Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz150

Mieszadło do obory

Polecane posty

lukasz150    10

Witam. Nie znalazłem nic na forum na ten temat ...

A więc moje pytanie jest jakie mieszadło jest lepsze ... Ciągnikowe czy elektryczne ( chodzi mi o mieszadło do szamba pod oborą wolnostanowiskową )

 

Z góry dzięki za odpowedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Według mnie lepsze jest ci.ciągnikowe tu jesteś niezależny odpalasz ciągnik podłączasz wałek i jedziesz a to elektryczne a to ci się coś rozłączy a to prądu nie będzie a to mróz coś rozwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

No i ciągnikowe jest tańsze : ) Tak właśnie się zastanawiam jakie wybrać bo pytałem znajomych to różnie ... Każdy chwali to co ma.

Ale raczej wybiorę ciągnikowe : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

ile masz tego do wymieszania? bo od tego trzeba by zacząć. Jeśli pod wolnostanowiskową to zakładam że masz z 1000 m3. Do ciągnikowego trzeba zapiąć w takim wypadku przynajmniej ze 120 koników i musi z pół godziny pochodzić. Co ile planujesz mieszać? Popytaj ludzi którzy już mają takie obory. Gnojowica która nie jest regularnie mieszana i tym samym natleniona, rozwarstwia się, nie przefermentowuje i w efekcie jej składniki są gorzej przyswajalne dla roślin, bardziej zakwasza glebę. Żeby była taka jak należy najlepiej mieszać nawet codziennie. Ja zdecydowałem się na mikser elektryczny, kanały mam o pojemności 1200 m3, mikser z firmy agromotor kosztował mnie 20k netto, o jego jakości nie mogę jeszcze nic powiedzieć, bo dopiero jest zamówiony, przyjdzie w połowie maja. Zastanów się jeszcze z 10 razy i zapytaj 15 rolników z doświadczeniem w obu zastosowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Mam i ciągnikowy i elektryczny i gnojówki od moich krów ten elektryczny nie wymiesza, bo jest zagęsta. Do ciagnikowego wystarczy 50 KM, a miesza wspaniale. Mam taką pompę do gnojowicy, która miesza w otwartym zbiorniku. Jak ktoś takiej potrzebuje to polecam.

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

jakiej mocy jest twoje mieszadło elektryczne? tak jak pisałem powyżej, mieszadło elektryczne daje możliwość regularnego i częstego mieszania gnojowicy. O korzyściach jakie to przynosi, wspomniałem również. jeżeli mieszasz codziennie, to uwierz że na drugi dzień nie będzie problemu z ponownym rozmieszaniem. Co innego jak na wierzchu srobi ci się półmetrowy kożuch, to i ciągnikowym będzie trzeba pół dnia stać żeby go rozbić. Inna kwestia to ile tej gnojowicy mieszasz? 1200 metrów? Jest jeszcze jedno - łatwiej jest wymieszać gnojowicę w okrągłym zbiorniku a zupełnie inaczej się przedstawia sprawa mieszania jej w kanałach pod legowiskami połączonych w slalom, o które pytał kolega Łukasz.

Edytowano przez JoHnyD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

mieszadłem elektrycznym mieszam w kanale na końcu obory do którego gnojówka jest wrzucana przez zgarniacze. Próbowałem mieszać po wypróżnieniu kanału gdy gnojówka była w miarę rzadka i było jej mało, ale i tak moc jego jest zbyt mała. Będę zmieniał te mieszadło na mieszadło zatapialne mocowane przy ścianie. Te powinno sobie z tym poradzić. W okrągłym zbiorniku mieszam taką pompą jak jest na filmie, a także przelewam nią gnojówkę z kanału pod oborą do okrągłego zbiornika otwartego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

za mała moc tzn jaka? ja zakupiłem z silnikiem o mocy 11kW, bo taki jest dedykowany do kanałów o pojemności większej niż 1000m3.Ile kosztowała Twoja pompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Jednak wybór padł na mieszadło elekrtyczne ; p Dzięki koledzy za pomoc i rady.

Pojemność zbiornika będzie to 750m3. Mieszadło będzie całkowicie zatopione.

Ciężko było się zdecydować jakie mieszadło wybrać. Plusami mieszadła ciągnikowego jest za pewne cena, zaś minusem duże zapotrzebowanie mocy ( chyba że się miesza codziennie to wtedy moc ciągnika nie musi być duża ), konieczność podczepiania ciągnika pod mieszadło, zużycie ciągnika . Za plusem mieszadła elektrycznego jest na pewno niezależność ( ja osobiście wybrałem ze sterownikiem, że będzie samo się załączać co określony czas ) i to ułatwi pracę, nie traci się czasu, zaś wadą jest jego cena.

 

Temat można zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj