Gość ziomek16142

wycinka drzew

Polecane posty

Gość   
Gość

Lament się podniósł bo teraz wycinają prawie, że na zapas. Nikt nie zrobi reportażu o drzewie wyciętym w szczerym polu, ale jak wycinają całe połacie zieleni w miastach to ludzi zaczyna drażnić. Bo był sobie park(czy jakiś skwer), a teraz będzie kolejna biedronka. Szczerze przyznam, że mi też by się nie podobało nagle zamieszkać w kompletnie betonowej pustyni. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Kolejna ustawa napisana na szybko na kolanie i takie skutki, mi się podoba, że sobie mogę samosiejki na użytku rolnym wyciąć, ale to powinno być troch inaczej skonstruowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe, czy jak będzie susza, powódź czy inne katastrofy to też twoja działka twoja sprawa, czy zgłosisz się o pomoc klęskową do państwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie czytam, że wieść o masowej wycince dotarła do Jarosława Kaczyńskiego, i zapowiedział konieczność zmiany przepisów. Jutro pewnie wszystkie piły i akcesoria do nich znikną ze sklepów. :P

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Witam!

Piszą tak- 

Ustawa z dnia 16 grudnia - został zniesiony obowiązek zwracania się do odpowiedniego organu w przypadku w przypadku usunięcia drzew lub krzewów, które 

rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz tych usuwanych w celu przywrócenia gruntów nieużytkowych do użytkowania rolniczego.

Drzew , których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm dla topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu srebrzystego oraz 50 cm dla pozostałych gatunków drzew. 

Nowe przepisy przyznają ponadto radzie gminy uprawnienia do dalszej znacznej liberalizacji zasad dokonywania wycinki drzew i krzewów. 

Pozdrawiam!

 

Ma to sens co piszesz. Ale pisać o pozwolenie, czy  o wyrażenie potwierdzenia przepisów? W jakiej formie te pismo wystosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma nad czym się zastanawiać . Miłościwie nam panujący prezes zapowiedział znaczne zaostrzenie przepisów  :unsure: . A mogło być tak pięknie  :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy w lesie też można wycinać bez pozwolenia a grunt przeznaczyć na pole??

 

Las podlega innym przepisom, do tego to jest grunt nierolny, więc pola nie zrobisz. Drzewa sadzone na cele gospodarcze. Chyba, że to jakiś dziki las samosiewów na gruntach rolnych. Jeśli nie, to po wycięciu trzeba zdaje się też zalesić z powrotem. 

Nie ma nad czym się zastanawiać . Miłościwie nam panujący prezes zapowiedział znaczne zaostrzenie przepisów  :unsure: . A mogło być tak pięknie  :( .

 

Czy ja wiem? Widząc po zapędach dać trochę wolności i ludzie przerobiliby nasz kraj na step. Gdyby nie ta masowa i błyskawiczna akcja wycinki to przepisy by pewnie zostały. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

A czy w lesie też można wycinać bez pozwolenia a grunt przeznaczyć na pole???

 

 Jeżeli chodzi o las to prosta sprawa, idziesz do starostwa odpowiedniego dla działki, wypełniasz druk  o wycinkę, płacisz ok.22 zł za wniosek i masz za tydzień albo od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wszędzie tak prosto . U nas w gminie raz na tydzień leśniczy ma dyżur . Najpierw wieziesz go do lasu i cechuje , a następnym razem przyjeżdża z asygnatą , .ścinasz , a on odbija . Idiotyzm !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Ja jak byłem to kazała wypełnić wniosek i do tygodnia odpowiedz. Pytała się tylko czy będzie potrzebna pomoc leśniczego, jak tak to kolejny wniosek jak nie to już koniec.  Mówimy cały czas o gruntach, które w wypisie mają wpisane LAS, a nie łąką lub nieużytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówimy . Też bym tak chciał , a nie dopasować czas , leśniczego i pogodę . B)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Nie ma nad czym się zastanawiać . Miłościwie nam panujący prezes zapowiedział znaczne zaostrzenie przepisów  :unsure: . A mogło być tak pięknie  :( .

 

bo ekooszołomy wszędzie piszą w necie i trąbią do mediów że krzywa się dzieje drzewom.

Tylko ze do 15 czy 30 marca można ciąć w wielu rejonach drzewa, potem sezon ochronny na jakieś robactwa albo ten od n2000.

