Skocz do zawartości

wycinka drzew

84 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 18:20

wycinka drzew

Tnij a nie pytaj........Twoje to Ci wolno.
Ja miałem koło drogi 4 modrzewie na wysokość z 12-15 metrów , zawołałem sąsiada z Sthilem , przyszedł ja ciągnik linka i po sprawie.
Ludzie za bardzo panikuja z tymi pozwoleniami.
Moje to moje , tne i już.

To jest własnie przykład cwaniakowania po polsku. Najpierw ludzie wycinają drzewa, a w razie wpadki lamentują, że nie wiedzieli, że potrzebne zezwolenie. Przepisy są jakie są, ale zezwolenie na wycinkę gmina wydaje osobie fizycznej za darmo, więc nie rozumiem po co ryzykować, jak można wszystko załatwić legalnie.
Aha, KULAWA KOZA nie nawołuj do ścinki bez pozwolenia, bo ktoś ciebie posłucha i co będzie. No chyba, że ty zapłacisz ewentualną karę. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wycinka drzew Dzisiaj, 21:38
  •  

#42 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 18:21

wycinka drzew Takie głupoty piszecie że jeszcze ktoś przez was narobi sobie kłopotów że się nie wypłaci do końca życia. Nie wiem jak w przypadku lasu ale pewnie tak samo jak w innych samowolnie nie można zciąć żadnego drzewa i nie ważne czy suche,chore czy żyje. nie istotne też czy wyrosło samo czy zostało przez nas posadzone. Trzeba mieć pozwolenie, kiedyś kosztowało 25 zł i na jedno można było wyciąć max 5 drzew. drzewa te były najpierw oglądane i mierzone przez pracownika gminy itd. bez zezwolenia można zciąć każde derzewo owocowe i inne do 10 lat jeśli znajduje się na działce której jest się właścicielem. A rów nie jest naszą własnością tylko należy do drogi a droga jest gminna, powiatowa ... itd. i to ten organ jest właścicielem znajdujących się tam drzew. Przykład z życia. U nas pewna osoba zcięłą drzewo na swoim podwórku druga życzliwa to zgłosiła (drzewo ok 0,8-1m średnicy) okazało się że ten zcinający nie ma pozwolenia i dostał karę 180 000. To tak ku przestrodze, każdy zrobi jak uważa kawałek papieru to tylko mała formalnośc a ile spokoju, bo jak już przyjadą urzędnicy, policja itd to nikogo nie będzie interesowało że na agrofoto panx czy y napisał żeby ścinać bo jak on ściął i nikt go nie podkablował to tak będzie zawsze.

#43 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 14 listopad 2013 - 18:24

wycinka drzew Aż oczy przecieram ze zdumienia, ze z Panów tacy formaliści:)
Ciekawe, że w mojej gminie i sąsiedniej (mieszkam na pograniczu) nikt sie nie interesuje wycinaniem drzew z lasów prywatnych, robimy to wszyscy od lat i jest to dla nas tak naturalne, jak umycie zębów rano. Dzięki chłopaki za pomoc, rozjaśniliście mi trochę w głowie.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 18:27

wycinka drzew U nas strach wchodzić do lasu z piłą bez pozwolenia, jednego roku mieliśmy taki przypadek złożyliśmy wniosek w gminie powiedziała nam że możemy wycinać bo jest zgłoszone a został nam z poprzedniego roku jeden kawałek olszaka to go potniemy i sprzątniemy, jak odbieraliśmy decyzje to nam powiedziała że był do nich telefon że ten i ten wycina drzewo. Pozwolenie nic nie kosztuje i spokojnie można wycinać bez żadnych obaw.

#45 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 14 listopad 2013 - 18:29

wycinka drzew Noto dejmy na to ze mam 2 dęby za stodołą i chce je ściąć to mam po zezwolenie iść ? :lol:
Około mc temu sąsiadka miała potężnego graba koło drogi głównej , najeła ekipe , przyjechali i po gałęziach ścieli calutkiego , nikt o zezwolenie nie pytał bo byłem tego świadkiem , trwało to z 3 h , bo grab duży i gałęzi masę.

