Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hoduj coś innego jak krowy i świnie

159 odpowiedzi na ten temat

#121 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 08 luty 2010 - 17:56

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Mam pytanie odnośnie producentów jaj. A mianowicie jak to jest z tym znakowaniem jaj. Znalazłem taki artykuł (fragment z PPR)(niestety stary z 2005r)

Podstawowym odbiorcą świeżych jaj z fermy są zatwierdzone zakłady pakowania jaj, które mają uprawnienia do sortowania, klasyfikowania, znakowania i pakowania jaj przeznaczonych do sprzedaży detalicznej. Jednak producent jaj może również bezpośrednio sprzedawać świeże jaja kurze do uprawnionych i zarejestrowanych przetwórców jaj oraz na lokalnym rynku, w sprzedaży detalicznej. W świetle wymienionych przepisów, pod pojęciem "lokalny rynek" rozumie się: sprzedaż jaj przez producenta albo na swojej fermie, albo pod własną marką na straganie, stoisku, bazarze lub w sprzedaży obwoźnej do domu klienta. W rozumieniu polskich przepisów o sprzedaży bezpośredniej (Dz. U. Nr 130/2004, poz. 1393) obszar objęty tą formą zbytu jest ograniczony do powiatu, na którym prowadzona jest produkcja.

jak to ma się dzisiaj w przypadku sprzedawania na "budy"??(Czy jaja muszą być znakowane jeśli tak to od ilu sztuk jest to konieczne?)
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hoduj coś innego jak krowy i świnie Dzisiaj, 13:40
  •  

#122 Share jkusz

jkusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 18:32

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Mamy jak na razie najmniej zanieczyszczone i przeobrażone środowisko i to wykorzystajmy. Inwestujmy w uprawy ekologiczne. Nie w fermy!!! A nieużytków tak bym się nie bał, też można na nich zarobić jeżeli są dość duże i np. stwierdzony zostanie na nich derkacz albo inny ciekawy ptak. Ta ,,branża" stale się rozwija a dopłaty są wysokie.

#123 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 11:32

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Ja oprócz byków i świń mam jeszcze parkę MYSZOSKOCZKÓW i zaczęły się rozmnażać!!! :huh: :) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 15 wrzesień 2010 - 12:17

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Ja krówki świnki a po za tym staw mam a w nim rybki karpie na razie mały ale będę po zwiększać, u nas są też "Stawy Milickie" ale to państwowe :)
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#125 Share klaper1

klaper1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 20:41

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Dajcie na luz ludzie !! OWCE KAMERUNSKIE ! minimum pracy kupę korzyści ! wszystkie nieużytki grodzisz i wypasasz, nic nie orasz, nic nie inwestujesz, czekasz na deszcz i potem cieszysz się zieloną trawką razem z owieczkami !! Na koniec roku masz górę mięsa 100% ekologiczne i bardzo smaczne, podobne w smaku do cielęcinki nie cuchnie jak tradycyjna owca. Owce Kameruńskie nie wymagają morderczego strzygnięcia, wiec zero pracy, tylko trawka deszczyk i woda ! Potem mięsko i kasa. Nie zapominajcie ze ludzie powietrzem nie zyja i mięsko eko chętnie kupią wiec konkrecja nie wielka w porównaniu ze świniami, bykami, itd. A dopłaty to czysta kasa 1h łaki =1050 zł + 30 euro do maciorki, Przelicz swoje haki i pomyśl ile kasy jest do wzięcia. Na każde 3 h Potrzebne jest 10 owiec do dopłat.

#126 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 17:28

Hoduj coś innego jak krowy i świnie klaper1 rozumiem wszystko niech każdy robi to na co ma ochotę. Jakiś czas temu był bum duży bum na byki opasy i inną wołowinę teraz zapytaj się tego co trzyma byki czy jest zadowolony. teraz piszesz o jakiś owcach kozach czy chomikach. Ludzie zrozumcie w końcu że bez pracy nie ma nic i trzeba się napracować żeby do czegoś dojść. Jak pisałem w innym poście pisałem pracuje w państwowej firmie i mam jeszcze tuczniki i to nie mało po pracy robię to co trzeba przy tucznikach i nie narzekam kasa jest ale nie powiem roboty też trochu jest. Zaczynałem od kilkunastu sztuk i małego chlewika teraz mam 2 tuczarnie po 300 sztuk każda i w planach koleją na 500 sztuk więc Panowie praca praca praca he. dorywczo zatrudniam 2 pracowników. i nie liczcie zysków z jednej sprzedaży tylko w skali roku lub nawet dwóch trzech. Powodzenia. trzymajcie się.

#127 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 17:56

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Tyle pieniedzy masz a na slownik brakuje...szkoda [homiki :) ]

#128 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 22 październik 2010 - 20:22

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Jak wkradły się jakieś błędy to przepraszam. Nie myli się ten co nic nie robi.

#129 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 21:47

klaper1 rozumiem wszystko niech każdy robi to na co ma ochotę. Jakiś czas temu był bum duży bum na byki opasy i inną wołowinę teraz zapytaj się tego co trzyma byki czy jest zadowolony. teraz piszesz o jakiś owcach kozach czy chomikach. Ludzie zrozumcie w końcu że bez pracy nie ma nic i trzeba się napracować żeby do czegoś dojść. Jak pisałem w innym poście pisałem pracuje w państwowej firmie i mam jeszcze tuczniki i to nie mało po pracy robię to co trzeba przy tucznikach i nie narzekam kasa jest ale nie powiem roboty też trochu jest. Zaczynałem od kilkunastu sztuk i małego chlewika teraz mam 2 tuczarnie po 300 sztuk każda i w planach koleją na 500 sztuk więc Panowie praca praca praca he.

