu wycinki tyle czasu to teraz by nie było takiego szału na wycinanie. Niektórzy nie mogli uzyskać zgody na wycinkę bo jakiemuś urzędnikowi się to nie podobało a teraz mogą. I g...o to powinno kogoś obchodzić co robię na swojej posesji. Przeszkadza mi w wybudowaniu wiaty czy czegoś innego to wycinam i co komu do tego. Nikt nie patrzy że rolnicy na wsi gdy wycinają drzewa to zazwyczaj sadzą kilka nowych co roku bo są im potrzebne np do opału. Ci co tak najbardziej krzyczą żeby nie wycinać to sami już dawno wycięli co mieli do wycięcia a teraz wrzucają wszystkich do jednego worka.

Niech się mieszczuchami zajmą bo to oni te piły kupują. Każdy na gospodarstwie ma jakąś piłę więc nie wiem o co ten szum dookoła rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share malinka_as

malinka_as

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2017 - 15:53

wycinka drzew

Dokładnie cały ten szał to jest przesada. W tamtym roku osobiście pisałam pismo o pozwolenie na wycinkę ogromnej lipy i nie było problemu, przyjechali, pomierzyli, pozwolili i tyle. A teraz nie ma pozwoleń wszyscy tną , już są pogłoski że mają wrócić pozwolenia. Ciekawe.. przecież wiadomo że jak ludzie usłyszą że mają wrócić znowu pozwolenia to wytną co mają wyciąć przed zmianą i nikt im nic nie zrobi.

#132 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6580 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 luty 2017 - 16:21

wycinka drzew

ale przecież nie jest taka prościzna z wycinaniem drzewa na swoich posesjach

dzwoniłem do gminy i orientowałem się o wyciecie 10szt olch o obwodzie wiekszym niż1m na wysokości 1.3m .

Wszystkie mam powyżej 1m obwódu i tak musze mieć pozwolenie z gminy i nasadzić nowe drzewka (akurat miałem i tak nasadzać nowe)

tak ale jeżeli przywracasz grunt do użytkowania rolniczego czy też pod budowę domu to nie musisz pisać o pozwolenie.

Jak nie piszesz o pozwolenie to nie ma opłat no i nikt niczego nie ogląda, wymiary drzewa też nie mają znaczenia.

No i nie ma wpisanego nasadzenia.

Dokładnie cały ten szał to jest przesada. W tamtym roku osobiście pisałam pismo o pozwolenie na wycinkę ogromnej lipy i nie było problemu, przyjechali, pomierzyli, pozwolili i tyle. A teraz nie ma pozwoleń wszyscy tną , już są pogłoski że mają wrócić pozwolenia. Ciekawe.. przecież wiadomo że jak ludzie usłyszą że mają wrócić znowu pozwolenia to wytną co mają wyciąć przed zmianą i nikt im nic nie zrobi.

i taki jest plan ;)

Jak ktoś ma do wycięcia jedno czy dwa drzewka to może i gmina się zgodzi ale jak jest tego więcej + pracownik niezbyt przychylny to jest problem.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#133 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2018 postów

Napisany 23 luty 2017 - 16:21

wycinka drzew

no wałsnie a kiedy bedzie zmiana?

mialem nie wycinac nic ale teraz bedzie mus wyciac bo pozniej chodzic prosic sie tych urzednikow i jezdzic po pozwolenie to lepiej etraz na zapas nawycinac

#134 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 23 luty 2017 - 19:18

wycinka drzew

tak ale jeżeli przywracasz grunt do użytkowania rolniczego czy też pod budowę domu to nie musisz pisać o pozwolenie.

Jak nie piszesz o pozwolenie to nie ma opłat no i nikt niczego nie ogląda, wymiary drzewa też nie mają znaczenia.

No i nie ma wpisanego nasadzenia.

i taki jest plan ;)

Jak ktoś ma do wycięcia jedno czy dwa drzewka to może i gmina się zgodzi ale jak jest tego więcej + pracownik niezbyt przychylny to jest problem.