Oby tylko nie doczekaliśmy czasów by trzeba było iść do gminy po pozwolenie jak się chce kochać swoją żonę czy kobietę :D

A co z tymi co kradną drzewo z lasu?????
U mnie to notorycznie , kto takich upilnuje?
Kradną ile wejdzie .

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 14 listopad 2013 - 18:34.

#46 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 18:39

wycinka drzew KULAWA KOZA - wędkarstwo, kłusownictwo, nielegalna ścinka drzew. Słuchajcie dalej jego rad a jak coś to powiecie że KULAWA KOZA mówiła żeby ścinać

#47 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 18:43

wycinka drzew Masz szczęście, że u was nie trzeba nic zgłaszać, ale to się pewnie nie długo zmieni. Odnośnie pierwszego pytania to tak.

#48 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 19:22

wycinka drzew

KULAWA KOZA - wędkarstwo, kłusownictwo, nielegalna ścinka drzew. Słuchajcie dalej jego rad a jak coś to powiecie że KULAWA KOZA mówiła żeby ścinać

Mówie jak jest u mnie.
Masz coś do mojego wedkarstwa? Może pochwalisz się wynikami? zobaczymy wtedy.....

#49 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 20:06

wycinka drzew a skąd nic nie mam do wędkarstwa, a wynikami z kłusownictwa też się pochwalisz. Troszkę dystansu do pewnych spraw nie zaszkodzi myślę.

#50 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 14 listopad 2013 - 20:14

wycinka drzew @ KULAWA_KOZA
to masz spoko sąsiadów.
Bo prawda jest taka, że jeżeli wytniecie drzewo bez pozwolenia i nikt was nie podkabluje, to żadnej kary nikt na was nie nałoży. Mówie tutaj oczywiście o swoich lasach, bo jak w państwowych jest to nie wiem, nie mam takich w okolicy.
Czyli wszystko zależy od sąsiadów jakich macie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 14 listopad 2013 - 20:54

wycinka drzew Sąsiad sąsiadem a pozwolenie warto mieć. Ja u nas bez pozwolenia piły nie odpalam (czasy niepewne , dziecko małe). A mam do was pytanie , gdzie złożyć wniosek o pozwolenie jak drzewa rosną przy moim polu na nasypie nieczynnych już od "X" lat torów kolejowych?

KPK KUMURUN TEAM

#52 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 14 listopad 2013 - 21:12

wycinka drzew Wiadomo, że lepiej mieć, tym bardziej, że pozwolenie nic nie kosztuje. Jeżeli te drzewa nie są na Twojej działce, to się zastanawiam czy w ogóle dostaniesz pozwolenie na ich wycinkę, czy nie będzie trzeba gadać, z właścicielem gruntu, czyli PKP, choć myślę, że najlepiej udać się o gimny a oni powinni wyjaśnic co i gdzie załatwiać w takiej sytuacji.

#53 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:46

wycinka drzew Drzewo jest cenne bo nie da się go kupić - czytaj - mając milion dolarów w rok nie wychodujesz dębu o obwodzie pnia 200cm. Można kupić posadę,urodę, opinię... ale nie drzewo -_-

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2013 - 22:04

wycinka drzew

Tnij a nie pytaj........Twoje to Ci wolno.
Ja miałem koło drogi 4 modrzewie na wysokość z 12-15 metrów , zawołałem sąsiada z Sthilem , przyszedł ja ciągnik linka i po sprawie.
Ludzie za bardzo panikuja z tymi pozwoleniami.
Moje to moje , tne i już.

I kto to mówi -SOŁTYS, jak nie wiesz dokładnie, to nie dawaj takich rad koleżance, bo mogą ją narazić na takie straty materialne, że się nie mieści w pale!

