Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    895

Ja juz skończyłem walkę z samosiejkami. Przed wigilią kończyłem oranie. Ok 20ha,klasa IV B. Na 12 będzie owies a na pozostałym kawałku bobik. Pole było naprawdę w opłakanym stanie, i późno dostałem dzierżawę ale udało się ładnie zaorać.

 

domyslam sie ze sam karczowales, nie chciales wezwac firmy ktora zajmuje sie odlesianiem gruntow rolnych?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu bobik? Działka jest wyjątkowo nisko położona i ma sporo wilgoci,wcześniej tam było trochę wypasane i nie jest tak zarośnięta. No i daje większy plon od łubinu bo też się nad nim zastanawiałem.
A firmy nie brałem, ze względu na dodatkowy koszt,chętnych na drzewo było wiec szybko zostało uprzątnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjofi    4

Mam okazję wziąć działkę, która przez kilka lat stała ugorem (raz do roku była koszona mulczerem). Jest ona strasznie zaperzona. Posianie na niej gryki byłoby dobrym pomysłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem w ostatnich dniach znalazlem pole w klasie IIIa, od wielu lat ugór trzeba pociągnąć go lifosatem na perz, czy jestem w stanie coś jeszcze zasiać po oprysku, aby wyciągnąć z tego jakieś pieniądze, czy sobie odpuścić i posiać coś na polepszenie struktury gleby nr lubin na przyoranie, może macie propozycje?


a dodam, że to rędzina po sąsiecku sieją pszenicę, są ogorki i czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

wziąłem w dzierżawę 5,5ha ugoru, 10 lat tylko koszony raz do roku. perzu są 2-3 place po 20 arów bardzo gęstego a na większości trafia się gdzieś  nie gdzie, pole jest raczej o obniżonym ph, pomysł był na łubin ale nakłady większe bo trzeba kupić siew, a chce w tym roku zrobić po kosztach. teraz opcja jest na Owies, widzę tu wiele komentarzy pozytywnych i negatywnych na ten temat. Jutro startuje z orka i od razu zasieje, trochę gęściej raz że już późno na owies dwa że to ugór. Mam nadzieję że coś z tego będzie... co myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbędne koszty ja tak myślałem ze swoim ugorem i spryskam na perz talerzuję ze dwa razy i siew gorczycy na nasiono inne rzeczy nie mają uzasadnienia bo koszty chyba że groch co myślicie?


albo bobik ze względu na poźny terminsiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

a czy kukurydza na ugorze miałaby sens? Przejechać glifosatem, później zamówić siew pasowy żeby nie przesuszać ziemi i znowu oprysk. Co myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

mowicie o kosztach a chcecie siać kukurydzę, a gryka? koszt nasion + ewentualny oprysk na jednoliścienne, nawożenie nawet jeśli to znikome + reglone na dochodzenie, tone z hektara skosisz i jesteś na plusie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roki_025
      Witam Wszystkich !
       
       
      Mam do znawców pytanie.
       
      Potrzebuję ciągnik który obsłuży kosiarkę bijakową o szerokości roboczej od 1,6m do 2,2m, nie dysponuję dużymi środkami tak więc zastanawiam się między c360 a c385 ( 902 lub 912 ).
      Teren zróżnicowany, trawa wysoka, są również samosiejki duże nierówności ( kopce, koleiny itp ).
       
      Możecie mi coś polecić do 20 tyś ? zależy mi na bezawaryjnej pracy, ekonomia jest na drugim miejscu. Trawa jest koszona raz w roku, no może dwa na obszarze 40 hektarów, czasem zdarzą się pochyłe ale niezbyt duże.
       
      Jak wygląda sprawa z wydajnością ? Jaką prędkością się kosi ? dotychczas prace wykonywaliśmy w inny sposób ale czasy się zmieniły..
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez lancrolny
      Witam.
      Posiadam dwa pola które 1-2 razy mi zalewa tak średnio co 2-3 lata. W tym roku zalało mi jęczmień który musiałem wyrandapować bo zamiast zboża rosły chwasty. Moje pytanie jest takie co siać aby mieć jak najmniejsze straty. Myślałem o jakiejś trawie ale się jeszcze waham.
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Dopiero zaczynam prace z produkcja zborza.
      Wydzierzawilem 4 hekatary ziemi 6klasy (taki rejon)
      Mam 1 hektar zasiany zyta, a 3 hektary obsieje owsem.
      I teraz pytania:
      1.kiedy wsiac owies?
      2.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac  na owies?
      3.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac na zyto?
       
    • Przez matek921
      Witam chce zasiać pierwszy raz łubin siewnikiem Fiona D78 2.5m. Ma ktoś doświadczenie jak zasiać takim siewnikiem? Bardzo proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj