Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszadło do obory

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasz150

lukasz150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 04 luty 2012 - 09:48

Mieszadło do obory Witam. Nie znalazłem nic na forum na ten temat ...
A więc moje pytanie jest jakie mieszadło jest lepsze ... Ciągnikowe czy elektryczne ( chodzi mi o mieszadło do szamba pod oborą wolnostanowiskową )

Z góry dzięki za odpowedź :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mieszadło do obory Dzisiaj, 04:58
  •  

#2 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 luty 2012 - 11:05

Mieszadło do obory Według mnie lepsze jest ci.ciągnikowe tu jesteś niezależny odpalasz ciągnik podłączasz wałek i jedziesz a to elektryczne a to ci się coś rozłączy a to prądu nie będzie a to mróz coś rozwali.

#3 Share lukasz150

lukasz150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 04 luty 2012 - 11:13

Mieszadło do obory No i ciągnikowe jest tańsze : ) Tak właśnie się zastanawiam jakie wybrać bo pytałem znajomych to różnie ... Każdy chwali to co ma.
Ale raczej wybiorę ciągnikowe : )

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:49

Mieszadło do obory ile masz tego do wymieszania? bo od tego trzeba by zacząć. Jeśli pod wolnostanowiskową to zakładam że masz z 1000 m3. Do ciągnikowego trzeba zapiąć w takim wypadku przynajmniej ze 120 koników i musi z pół godziny pochodzić. Co ile planujesz mieszać? Popytaj ludzi którzy już mają takie obory. Gnojowica która nie jest regularnie mieszana i tym samym natleniona, rozwarstwia się, nie przefermentowuje i w efekcie jej składniki są gorzej przyswajalne dla roślin, bardziej zakwasza glebę. Żeby była taka jak należy najlepiej mieszać nawet codziennie. Ja zdecydowałem się na mikser elektryczny, kanały mam o pojemności 1200 m3, mikser z firmy agromotor kosztował mnie 20k netto, o jego jakości nie mogę jeszcze nic powiedzieć, bo dopiero jest zamówiony, przyjdzie w połowie maja. Zastanów się jeszcze z 10 razy i zapytaj 15 rolników z doświadczeniem w obu zastosowaniach.

#5 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2012 - 22:07

Mieszadło do obory Mam i ciągnikowy i elektryczny i gnojówki od moich krów ten elektryczny nie wymiesza, bo jest zagęsta. Do ciagnikowego wystarczy 50 KM, a miesza wspaniale. Mam taką pompę do gnojowicy, która miesza w otwartym zbiorniku. Jak ktoś takiej potrzebuje to polecam.

Edytowany przez rmiecz8, 23 kwiecień 2012 - 22:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 11:33

Mieszadło do obory jakiej mocy jest twoje mieszadło elektryczne? tak jak pisałem powyżej, mieszadło elektryczne daje możliwość regularnego i częstego mieszania gnojowicy. O korzyściach jakie to przynosi, wspomniałem również. jeżeli mieszasz codziennie, to uwierz że na drugi dzień nie będzie problemu z ponownym rozmieszaniem. Co innego jak na wierzchu srobi ci się półmetrowy kożuch, to i ciągnikowym będzie trzeba pół dnia stać żeby go rozbić. Inna kwestia to ile tej gnojowicy mieszasz? 1200 metrów? Jest jeszcze jedno - łatwiej jest wymieszać gnojowicę w okrągłym zbiorniku a zupełnie inaczej się przedstawia sprawa mieszania jej w kanałach pod legowiskami połączonych w slalom, o które pytał kolega Łukasz.

Edytowany przez JoHnyD, 24 kwiecień 2012 - 11:35.

#7 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2012 - 12:24

Mieszadło do obory mieszadłem elektrycznym mieszam w kanale na końcu obory do którego gnojówka jest wrzucana przez zgarniacze. Próbowałem mieszać po wypróżnieniu kanału gdy gnojówka była w miarę rzadka i było jej mało, ale i tak moc jego jest zbyt mała. Będę zmieniał te mieszadło na mieszadło zatapialne mocowane przy ścianie. Te powinno sobie z tym poradzić. W okrągłym zbiorniku mieszam taką pompą jak jest na filmie, a także przelewam nią gnojówkę z kanału pod oborą do okrągłego zbiornika otwartego.

#8 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 22:56

Mieszadło do obory za mała moc tzn jaka? ja zakupiłem z silnikiem o mocy 11kW, bo taki jest dedykowany do kanałów o pojemności większej niż 1000m3.Ile kosztowała Twoja pompa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share lukasz150

lukasz150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 09 maj 2012 - 18:38

Mieszadło do obory Jednak wybór padł na mieszadło elekrtyczne ; p Dzięki koledzy za pomoc i rady.
Pojemność zbiornika będzie to 750m3. Mieszadło będzie całkowicie zatopione.
Ciężko było się zdecydować jakie mieszadło wybrać. Plusami mieszadła ciągnikowego jest za pewne cena, zaś minusem duże zapotrzebowanie mocy ( chyba że się miesza codziennie to wtedy moc ciągnika nie musi być duża ), konieczność podczepiania ciągnika pod mieszadło, zużycie ciągnika . Za plusem mieszadła elektrycznego jest na pewno niezależność ( ja osobiście wybrałem ze sterownikiem, że będzie samo się załączać co określony czas ) i to ułatwi pracę, nie traci się czasu, zaś wadą jest jego cena.

Temat można zamknąć.