Nie masz racji nie musisz do użytkowania rolniczego mieć zgody

#135 Share malinka_as

malinka_as

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2017 - 22:01

wycinka drzew

no wałsnie a kiedy bedzie zmiana?
mialem nie wycinac nic ale teraz bedzie mus wyciac bo pozniej chodzic prosic sie tych urzednikow i jezdzic po pozwolenie to lepiej etraz na zapas nawycinac

Z tego co czytałam to posiedzenie musi się odbyć.. Ale myślę że skoro jest taki szum wokół tego tematu to niedługo wrócą stare zasady, więc tnij ile wlezie :)

#136 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1591 postów

Napisany 23 luty 2017 - 22:41

wycinka drzew

jutro tne- tak skromnie 10 drzew -bo wiecej nie posiadam, i po problemie po co mi  cien czy jakies ptaki, liscie sie walaja po podworku, galezie trzeba sprzatac, dzieciom nic nie przekaze, nie sobie same sadza-kiedys tam 

u nas sa wsie ktore nawet nie maja hektara lasu, srednie zalesienie to 1\3 tego co w calym kraju, 30 lat temu przy komasacji nastapila hekatomba drzew, granice pol sie zmienialy wiec wszyscy cieli co sie dalo zeby innym nie zostawiac.

zwolennicy wycinki to powinni walnac sobie glowa w te pniaki co im zostana.........

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#137 Share malinka_as

malinka_as

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2017 - 23:33

wycinka drzew Spokojnie, spokojnie jeszcze dojdzie do tego, że będą się przyczepiać do pniaków, które po drzewach zostają. Takie mają pomysły, że może znowu wpadną na coś "genialnego"

#138 Share uprzemyslowiony

uprzemyslowiony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 luty 2017 - 02:18

wycinka drzew

Media zagraniczne i opozycja widać krzyczy bez powodu i ludzie się podniecają jakby to był wielki problem.

Jeżeli na drzewa powyżej 1m obwodu trzeba mieć i tak zgodę...

#139 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 06:40

wycinka drzew

Nikt nie patrzy że rolnicy na wsi gdy wycinają drzewa to zazwyczaj sadzą kilka nowych co roku bo są im potrzebne np do opału. 

Z tym to się tak nie zgodzę. Tylko nieużytki jakieś zarastają, i gdzieś były sadzone lasy jak ktoś wziął na dopłaty. Taka gospodarka drzewna to jednak trzeba przyznać że zanika. Pokolenie mego dziadka to obsadziło wieś topolami, wszędzie były sadzone wierzby, a wokoło drogi lipy. Wierzby na łąkach, a na polach jakieś owocowe drzewka. Gdzieś jabłoń czy grusza.  Obecnie wierzby jak się u kogoś ostały to poprzerastały i nikomu się nie opłaca i nie chce ich obcinać. Bardziej energiczni to dawno usunęli w całości aby mieś spokój. Opału drzewnego coraz mniej ludzi potrzebuje, kwiatów lipy nie sprzedaje się, a owoce można łatwiej kupić w sklepie. Taka prawda. Nie oszukujmy się. Jeśli chodzi zaś o estetykę, to jeszcze nie jesteśmy na tym etapie aby tak bardzo tym przejmować. Chociaż już widziałem gospodarstwa gdzie kwiaty i jakieś krzewy ozdobne były sadzone wokoło obory, więc zobaczymy co przyniesie przyszłość.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Emlo

Emlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 czerwiec 2017 - 22:43

wycinka drzew

Już się trochę pogubiłem w tym wszystkim  :wacko:  A mianowicie, mam nową dzierżawę i rośną tam krzewy oraz kilka większych drzewek, które mam zamiar wyciąć. Czy teraz można wycinać drzewa czy nie? Jakie można, a jakie nie?