Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hoduj coś innego jak krowy i świnie

159 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Benek70

Benek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 maj 2009 - 19:47

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Jestem z podlaskiego a o tych danielach to jakaś bzdura. Utrzymanie psa rasowego kosztuje 200 zł miesięcznie, a on wciska kit, że daniela 100 zł rocznie chyba że zjada same gałęzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hoduj coś innego jak krowy i świnie Dzisiaj, 03:47
  •  

#102 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 05 maj 2009 - 16:07

Hoduj coś innego jak krowy i świnie To naprawdę masz się okazję wypowiedzieć na ten temat bo gościu był z woj Wielkopolskiego :P
A skąd wiesz, że to jest kit oglądałeś ten program? A może prowadzisz taką hodowlę? A może to zwykła zazdrość? Wiec nie cwaniakuj z takimi tekstami ;)

Edytowany przez andrzej2110, 05 maj 2009 - 16:17.
cytowanie posta wyżej

#103 Share Benek70

Benek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 maj 2009 - 19:36

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Ty ursusiak chyba z miasta jesteś, że wierzysz w takie bzdury ;) i nie masz pojęcia o żadnej hodowli zwierząt :) , że można wychować coś za 100 zł rocznie chyba, że gołębia :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 maj 2009 - 07:34

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Masz racje jestem z miasta ;) ale to niczego nie zmienia oglądałem ten program i gość mówił, że zwierzęta te są przez cały czas na wolnej przestrzeni, nie wymagają jakiejś szczególnej opieki, jedynym zabiegiem weterynaryjnym jest jednorazowe odrobaczanie i to odbywa się raz w roku.

#105 Share Benek70

Benek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 maj 2009 - 18:47

Hoduj coś innego jak krowy i świnie A zimą to pewnie śniegiem się żywią. Ja należę do koła łowieckiego i wiem ile trzeba zimą dawać żreć danielom, sarnom, łosiom, dzikom itp

#106 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 21 maj 2009 - 13:01

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Co do hodowli danieli tutaj jest sporo opisane. Pisze to człowiek który prowadzi taka hodowle wiec wie co i jak ;)

http://www.wir.org.p...wca/daniele.htm

#107 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 30 maj 2009 - 13:21

Hoduj coś innego jak krowy i świnie A u mnie dziadek hodował kiedyś lisy stalowe. (na futra) I nawet nieźle na tym wychodził. Ale nie miał kto koło tego robić i zakończył swoją działalność w tym zakresie.

#108 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 maj 2009 - 14:29

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Ja to trzymam owce, narazie rozchodowuje więc nie wiem czy to dobry interes, ale za to na królikach niezłą kasę zarabiam :P
A rodzice to strusie trzymają, na mięso i na jajka i jakoś wychodzą na swoje
URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

#109 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 21:21

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Ja oprócz krów i świń mam 4 klaczki zimnokrwiste 5 źrebaków i 1 ogiera a na dodatek mam dwa ogiery śląskie :D :) :) :)
to taka moja mała hodowla i hobby w wolnym czasie lubuję sobie pojeździć po polach i lasach :) :) :) :)

#110 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 23:07

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Z ojcem mamy 30szt bydła, 25 klaczy zimnokrwistych i 2 ogiery ( pochodzenie, licencja na krycie i na dopłaty) oczywiście Świnie też:D Wszystko jest na sprzedaż jeśli ktoś jest zainteresowany :) pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 07:02

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Likwidujesz hodowle??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#112 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 09:10

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Oczywiście że nie ale trzeba jakoś żyć i coś zahandlować. (Sprzeda się jedno i kupi na to miejsce drugie) Kupców niema i ciężko o pieniądz. A jak ktoś będzie chętny na np.klacz ze źrebakiem bo np. za stodołą ma zarośnięte to może sobie coś takiego sprawić. Nie wymaga pracy i cieszy oko :D

#113 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 18 wrzesień 2009 - 19:22

Hoduj coś innego jak krowy i świnie U mnie w gospodarstwie były kiedyś hodowane nutrie. W lato były puszczane na staw a zimą w budynku, i też sprzedawali futerka a mięsko sami jedli.

#114 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 11 październik 2009 - 18:54

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Nutrie to chyba już historia, podobnie jak inne futerkowe. Jak ktoś coś takiego hoduje to proszę się pochwalić!

#115 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 17 październik 2009 - 18:18

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Parę dni temu byłem w gospodarstwie ogrodniczym i właściciel hodował w sadzie chrząszcze o ile mnie pamięć nie myli nazywały się dobroczyńce. Pomagały mu wałczyć w sadzie z szkodnikami.

#116 Share kozik26

kozik26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 00:15

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Takie zwierzaki są przydatne ja kiedyś miał takaa nieduża hodowle królików jakieś 50 szt. teraz planuje kupić koze i może parę kokoszek na wiosnę .!

#117 Share dawidziel3

dawidziel3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 20:39

Hoduj coś innego jak krowy i świnie U nas na wsi kiedyś hodowali szynszyle czy coś takiego. Ale nie wiem jaki z tego pożytek mieli.

#118 Share ema

ema

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 luty 2010 - 21:58

Hoduj coś innego jak krowy i świnie U mnie w gospodarstwie hoduję kury na jajka głównie takie pospolite ale są też zielononóżki. Jajka mamy do własnego użytku oraz na sprzedaż. Trzymamy również 5 kóz tak do własnego użytku lecz myślałem jakoś poważniej o powiększeniu tej hodowli. Jak myślicie był by interes z kóz.

#119 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 07 luty 2010 - 09:30

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Odnośnie powyższej wypowiedzi pozwolę sobie zacytować pewnego wójta:

"to już nie bendo Wilkowyje tylko kozie beki"

:unsure: A odnośnie tych kur to jak możesz @ema napisz coś więcej jak je trzymasz jak na nich wychodzisz, ile ich masz itp. ...
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share ema

ema

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 07 luty 2010 - 15:51

Hoduj coś innego jak krowy i świnie Teraz mam coś około 50 sztuk. A co do hodowli to nie jest jakaś specyficzna tzn dostają zboże głównie pszenżyto paszowe jak i pszenice oraz kukurydzę. Trzymam je w zwykłym kurniku, wiosną wychodzą sobie na wybieg który mieści się w moim sadzie. Żywią się tym co im dam i tym co sobie nazbierają. A jak na tym wychodzę to powiem nawet dobrze można coś sobie dorobić. Na miesiąc zjedzą około 100 kg zboża, za zboże teraz płacę po 20 zł od worka, za 10 sztuk biorę po 5 zł i zdarzy się że dziennie sprzedam 50 sztuk. Myślę że jak rozwiną bym tą hodowlę to można dobrze by sobie dorobić małą pensyjkę co miesiąc. Wiadomo co dziennie nie sprzedaję jajek ale średnio około 70 sztuk tygodniowo. Najlepszy okres przychodzi w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Na zbyt nie narzekam mam w sumie 3 stałych odbiorców kiedyś było ich więcej ale niestety konkurencja czyli tańsze jajka fermowe. Smak takich jajek wiejskich jest nie powtarzalny.