Zaloguj się, aby obserwować  
mirasek

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy

Polecane posty

mirasek    13

Nie znalazłem podobnego tematu, a jeśli przeoczyłem to prosze o linka do niego i wystrzelenie tego w kosmos.

 

Z zaletami i wadami agregatu podorywkowego zapoznałem sie w innych tematach, ciekawi mnie natomiast jaką przewage może mieć nad nim ciężki kultywator z dużym wałem strunowym. Chodzi mi głównie o prace na ściernisku zbożowym i kukurydzianym jak i doprawianie gleby i inne możliwe zastosowania. Konstrukcja tego którego mam na oku przypomina nieco głębosza, można nim pracować na większe głębokości, ale ciekawi mnie efekt po wspomnianym ściernisku, czy pole jest bardziej równe jak po agregacie? Jak wygląda wymieszanie resztek pożniwnych?

 

Obie maszyny o szerokości 2,6m czyli 6 szerokich łap + talerze versus 11 wąskich łap... Ziemia głównie IV klasa, ciągnik 95KM. Co wybrać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze po gruberze pole jest rowniejsze. A wymieszanie resztek? A Co w tym kultywatorze ma mieszac? Bo waskie łapy to za wiele nie namieszaja. Ja bym byl za gruberem.Pozdrawiam


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

A ja nie chce znać kultywatora z szerokimi łapani bo np: zapycha się bardzo szybko,wystarczy że popada i już lipa, no i stare ściernisko na którym wyrosną chwasty to tak samo, a jak troszkę perzu to już wo gule niema szans. Faktem jest że kultywator z szeroką łapą,talerzami i wałem równo robi.

Kultywator z wąskimi łapami nie zapcha się tak szybko, chwasty wyrzuca na wierzch i zostawia małe rowki w które wsiąka woda, co powoduje szybsze jej podsiąkanie. Wada to zostawianie nierównego pola, (takie małe kopczyki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak masz perz to kultywator na waskich lapach sie nie zapycha?? I wtedy robi nie maloe kopczyki tylko himalaje;)Mam taki klutywator u siebie na stanie. Zdjecie w profilu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

ja mam grubera na 13 łapach 3 metrowego mojm zdaniem ciągnik ma lżej lepjej rozciąga słome pozniwną jak jak do twojego ciągnika to dobty by był taki jak mój 3 metrowy możesz zobaczyć sobie moje fotki jak będziesz chciał to Ci moge więcej zobic i po mojm gruberze jest też równo jak i po takim z 6 łapami ja swojego grubera bazowałem na agregacie podorywkowym z konskilde i też ma podcinacze i jestem zniego zadowolony


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@paktofonikas1987- nie wiem czy dobrze widzę ale ten co masz w profilu to jest z szerokimi łapami,a nie z wąskimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ja mam grubera na 13 łapach 3 metrowego mojm zdaniem ciągnik ma lżej lepjej rozciąga słome pozniwną jak jak do twojego ciągnika to dobty by był taki jak mój 3 metrowy możesz zobaczyć sobie moje fotki jak będziesz chciał to Ci moge więcej zobic i po mojm gruberze jest też równo jak i po takim z 6 łapami ja swojego grubera bazowałem na agregacie podorywkowym z konskilde i też ma podcinacze i jestem zniego zadowolony

Ten o którym myśle ma łapy osadzone sztywno na solidnych sztabach z zabezpieczeniem na bolec, głębokość pracy reguluje sie tylnym wałem strunowym. Jak widze zdania są troche podzielone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@paktofonikas1987- nie wiem czy dobrze widzę ale ten co masz w profilu to jest z szerokimi łapami,a nie z wąskimi?

 

 

Mi sie wydaje ze one sa waskie.Zobacz ostatnie zdjecie.Taki pomaranczowy kultywator samorobka.Bo chyba sie nie zrozumielismy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Mi sie wydaje ze one sa waskie.Zobacz ostatnie zdjecie.Taki pomaranczowy kultywator samorobka.Bo chyba sie nie zrozumielismy.

Też nie na tego spojżałem :P Taki kultywator to już mam i faktycznie jest bez rewelacji ale swoje zrobi. W temacie chodzi mi o coś w tym stylu http://www.mandam.com.pl/world/pages/kkcpl.html tylko jeszcze bardziej masywny, podchodzący troche pod głębosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w galerii takiego kultywatora i pogadaj z uzytkownikiem ktory wstawil zdjecie.Mysle ze on bedzie wiedzial jak wyglada kwestia "równości " pola i jak takie cos miesza resztki. Chociaz moim zdaniem sloabo miesza albo wcale.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ależ mój kolega ma taki kultywator trójbelkowy lemkena i pracuje sie nim lzej niż Kosem z UG i o wiele lepiej miesz resztki pozniwne i obirnik niż KOS a gdyby pomiędzy łapami a wałem była jakaś tależówka to tez by pole tylo równe fakt żę taka maszyna nie podcina całej powierzchni pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem wiec nie bede siesprzeczal. Konstrukcja by wskazywala ze gruber miesza lepiej ale moge sie mylic. Moim zdaniem skoro grubery sa tak popularne to widocznie dobrze robia swoja robote.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ja mam grubera na 13 łapach 3 metrowego mojm zdaniem ciągnik ma lżej lepjej rozciąga słome pozniwną jak jak do twojego ciągnika to dobty by był taki jak mój 3 metrowy możesz zobaczyć sobie moje fotki jak będziesz chciał to Ci moge więcej zobic i po mojm gruberze jest też równo jak i po takim z 6 łapami ja swojego grubera bazowałem na agregacie podorywkowym z konskilde i też ma podcinacze i jestem zniego zadowolony

jesli sie nie myle to posiadasz vibroflexa konskilde i to wlasnie nie jest typowy gruber tylko cos pomiedzy gruberem a kultywatorem. jego zaleta jest mniejsze zapotrzebowanie na moc ( w sumie jedyna, ale dosc istotna, bo mniejsze zapotrzebowanie to wyzsza predkosc, a tym samym efekt zblizony do grubera przy wiekszej wydajnosci). sprawdza sie dobre w sciernisku po rzepaku, ale po zbozu efekt jest mizerny, szcztki sa slabo zmieszane, lubi sie zapychac, a z walkow (zastosowanych dla lepszego wyrownania) efekt jest taki ze co jakis czas wyskoczy duza "kupka" slomy. takze zalezy od zastosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Poczytałem, popytałem i jednak skłaniam sie bardziej ku agregatowi pościerniskowemu na szerokich łapach. Kultywator ciężki o sztywnych łapach przy płytkich pracach (15cm) można zastąpić zwykłym kultywatorem który posiadam, a do głębokich prac (30cm) masejek będzie za słaby. Myślałem o zruszaniu nim podeszwy płużnej przed orką zimową ale do tego trzeba mieć hard madafaka ciągnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Nie wiem jak sie robi ciężkim kultywatorem ale mam podorywkowy. Ciąga go 85 konny. Robie gdzies tak na 12 cm bo wiecej raczej nie trzeba a to nie glebosz żeby go wciskać na 40 cm:-) a podorywkowym można jednocześnie zasiac, ladnie pole wygląda, resztki sa ladniej pocięte, trudno go zapchac. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

Jaki ścierniskowiec: na gęsiostopach czy na prostych zębach?

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja mam na gęsiostopach wydaje mi się że lepiej przeklada ziemie i spulchnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj