Skocz do zawartości

wycinka drzew

84 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 21:35

wycinka drzew

Chyba że Ty mnie podkablujesz. :P

skąd bym śmiał :D
I nie ma tu nic do znaczenia że jestem pracownikiem gminy? :P
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wycinka drzew Dzisiaj, 01:37
  •  

#22 Share Adi105

Adi105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 10:28

wycinka drzew

Nie leżysz gdzieś na granicy z NATURĄ 2000? bo może tu jest problem. Z drugiej strony co za drzewa chcesz wyciąć?? i skąd jesteś?

Jest to miejscowość koło Częstochowy niby Jura Krakowsko Częstochowska a drzewa to samosiejki sosna troche brzozwy wszystko co w gruncie ornym się wysiało. I nadal nigdzie w przepisach nic nie znalazłem że ZPK wydaje i ma prawo ingerować w gmine na temat wycinki drzew.

Edytowany przez Adi105, 16 listopad 2012 - 10:32.

#23 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 21:46

wycinka drzew mój wujek ma taki "lasek" i wiem że jak chciał wyciąć drzewa to powiedzieli mu w gminie, że gdyby drzewka miały mniej niż 10 obwodu to mógłby bez problemu wyciąć. Teraz "lasek" ma już ponad 5 m wysokości i musi mieć pozwolenie na wycięcie:/
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Soja jako składnik diet? zobacz »

•  

#24 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 11 listopad 2013 - 13:52

wycinka drzew Panowie, orientujecie się, jak wysokie kary są za wycięcie drzew bez pozwolenia? Mam na podwórku dwa wiązy, na wysokości 130 cm każdy z nich ma ponad 235 cm obwodu. Parę lat temu uzyskalismy pozwolenie na wycięcie tych drzew, nie zostały jednak wycięte z przyczyn losowych. Sąsiad podpuszcza mnie, aby położyć je bez pozwolenia, ale mam obiekcje, bo rosną w centrum podwórza w widocznym miejscu, poza tym to nie są małe drzewka, żeby sciąć, przeciąć i trociny zamieść i po temacie. W tamtym roku zostały doszczętnie obcięte z gałęzi, w zasadzie do pnia, bo zagrażały budynkom, a teraz chciałabym się ich pozbyć, bo szpecą podwórko.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#25 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 14:20

wycinka drzew 89,39 x5,55x 235= 116 586,9 zł, taka jest kara za wyciecie 1 wiąza o tej grubości.
http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

Edytowany przez tomek73, 11 listopad 2013 - 14:26.

#26 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 23:09

wycinka drzew Wystąp do gminy o pozwolenie na wycinkę i nie słuchaj sąsiada. Jeżeli ktoś ciebie zgłosi do gminy, to nie wypłacisz się do końca życia.

#27 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 14 listopad 2013 - 07:08

wycinka drzew 116 tysięcy? żart jakiś? w zyciu bym nie pomyśłała! dziięki chłopaki:)

#28 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 09:31

wycinka drzew

mój wujek ma taki "lasek" i wiem że jak chciał wyciąć drzewa to powiedzieli mu w gminie, że gdyby drzewka miały mniej niż 10 obwodu to mógłby bez problemu wyciąć. Teraz "lasek" ma już ponad 5 m wysokości i musi mieć pozwolenie na wycięcie:/

obecnie bez pozwolenia można ciąć drzewa do 10 lat, kary za samowolkę są olbrzymie, dlatego u nas nawet przecinki nigdy nie wykonuje właściciel drzew, lecz ktoś z krewnych bez zgody właściciela oczywiście, gdyż odpowiedzialność karna za ewentualne szkody jest mniejsza niż kara nałożona na właściciela

#29 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 09:49

wycinka drzew Dobry sposób żeby doprowadzić kogoś do bankructwa- idziesz w nocy, kradniesz kilka drzew i potem donosisz że nielegalnie znikły, Nawet jak udowodnią komuś kradzież to parę zł grzywny albo zawiasy dostanie a właściciel kilkaset tys grzywny. Co za DURNE prawo !

#30 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 11:40

wycinka drzew czyli mozna wyciac drzewo w swoim lesie bez pozwolenia a potem jak ktos zgłosi to sie nie przyznac i powiedziec ze ktos ukradł i tyle :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 12:10

wycinka drzew Nie :) Chodzi o to że urzędasów nie obchodzi czy drzewo wyciął właściciel, sąsiad czy złodziej - odpowie i tak właściciel

#32 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 12:17

wycinka drzew niedługo zeby ciagnikiem na własne pole wjechac to bedzie trzeba miec pozwolenie ...
co to wogóle za prawo ? to koliduje z prawem własnosci
jezeli ziemia i drzewa na niej sa twoje i masz na to akt własnosci i ksiege wieczysta to co ma jakis zapyziały urzednik do tego co ty tam robisz ?
ok jezeli wycinasz drzewa na terenie który jest LASEM, ale jezeli drzewo rosnie na łace, polu czy w rowie to nikt nie powinien miec prawa do tego drzewa tylko własciciel

Edytowany przez koma666, 14 listopad 2013 - 12:17.

#33 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 14:16

wycinka drzew idiotyzm. w moich stronach NIKT nie bierze pozwoleń na wyciecie drzew z lasu, a lasy tutaj mamy wszyscy, niektórzy palą w piecach drewnem całą zimę, bo darmo, a węgiel trzeba kupic. I nikt nikogo się nie czepia. Jedynie na co ludzie biora pozwolenia to jakies duże olchy co rosna przy drodze powiatowej. Do lasów po drewno ludzie jeżdza "legalnie"- nikt jeszcze nie miał z tym żadnego problemu. Każdy tnie, co moze, bo uważa, że jego- a jak właściciel nie wytnie to w nocy przyjeżdzaja samochodami złodzieje, tna i wywożą.

Znalazłam cos takiego:

Zezwolenie na usunięcie z terenu nieruchomości drzew lub krzewów wydaje wójt, burmistrz albo prezydent miasta, a jeśli nieruchomość jest wpisana do rejestru zabytków - wojewódzki konserwator zabytków.
Od zasady, że na usunięcie drzew i krzewów potrzebne jest zezwolenie, jest kilka wyjątków. Bez zezwolenia można wycinać egzemplarze, których wiek nie przekroczył dziesięciu lat. Nie jest też potrzebne zezwolenie na usunięcie drzew i krzewów owocowych (z wyłączeniem rosnących na terenie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków oraz w granicach parku narodowego lub rezerwatu przyrody - na obszarach nieobjętych ochroną krajobrazową). Formalności nie muszą też dopełniać właściciele plantacji drzew i krzewów czy ogrody botaniczne i zoologiczne. O zezwolenie nie trzeba występować w razie wycinania drzew i krzewów w związku z utrzymaniem wałów przeciwpowodziowych, urządzeń kolejowych, urządzeń melioracji wodnych szczegółowych. Zasad z ustawy o ochronie przyrody nie stosuje się też do wycinania drzew i krzewów w lasach.

Czyli w lesie swoim mogę ciąć co mi się podoba?

Edytowany przez RolniczkazZawad, 14 listopad 2013 - 14:17.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2013 - 14:26

wycinka drzew No chyba nie bardzo tak ciąć {jeśli figuruje jako las} co mi się podoba, powinno być chyba zgłoszone do leśniczego.

#35 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 15:01

wycinka drzew Na wycięcie drzewa w lesie nie musisz brać pozwolenia z gminy, ale musisz zgłosić zamiar wycinki w nadleśnictwie. Po ścięciu drzew musi przyjechać leśniczy i je podbić.
Więcej możecie dowiedzieć się tu: http://biznes.interi...na,1849674,4209