Poza tym każdy dobry drwal powie że drzewa tnie się zimą jak soki w nich nie płyną.

Stąd wszędzie wycinki są robione teraz i teraz ekooszołomy krzyczą.

 

A ja dziś podpytałem w U.Gminy tę samą panią co wcześniej mówiła że się nie da ciąć o to jak wyciąć 7 lip w celu przywrócenia gruntu do użytkowania rolniczego bo jest tam teraz łąka a chcę całość zaorać - usłyszałem że można ciąć chyba że "prezesowi" się odwidzi. 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Ten kto ma coś do wycięcia niech się spieszy bo zaraz będzie za późno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apaczek    6

U teściowej koło domu jednorodzinnego rośnie 15 metrowy świerk i się zastanawiam czy zdążę go wyciąć bo się jeszcze przepisy zmienią ;)

a swoją teściową lubię :)

Edytowano przez apaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak stanowił zagrożenie, to zawsze można było wyciąć. Jeden wniosek i po sprawie. Jeszcze na starą ustawę wyciąłem na nowej ziemi kilkadziesiąt sztuk bez problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński coś zaczął znowu, ze ustawa będzie zmieniana.

Platforma chcąc się przypodobać już ma prawie gotowe nowe uregulowania :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Kaczyński coś zaczął znowu, ze ustawa będzie zmieniana.

Platforma chcąc się przypodobać już ma prawie gotowe nowe uregulowania :D

 

platforma skurw..... syny     sa i tyle psy na posyłki czyjeś co to ma do rolnikow jak ktos chce se wyciac kilka drzew na opał zaraz zliwkiduja udogodnienia pisu wez lataj po urzedach znowu o pozwolenie na kilka drzewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Znów w TV o wycince - piły idą jak świeże bułeczki , każdy chce zdążyć przed ponownym zaostrzeniem przepisów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pk67    1

Jakoś w innych krajach ludzie mogą na swoich działkach drzewa wycinać i nic tam się nie zawali a nas uważają za głupków .Głupków których za pysk musi trzymać rozpasana biurokracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopiero pod koniec miesiąca będą debatować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Przeciwnicy myślą że każdy będzie ciąć i ciąć w nieskończoność, a nie wiedzą że dwa razy tego drzewa się nie wytnie. :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rudy112
      Czy ktoś się orientuj ile to może kosztować?
    • Przez WhyDuck
      Witam.
      Interesuje mnie założenie szkółki drzewek owocowych. Posiadam odpowiednią wiedzę na temat uprawy i pielęgnacji  (skończyłem szkołę w tym kierunku ) Niestety nurtuje mnie kwestia opłacalności takiego ,, biznesu". Mam około 4.5 ha ziemi z możliwością dzierżawy kolejnych 5 ha. Może ktoś z forumowiczów prowadzi taką działalność i podpowie jak z dochodowością takiej szkółki?
      Będę bardzo zobowiązany za każdą podpowiedź . Pozdrawiam
    • Przez kapec22
      Jaka powinna być odległość drzew i krzewów od drogi gminnej dojazdowej która prowadzi do gospodarstwa i innych pól, jest to droga utwardzona kamieniem i nie ma fos i pewna osoba ma posadzone krzaczki i drzewa praktycznie w drodze i gałęzie trącają po samochodzie a ciągnik to już całkiem, kombajn w ogóle nie przejedzie, musi omijać działką sąsiada a gdyby nie wyraził zgody to by w ogóle nie dojechał, miał ktoś taki przypadek ? jaki powinien być pas drogowy ?
    • Przez infinity25
      Witam,  posiadam działkę która jest tzw trwałym użytkiem zielonym. Jest ona częściowo zarośnięta drzewami, mają one ok 50 lat i jest ich prawie 200 sztuk.  Chcę się pozbyć tych drzew, ale w urzędzie dowiedziałem się że pozwolenie oczywiście dostanę, lecz po wycince muszę pozbyć się wszystkich korzeni.  Teraz pytanie czy na prawdę konieczne jest wyrywanie tych korzeni, bo nie ukrywam że byłby to duży problem.  A nie raz już wycinaliśmy drzewa na pozwolenie i nigdy nie było takich wymagań.
    • Gość Marcin135
      Przez Gość Marcin135
      Witam. Ktoś w nocy podciął drzewa w pasie drogowym na drodze powiatowej, a niektóre całkiem sciął.  Co z tym zrobić? gdzie zgłosić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj