Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką sieczkarnie kupić

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pit77

pit77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 luty 2012 - 00:18

Jaką sieczkarnie kupić Witam wszystkich chciał bym się dowiedzieć wszystko na temat sieczkarni jedno rzędowych Mengele

Mianowicie czym się rożni Mengele MB300 od Mengele MB 220
i czym się rożni Mengele MB 280 od MB 350

I tak dalej jaką sieczkarnie byście mi polecili z tych Mengeli nie mówie tylko o MB 220,280,300 I 350 chodzi mi tak ogólnie o wszystkie która jest najlepsza i z którą by sobie poradził MTZ który ma 82 KM

Bardzo będę wdzięczny za udzielenie mi porady :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką sieczkarnie kupić Dzisiaj, 20:36
  •  

#2 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 04 luty 2012 - 07:43

Jaką sieczkarnie kupić Czekasz na porównanie sieczkarni mb280 i mb350 a to dwie różne sieczkarnie. MB350 ma walcowy system tnący, bardzo wydajny, jak na jednorzędówkę, ale mający kłopoty z wyrzutem sieczki a cała reszta, którą wymieniłeś ma toporowy mechanizm tnący. Także wszystkie wymienione oprócz 350 różnią się tylko wielkością, wydajnością i sposobem przeniesienia napędu z przekładni na mechanizm tnący. Wiadomo im wyższe oznaczenie modelu tym większa wydajność. Zastanów się nad mb300, bo mam mb350 turbo i racze Ci ją odradzam. Sam na nią nie narzekam, jak na razie bez awarii, ale ta sieczkarnia ma kłopoty w wyrzuceniem sieczki. Ja się z tym uporałem montując wentylator i dmucha teraz lepiej niż toporówka. Poza tym chcąc uzyskać z niej maksymalną wydajność MTZ będzie do tego za słaby, gdyż u mnie Ursus 904 turbo(90KM) na 3 terenowej zaczyna słabnąć. Do tego jeśli trafisz na stałą tarkę nie będziesz miał zbyt dużej możliwości poprawienia rozgniecenia ziarna. W toporówkach regulujesz "cepy" i jest po kłopocie z czasem tylko wymienisz tarkę.

#3 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 04 luty 2012 - 08:06

Jaką sieczkarnie kupić Chętnie bym Ci pomógł, ale w naszej okolicy nikt nie ma jednorzędówek tylko są same samobieżne ;)
Sam planuje zakup samobieżnej :)
pozdro

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 04 luty 2012 - 08:21

Jaką sieczkarnie kupić ja mam mb 210 i ciągam ją zetorem 7341 jest dobrą sieczkarnią dmucha swietnie fajnie tnie ale do tego zetora jest z mała jak przyjdzie ciężko to to zawsze zerwę klin zabezpieczający a w tym roku to koło napędowe rozerwałem, to do twojego ciągnika też szukaj minimum 280.

#5 Share pit77

pit77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 luty 2012 - 10:59

Jaką sieczkarnie kupić Thomas2135 @ dzięki za informacje. A według ciebie jaka była by najlepsza do mojego MTZ ?? Ja patrzyłem MB300 żeby kupić do mojego MTZ albo MB 290 co o tym sądzisz

damianzetor9540@ oki dobra spoko niema sprawy

adrin6231@ no dzięki poszukam czegoś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 04 luty 2012 - 17:33

Jaką sieczkarnie kupić Co do tego jaką wybrać to ja Ci już nie doradzę. Sam musisz zobaczyć je obie i porównać. Na własne oczy nie widziałem MB 300 więc nie wiem jak będzie się sprawować, bo jest ich stosunkowo mało w porównaniu do 290 i nie jestem pewien czy te Mengelki mają tarkę, bo na zdjęciu tego nie widać. Pisząc o tym zasugerowałem się chyba Pottingerem. Niech ktoś rozwieje moje wątpliwości.

#7 Share pit77

pit77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:12

Jaką sieczkarnie kupić Czy jeszcze ktoś moze mi coś powiedzieć na temat tych sieczkarni ????

#8 Share sawik1995

sawik1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 luty 2012 - 22:55

Jaką sieczkarnie kupić SIemasz, Ja właśnie posiadam MB 300, pracuje z Renault 7814s(78km) i powiem ci że chodzi bardzo dobrze.Posiada ona 2 tarki tak wiec całego ziarna nie znajdziesz. Reno dobrze sobie radzi ale żeby w pełni wykorzystać mengelke to trzeba przynajmniej 95km, ale ja osobiście bardzo ci ją polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 22:38

Jaką sieczkarnie kupić Jak szybko potrafisz jechac tym swoim Renault powiedzmy w 3m kukurydzy? albo inaczej zapytam.. ile czasu zajmuje nakoszenie 2 osiowego rozrzutnika z podwójnymi burtami?