Skocz do zawartości

Zdjęcie

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 październik 2007 - 13:40

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy Nie znalazłem podobnego tematu, a jeśli przeoczyłem to prosze o linka do niego i wystrzelenie tego w kosmos.

Z zaletami i wadami agregatu podorywkowego zapoznałem sie w innych tematach, ciekawi mnie natomiast jaką przewage może mieć nad nim ciężki kultywator z dużym wałem strunowym. Chodzi mi głównie o prace na ściernisku zbożowym i kukurydzianym jak i doprawianie gleby i inne możliwe zastosowania. Konstrukcja tego którego mam na oku przypomina nieco głębosza, można nim pracować na większe głębokości, ale ciekawi mnie efekt po wspomnianym ściernisku, czy pole jest bardziej równe jak po agregacie? Jak wygląda wymieszanie resztek pożniwnych?

Obie maszyny o szerokości 2,6m czyli 6 szerokich łap + talerze versus 11 wąskich łap... Ziemia głównie IV klasa, ciągnik 95KM. Co wybrać? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kultywator ciężki vs agregat podorywkowy Dzisiaj, 16:42
  •  

#2 Share MATIS

MATIS

Zaawansowany

• userphoto
  • Banned
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 25 październik 2007 - 14:13

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy kultywator bedzie sie zapychac chyba ze wykrecisz co drugą łape

#3 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 25 październik 2007 - 16:39

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy Mysle ze po gruberze pole jest rowniejsze. A wymieszanie resztek? A Co w tym kultywatorze ma mieszac? Bo waskie łapy to za wiele nie namieszaja. Ja bym byl za gruberem.Pozdrawiam

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#4 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 25 październik 2007 - 18:01

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy A ja nie chce znać kultywatora z szerokimi łapani bo np: zapycha się bardzo szybko,wystarczy że popada i już lipa, no i stare ściernisko na którym wyrosną chwasty to tak samo, a jak troszkę perzu to już wo gule niema szans. Faktem jest że kultywator z szeroką łapą,talerzami i wałem równo robi.
Kultywator z wąskimi łapami nie zapcha się tak szybko, chwasty wyrzuca na wierzch i zostawia małe rowki w które wsiąka woda, co powoduje szybsze jej podsiąkanie. Wada to zostawianie nierównego pola, (takie małe kopczyki )

#5 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 25 październik 2007 - 18:05

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy A jak masz perz to kultywator na waskich lapach sie nie zapycha?? I wtedy robi nie maloe kopczyki tylko himalaje;)Mam taki klutywator u siebie na stanie. Zdjecie w profilu.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#6 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 25 październik 2007 - 18:29

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy ja mam grubera na 13 łapach 3 metrowego mojm zdaniem ciągnik ma lżej lepjej rozciąga słome pozniwną jak jak do twojego ciągnika to dobty by był taki jak mój 3 metrowy możesz zobaczyć sobie moje fotki jak będziesz chciał to Ci moge więcej zobic i po mojm gruberze jest też równo jak i po takim z 6 łapami ja swojego grubera bazowałem na agregacie podorywkowym z konskilde i też ma podcinacze i jestem zniego zadowolony
Zetor i tylko Zetor

#7 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 25 październik 2007 - 18:35

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy @paktofonikas1987- nie wiem czy dobrze widzę ale ten co masz w profilu to jest z szerokimi łapami,a nie z wąskimi?

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 październik 2007 - 19:46

ja mam grubera na 13 łapach 3 metrowego mojm zdaniem ciągnik ma lżej lepjej rozciąga słome pozniwną jak jak do twojego ciągnika to dobty by był taki jak mój 3 metrowy możesz zobaczyć sobie moje fotki jak będziesz chciał to Ci moge więcej zobic i po mojm gruberze jest też równo jak i po takim z 6 łapami ja swojego grubera bazowałem na agregacie podorywkowym z konskilde i też ma podcinacze i jestem zniego zadowolony

Ten o którym myśle ma łapy osadzone sztywno na solidnych sztabach z zabezpieczeniem na bolec, głębokość pracy reguluje sie tylnym wałem strunowym. Jak widze zdania są troche podzielone :P

#9 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 25 październik 2007 - 19:52

@paktofonikas1987- nie wiem czy dobrze widzę ale ten co masz w profilu to jest z szerokimi łapami,a nie z wąskimi?

Mi sie wydaje ze one sa waskie.Zobacz ostatnie zdjecie.Taki pomaranczowy kultywator samorobka.Bo chyba sie nie zrozumielismy.

sprzedam

#10 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 październik 2007 - 20:03

Mi sie wydaje ze one sa waskie.Zobacz ostatnie zdjecie.Taki pomaranczowy kultywator samorobka.Bo chyba sie nie zrozumielismy.

Też nie na tego spojżałem :P Taki kultywator to już mam i faktycznie jest bez rewelacji ale swoje zrobi. W temacie chodzi mi o coś w tym stylu http://www.mandam.co...ages/kkcpl.html tylko jeszcze bardziej masywny, podchodzący troche pod głębosza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 25 październik 2007 - 20:34

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy Poszukaj w galerii takiego kultywatora i pogadaj z uzytkownikiem ktory wstawil zdjecie.Mysle ze on bedzie wiedzial jak wyglada kwestia "równości " pola i jak takie cos miesza resztki. Chociaz moim zdaniem sloabo miesza albo wcale.

sprzedam

#12 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 25 październik 2007 - 20:43

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy ależ mój kolega ma taki kultywator trójbelkowy lemkena i pracuje sie nim lzej niż Kosem z UG i o wiele lepiej miesz resztki pozniwne i obirnik niż KOS a gdyby pomiędzy łapami a wałem była jakaś tależówka to tez by pole tylo równe fakt żę taka maszyna nie podcina całej powierzchni pola

#13 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 25 październik 2007 - 21:14

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy Nie widzialem wiec nie bede siesprzeczal. Konstrukcja by wskazywala ze gruber miesza lepiej ale moge sie mylic. Moim zdaniem skoro grubery sa tak popularne to widocznie dobrze robia swoja robote.

sprzedam

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 październik 2007 - 23:02

ja mam grubera na 13 łapach 3 metrowego mojm zdaniem ciągnik ma lżej lepjej rozciąga słome pozniwną jak jak do twojego ciągnika to dobty by był taki jak mój 3 metrowy możesz zobaczyć sobie moje fotki jak będziesz chciał to Ci moge więcej zobic i po mojm gruberze jest też równo jak i po takim z 6 łapami ja swojego grubera bazowałem na agregacie podorywkowym z konskilde i też ma podcinacze i jestem zniego zadowolony

jesli sie nie myle to posiadasz vibroflexa konskilde i to wlasnie nie jest typowy gruber tylko cos pomiedzy gruberem a kultywatorem. jego zaleta jest mniejsze zapotrzebowanie na moc ( w sumie jedyna, ale dosc istotna, bo mniejsze zapotrzebowanie to wyzsza predkosc, a tym samym efekt zblizony do grubera przy wiekszej wydajnosci). sprawdza sie dobre w sciernisku po rzepaku, ale po zbozu efekt jest mizerny, szcztki sa slabo zmieszane, lubi sie zapychac, a z walkow (zastosowanych dla lepszego wyrownania) efekt jest taki ze co jakis czas wyskoczy duza "kupka" slomy. takze zalezy od zastosowania
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 październik 2007 - 17:29

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy Poczytałem, popytałem i jednak skłaniam sie bardziej ku agregatowi pościerniskowemu na szerokich łapach. Kultywator ciężki o sztywnych łapach przy płytkich pracach (15cm) można zastąpić zwykłym kultywatorem który posiadam, a do głębokich prac (30cm) masejek będzie za słaby. Myślałem o zruszaniu nim podeszwy płużnej przed orką zimową ale do tego trzeba mieć hard madafaka ciągnik...

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 00:34

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy Albo kilka zębów odkręcić ;)

#17 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:06

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy Nie wiem jak sie robi ciężkim kultywatorem ale mam podorywkowy. Ciąga go 85 konny. Robie gdzies tak na 12 cm bo wiecej raczej nie trzeba a to nie glebosz żeby go wciskać na 40 cm:-) a podorywkowym można jednocześnie zasiac, ladnie pole wygląda, resztki sa ladniej pocięte, trudno go zapchac. :-)

#18 Share ursus-5314

ursus-5314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 19:33

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy Jaki ścierniskowiec: na gęsiostopach czy na prostych zębach?
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 16 styczeń 2014 - 20:58.

#19 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 19:38

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy Ja mam na gęsiostopach wydaje mi się że lepiej przeklada ziemie i spulchnia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ursus-5314

ursus-5314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 19:40

kultywator ciężki vs agregat podorywkowy A czy bedzie go można także użyć do uprawy przedsiewnej?