#36 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 14 listopad 2013 - 16:11

wycinka drzew Dokładnioe jest tak jak koledzy piszą. Jeżeli las w rejestrze jest zapisany jako las to trzeba udać się do nadleśnictwa, a jeżeli jako działka rolna to do gminy. Co do nadleśnictwa to z tego co pamiętam trzeba też udać się do Urzędu miasta( choć dokładnie nie pamiętam jaki to był urząd) i z tamtąd wziąc jakieś zaświadczenie, że ten las jest Twój, to kosztuje pare groszy, z tym idzie się do nadleśnictwa, po czym lesniczy przyjeżdza i mówi Ci które drzewa możesz ciąc, potem Ty zcinasz drzewa i on przyjeżdza żeby je ocechowac( chyba tak to sie nazywało ;) ). A i nie wiem jak u was to wygląda, ale u nas to mi leśniczy powiedział, że takie rzeczy to się załatwia w lecie rok wcześniej, a nie na wiosne jak się chce ciąc.

#37 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 16:28

wycinka drzew U nas trzeba iść do oddziału Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych, wziąść wniosek z poświadczeniem że działka leśna należy do nas , jej wielkość itp ( za darmo!). Kiedyś z tym wnioskiem szło się do leśniczego a teraz trzeba to wysłać do siedziby nadleśnictwa a oni potem wyślą do leśniczego, który po dostaniu wniosku poinformuje co i jak czyli każe do siebie przyjechać... Ciągle coś nam ułatwiają ;[

#38 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 16:44

wycinka drzew To ja jeszcze dodam, że gmina za wydanie pozwolenia nie pobiera opłat ;) więc nie warto ryzykować tylko poświęcić chwilę, złożyć wniosek, po kilku dniach odebrać decyzję i ciąć.

#39 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 14 listopad 2013 - 17:33

wycinka drzew

Panowie, orientujecie się, jak wysokie kary są za wycięcie drzew bez pozwolenia? Mam na podwórku dwa wiązy, na wysokości 130 cm każdy z nich ma ponad 235 cm obwodu. Parę lat temu uzyskalismy pozwolenie na wycięcie tych drzew, nie zostały jednak wycięte z przyczyn losowych. Sąsiad podpuszcza mnie, aby położyć je bez pozwolenia, ale mam obiekcje, bo rosną w centrum podwórza w widocznym miejscu, poza tym to nie są małe drzewka, żeby sciąć, przeciąć i trociny zamieść i po temacie. W tamtym roku zostały doszczętnie obcięte z gałęzi, w zasadzie do pnia, bo zagrażały budynkom, a teraz chciałabym się ich pozbyć, bo szpecą podwórko.

Tnij a nie pytaj........Twoje to Ci wolno.
Ja miałem koło drogi 4 modrzewie na wysokość z 12-15 metrów , zawołałem sąsiada z Sthilem , przyszedł ja ciągnik linka i po sprawie.
Ludzie za bardzo panikuja z tymi pozwoleniami.
Moje to moje , tne i już.

Pkt. 1.8 wg. taryfikatora - narażasz koleżankę na straty materialne + 1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez MAT912, 14 listopad 2013 - 22:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2430 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 14 listopad 2013 - 17:49

wycinka drzew Tylko niech jakiś "nadgorliwy" to zobaczy albo ktoś za tobą nie przepada... zgłosi wycinkę gdzie należy i weź się wypłać później

U nas trzeba iść do oddziału Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych, wziąść wniosek z poświadczeniem że działka leśna należy do nas , jej wielkość itp ( za darmo!). Kiedyś z tym wnioskiem szło się do leśniczego a teraz trzeba to wysłać do siedziby nadleśnictwa a oni potem wyślą do leśniczego, który po dostaniu wniosku poinformuje co i jak czyli każe do siebie przyjechać... Ciągle coś nam ułatwiają ;[

Nie wiem jak teraz u nas jest z lasem ale jeszcze w zeszłym roku dzwoniło się do leśniczego, on mówił kiedy będzie w naszym rejonie. Składało się u niego wniosek i po sprawie. Po wycince przyjechał jeszcze odbić pniaka. Ewentualnie szedł na układ, że formalności przy okazji się załatwi jak potrzeba było pilnie wycinać. Ale to tylko w sytuacji jak drzewo szło na tartak bo tak na opał to się jedzie, upatruje chore i suche sztuki i ścina bez zgłoszenia.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/