Pkt. 1.8 wg. taryfikatora +1 punkt ostrzeżeń

#55 Share slawekz1975

slawekz1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 22:21

wycinka drzew u mnie sasiad za wyciecie lipy zapłaci 85000zł rozłozyli mu na raty na 10lat

#56 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 14 listopad 2013 - 23:10

wycinka drzew Drzewa nie są na mojej działce ale z nią sąsiadują i to mi robią największe szkody w postaci wyduszonych przez opadłe jesienią liście na 10m od drzew nie ma nic. Wiosną dojdzie brak wody bo korzenie swoje wyciągną i dziękuję.

KPK KUMURUN TEAM

#57 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 14 listopad 2013 - 23:20

wycinka drzew Tory nieczynny i pewnie nawet nikt tam nie zagląda skoro dopuścili do wyrośnięcia sporych drzew. Wiesz, nic nie sugeruję ale czasami zdarza się, jakaś choroba czy coś i drzewo usycha... Może akurat :D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#58 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 14 listopad 2013 - 23:43

wycinka drzew U nas: Od leśniczego ze swojego rejonu odbierasz asygnatę, ścinasz drzewa a on przyjeżdża i podbija. Suche i zgniłe chyba można bez pozwolenia.
c 330
4011
mf 255

#59 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 09:20

wycinka drzew Rację ma (magnum123).
Na obcej działce NIE WOLNO samowolnie wycinać niczego. Choćby tu był badyl dzikiego bzu. Cudza własność - to cudza. I nie ma się zmiłuj. Jeśli drzewa, krzaki, czy inne cuda z cudzej działki przeszkadzają lub robią szkodę na mojej - to albo załatwiać trzeba z sąsiadem, albo drogą administracyjną.
Co do wycinki drzew na własnych posesjach - zezwolenie jest konieczne. Takie zezwolenia wydają wydziały ochrony środowiska w gminie. Ale im starsze drzewo, cenniejszego gatunku - tym o takie pozwolenie jest trudniejsze. I uzyskanie go wcale nie takie oczywiste. Należy przekonująco uzasadnić potrzebę usunięcia. Np. że w razie wichury zagraża budynkom, że jest chore (trzeba udowodnić że jest). I niech komuś nie wpadnie do głowy "pomaganie" drzewu w obumieraniu - TO WIDAĆ, i jest traktowane tak samo jak wycięcie.
Oczywiście - sa odważni, którzy tną na dziko. Ale niech nie sądzą, że nikt nigdy o tym się nie dowie. Widocznie nigdy na oczy nie widzieli map topograficznych sporządzanych przez gminy dla potrzeb wojska. Na tych mapach zaznaczony jest KAŻDY dziki krzak rosnący w miedzy. I wszystko co znajduje się w terenie.
Nie ma ABSOLUTNIE żadnego znaczenia że "pradziadek zasadził, to ja se ściąć mogę". Kary za wycięcie sa horrendalne. Szczególnie za wiąza, jesiona, dęba, daglezję, platana, jawora.
Z życia - dalszy sąsiad usunął 3 wierzby (kora i skorupa - reszta próchno) rosnące na jego działce, na brzegu rowu. 3 lata ciągał się po sadach, zanim ochrona środowiska odpuściła, i stanęło na karze 100 zł.
We własnym lesie można bez zezwolenia (ale trzeba poinformować leśniczego) przeprowadzać sprzątanie, w sensie usuwania krzaków, wiatrołomów, podcinania gałęzi. I tylko tyle.
A juz tak na koniec. LUDZIE - czy trudno jest podejść lub zadzwonić do człowieka od środowiska we własnej gminie i zwyczajnie - zapytać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 15:49

wycinka drzew

I kto to mówi -SOŁTYS, jak nie wiesz dokładnie, to nie dawaj takich rad koleżance, bo mogą ją narazić na takie straty materialne, że się nie mieści w pale!

Pkt. 1.8 wg. taryfikatora +1 punkt ostrzeżeń

Dziękuję za wyjaśnienie i za ostrzeżenie.Będę na przyszłość pamiętał.
Szkoda tylko że za takie coś dajesz ostrzezenia Mat , a inni jak notorycznie łamią regulamin to nawet palcem nie kiwniesz.......ale niech i tak będzie.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 15 listopad 2013 - 15:51.