A ja popieram kolegę ....
Dodam tylko jeszcze że człowiek latami się dorabia wszystkiego.

Ostatnio jak ogladalem na chyba discovery to w Chinach czy Japoni a może Wietnam cieżko już mi powiedzieć, do sedna mowiac to łapią szczury polne w celu konsumpcji wiec można by taka chodowle załozyc ;) i importować im na rynek :)

#130 Share 79agroJOHNY

79agroJOHNY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:05

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Też oglądałem ten program - rosół ze szczura, to prawdziwy przysmak... Ale czemu mielibyśmy to importować - może na polskim rynku też przyjmie się ten rodzaj kuchni orientalnej? :rolleyes: A mówiąc serio, to jakie jest Wasze zdanie na temat hodowli strusi? Da się z tego wyżyć? I ile trzeba zainwestować, żeby wszystko miało ręce i nogi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 19 luty 2011 - 15:39

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Muj sąsiad choduje DŻDŻOWNICE KALIFORNIJSKIE bardzo ciekawe zwierzęta. I widze że ma ładne dochody z tego bo teraz se nówke ciągnik kupił
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#132 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 19 luty 2011 - 15:50

Hoduj coś innego jak krowy i świnie ja oprócz krowek hoduje kozy mam 5 sztuk sprzedaje mleko od nich po 5zł za 1 l ludzie kupuja z okolicy mam stałego odbiorce bierze codzienie 20 litrów a co z tym robi to sie niepytam chyba rozwozi po ludziach w mieście

#133 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 luty 2011 - 18:50

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Dawid18 dżdżownice kalifornijską to Kolasa miał chodować ale mu się nie udało z filmu Kogiel-Mogiel ;)

#134 Share Rolnik122

Rolnik122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 luty 2011 - 17:56

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Ja hoduje króliki ale to tak dla siebie. W sąsiedniej wiosce pare osób hoduje ślimaki...

#135 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:35

Hoduj coś innego jak krowy i świnie panowie a co oplaci mi sie trzymac swinki wietnamskie i owce i sprzedawac mieso z nich i czy zarobie na tym jakiegos grosza??

#136 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 17:30

Dajcie na luz ludzie !! OWCE KAMERUNSKIE ! minimum pracy kupę korzyści ! wszystkie nieużytki grodzisz i wypasasz, nic nie orasz, nic nie inwestujesz, czekasz na deszcz i potem cieszysz się zieloną trawką razem z owieczkami !! Na koniec roku masz górę mięsa 100% ekologiczne i bardzo smaczne, podobne w smaku do cielęcinki nie cuchnie jak tradycyjna owca. Owce Kameruńskie nie wymagają morderczego strzygnięcia, wiec zero pracy, tylko trawka deszczyk i woda ! Potem mięsko i kasa. Nie zapominajcie ze ludzie powietrzem nie zyja i mięsko eko chętnie kupią wiec konkrecja nie wielka w porównaniu ze świniami, bykami, itd. A dopłaty to czysta kasa 1h łaki =1050 zł + 30 euro do maciorki, Przelicz swoje haki i pomyśl ile kasy jest do wzięcia. Na każde 3 h Potrzebne jest 10 owiec do dopłat.

a jak jest ze zbytem ? jest duże zainteresowanie takim mięsem? i jak przetrzymują zimę? muszą byc zamknięte na okres zimy w oborze?

#137 Share Dawero

Dawero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 22:51

panowie a co oplaci mi sie trzymac swinki wietnamskie i owce i sprzedawac mieso z nich i czy zarobie na tym jakiegos grosza??

Mam tylko parę świnek wietnamskich ale zamówienia mam na trzy następne mioty . Straszny popyt na maciorki jednak coś nie chcą się rodzić , ostatni miot to 15 knurów i jedna świnka ;( mięso jest lubione przez wszystkich, tłuszczu zero ale to tylko zasługa tego że chodzą samopas , praktycznie w lato nie muszą dostawać jedzenia .

#138 Share Lesnik13

Lesnik13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 14:21

Ja mam 2 kozy (hobby) , ale przez nie tylko kłopoty. Bo to coś zjedzą, to psa po bodą......... :D

Kiedyś, to mój dziadek miał konie, krowy, kozy, króliki, gęsi, kaczki, kury cały arsenał, mi zostały tylko gołębie, siostra ma pare kur. Ludzie nie mają czasu i chęci juz tyle robić, bo przy zwierzaku to sie trza narobić... A co do ciekawych hodowli, to zaciekawiły mnie te jedwabniki, ktoś z obecnych na forum to hodował?
W baśniach śpią prawdziwe dzieje, woda życia nie istnieje, ale zawsze warto po nią iść...
"Bajka o Głupim Jasiu" J. Kaczmarski
Polecam maszyny leśne FAO FAR

#139 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 14 październik 2011 - 21:32

Hoduj coś innego jak krowy i świnie ja hoduje opasy!mój sąsiad króliki i ma więcej kasy jak ja :unsure: ma ich około 200 a ja opasów 24 on sprzedaje sztukę za 50zł kupcy to blokersi napaleni co niemiara bo królik ekologiczne owies siano i trawa :D blokersi biorą wszystko może przesto że mają kase bo prawie wzyjscy w mojej okolicy pracują na kopalni ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 27 grudzień 2011 - 10:50

Hoduj coś innego jak krowy i świnie ja tam mam 2 konie i wystarczy a reszta to bydlo