Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzałka płynu chłodniczego Zetor

117 odpowiedzi na ten temat

#61 Share 5245Zetor

5245Zetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 21:33

Grzałka płynu chłodniczego Zetor ile taka grzalka kosztuje??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzałka płynu chłodniczego Zetor Dzisiaj, 19:03
  •  

#62 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 luty 2013 - 11:09

Grzałka płynu chłodniczego Zetor Witam ciągnik ciężko mi zimą pali więc założyłem grzałkę w bloku. Odpalanie sie poprawiło ale zaczął wyrzucać płyn chłodzacy a nagrzewnice zaczynają dawać ciepło dopiero jak się go na obrotach potrzyma. Wskaźnik temperatury tez podaje dziwne wskazania raz 60 raz nic dopiero jak zacznie grzać w kabinie pokazuje 80. Jak nie podgrzewam to nie ma problemu. Podejrzewam że grzałka gotuje płyn i z tych bombli w układzie wytwarza się powietrze, może tak być??

#63 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 03 luty 2013 - 11:43

Grzałka płynu chłodniczego Zetor raczej na pewno tak jest, musiałbyś założyć grzałkę która rozgrzewa się max do 90 st celcjusza

#64 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 luty 2013 - 13:26

Grzałka płynu chłodniczego Zetor czyli muszę uważać jak grzeję, np włączać na krótko około 5 - 10 min lub zmienić grzałkę na taką jak napisał @damianmmmm

Edytowany przez piotrjako, 03 luty 2013 - 13:27.

#65 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 03 luty 2013 - 15:44

Grzałka płynu chłodniczego Zetor Nie wiem jaka grzałka jest u mnie,ale grzałem go bardzo długo nieraz i nigdy się płyn nie zagotował i nic się nie bąbli.
Możliwe ,ze zapowietrza się układ i nagrzewnice grzeją dopiero jak pompa wypchnie powietrze z układu.
Płyn raczej nie powinien się gotować podczas grzania takie jest moje zdanie.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#66 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 luty 2013 - 15:57

Grzałka płynu chłodniczego Zetor U mnie, jak puściła uszczelka pod głowicą to były podobne objawy.Część płynu wydmuchało przez korek w chłodnicy co skutkowało tym że czujnik tem. nie miał z nim kontaktu przez co pokazywał bzdury i oczywiści ogrzewanie przestało grzać.
Montaż grzałki nic tu nie powinien wnosić.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#67 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 luty 2013 - 17:26

Grzałka płynu chłodniczego Zetor to w takim razie czemu jak nie używam grzałki to jest wszystko w porządku?? prze cały sezon płynu nie dolewałem a zimą dzieją się dziwne rzeczy. jak płyn wygoni, silnik się nagrzeje - uzupełnię płyn to jest ok aż do kolejnego uruchamiania z grzałką ?? normalnie amba fatima.
@Radekk podpowiedz jak sprawdzić czy mi sie układ zapowietrza??

Edytowany przez piotrjako, 03 luty 2013 - 17:29.

#68 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:06

Grzałka płynu chłodniczego Zetor Sam wiele razy używałem grzałkę i nic dziwnego z płynem się nie działo.
Może jak przedobrzyłeś z tym grzaniem, nagrzany płyn powoduje jakieś zmiany w strukturze materiału co może skutkować powstaniem jakiejś szczeliny np. na uszczelce albo w głowicy, ale jest to mało prawdopodobne choć nie wykluczone.

Ja podłączałem grzałkę, potem zazwyczaj kawka i po ok. 20-30min rozruch.Po odpaleniu jeszcze kilka minut z grzałką.

Jaką to grzałka ma moc?
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#69 Share krzysp

krzysp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:25

Grzałka płynu chłodniczego Zetor Niedawno, również założyłem grzałkę i spotkałem sie z podobnym objawem. W jeden dzień odpaliłem po 30minutach grzania, na drugi dzień zauważyłem kałużę płynu (ok 0,5l) pod ciągnikiem. Zastanawiam się czy nie ma to związku z rodzajem płynu. Glikol podgrzewany grzałką 1000W może intensywnie parować i zachowywać się trochę inaczej niż płyn sporządzony z koncentratu ... Najgorsze jest to że nawet nie wiem dokładnie z jakiego miejsca ten płyn wyciek:) Wygląda na okolicę termostatu ..

#70 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 03 luty 2013 - 23:37

Grzałka płynu chłodniczego Zetor Co do zapowietrzenia układu to prosto jest to sprawdzić. Aby się zapowietrzył układ to musi gdzieś uciec płyn .Powietrze zbiera się zawsze w najwyższym punkcie. Jeżeli zauważysz ,że po prze gazowaniu (pompa wytworzy większe ciśnienie i wygoni powietrze z nagrzewnic) trzeba uzupełnić poziom płynu to znaczy ,że było powietrze.
Wiadomo jeszcze ,że płyn do chłodnic w zimie troszkę zmniejszy swoją objętość i podczas grzania trochę zwiększy.To normalny objaw ,ale bez przesady. Ile ubywa Ci tego płynu właściwie?
Ja mam zalany układ zwykłym petrygiem i nic takiego się nie dzieje.
Kolega @farmer7745 dobrze podpowiada,że jak nie widać wycieku to płyn może uciekać do komory spalania i stąd trudności w odpalaniu mogą być o których pisałeś kiedyś. Z drugiej strony napisałeś,że latem się tak nie działo to ja nie wiem co o tym już myśleć.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 luty 2013 - 08:07

Grzałka płynu chłodniczego Zetor płynu ubywa około 0,5 - 1l i wyrzuca go rurką od przelewu z korka. płyn zalany K2 zielony. spróbuję jeszcze przy okazji kiedyś wymienić płyn.

#72 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 04 luty 2013 - 08:46

Grzałka płynu chłodniczego Zetor W mtz-cie mam grzałę 1800W i nic się nie grzeje. A używam często bo odśnieżam. mam zalane Petrygo. Na początek wymienił bym płyn. K2 nie robi nic uczciwego.
KPK Kumurun Team

#73 Share Zetor5211itT25

Zetor5211itT25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 luty 2013 - 16:41

Grzałka płynu chłodniczego Zetor na pewno gdzieś dostaje się powietrze i wędruje do nagrzewnic a gdy plyn się nagrzeje i termostat otworzy to pompa wygoni to powietrze . może byc tak że grzałka gotuje płyn i powstaje powietrze

#74 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 luty 2013 - 07:37

Grzałka płynu chłodniczego Zetor Wczoraj musiałem uruchomić szybko ciagnik i jak w zime mróz -2 problem (aku naładowany i nie da rady krecić) to co grzłke myslę podłącze ale na krótko (około 5 min) od razu mu pomogło w kręceniu i dzis płynu nie wygoniło, nagrzewnia też dmuchała na ciepło więc chyba mam zły płyn.

#75 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 10 luty 2013 - 10:28

Grzałka płynu chłodniczego Zetor nie chem zakladac nowego tematu wiec napisze tu.
A wiec koledzy jak ogólnie uważacie czy to bedzie dobry ciągnik jako tymczasowo główny (za c360) 7245 jak nie kupie nowego i czy to prawda iż te silniki sa jakoś mniej paliwożerne bo z tego co tylko słyszałem sa to jedne z oszczedniejszych jednostek zetorowskich. i jak wygladaja ceny tych ciagników bo mam jechac ogladac włąsnie taki model tylko nie wiem jaki rok ale 2właściciel i jak z kształtują sie ceny tych ciągników
i po krótce wady/zalety i na co zwrocić szcególną uwage przy kupnie tego modelu bo kazdy ciagnik ma inna specyfikacje
prosze o wiadomosci na PW

pozdrawiam Janek

#76 Share lukasz_94

lukasz_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 19:54

Grzałka płynu chłodniczego Zetor załozyłem w zetorze 7340 grzałke bloku ale po zalaniu płynem cieknie tak jak by wcale uszczelki nie było dociągając wygina tylko tą blaszke tzymającą grzałkę w bloku. myslałem nad sylikonem ale nie chce za bardzo zeby kawałki które sie ewentualnie oderwą zatkały żeberka w chłodnicy.myslałem jeszcze nad okręceniemkantu grzałki teflonem do rur tylko czy to cokolwiek da. jak temu ustrojstu zaradzic tak zeby było dobrze ?

#77 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 14 listopad 2013 - 20:58

Grzałka płynu chłodniczego Zetor to połóż ten sylikon tak aby nie wcisną się do środka nie musisz go kłaść nie wiadomo ile wystarczy tylko trochę do okoła

#78 Share lukasz_94

lukasz_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:01

Grzałka płynu chłodniczego Zetor przy zakladaniu on i tak sie rozsmaruje tak że coś napewno wycisnie sie od środka.

#79 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 14 listopad 2013 - 21:09

Grzałka płynu chłodniczego Zetor Na początek zwróć uwagę jak będziesz montował grzałkę aby ten pręt (niech taka nazwa będzie :)) co dociska grzałkę od środka w bloku przylegał obydwoma końcami. Jak ja zakładałem miałem podobne problemy. Jedna strona zawszę zeskakiwała i grzałka była niedociśnięta i były przecieki. Trochę trzeba podłubać aby się dobrze to trzymało. Jak delikatnie szarpniesz za grzałka i ona wyjdzie z bloku znaczy, że źle jest i od nowa montaż ;[
Minimalna ilość silikonu na uszczelkę też nie zaszkodzi. nie powinien wypłynąć.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share lukasz_94

lukasz_94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:16

Grzałka płynu chłodniczego Zetor z tym włazeniem tej blaszki walczyłem z pół godziny ale siedziała potem wiec to nie było to.