Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co posiać na ugorze?

96 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2012 - 19:28

Co posiać na ugorze? A ja mam takie pyt. warto siac rzepak na ugorze 3 klasa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co posiać na ugorze? Dzisiaj, 09:19
  •  

#22 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 05 luty 2012 - 11:33

Co posiać na ugorze?

Ja bym najpierw puscil talerzowke od razu jak sniegi puszcza, potem brone po kilku dniach, dal wyrosnac perzowi i innym chwastom i gdzies ok 10 maja roundup; potem troche odczekac, orka i siew. Powinna dobrze gryka wydac bo ziemia troche sobie odpoczela. Na samej saletrze plon bedzie przyzwoity a jeszcze jak bys dal przed kwitnieniem jakis oprysk z mikro i makro to dluzej bedzie zawiazywac kwiat i wiadomo plon bedzie wiekszy. Przed zbiorem terz mozesz dosuszyc roundupem gdyby nie chciala dojzec.
@rafalkom555 powiedz cos wiecej na temat tego pryskania gryki czym i w jakich fazach bo jeszcze niegdy nie pryskalem w trakcie wegetacji albo po siewie, no jedynie na dosuszanie to tak.

Czytałeś już o tym: http://www.agrofoto....ka/page__st__20

Edytowany przez rafalkom555, 05 luty 2012 - 11:33.

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2012 - 12:14

Co posiać na ugorze? Według etykiety Roundap nie jest szkodliwy dla pszczół chociaż w praktyce może to się mieć identycznie jak stwierdzenia że jest biodegradowalny :/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Walczmy o rynek grzybów! zobacz »

•  

#24 Share Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja :))

Napisany 05 luty 2012 - 12:17

Co posiać na ugorze? najlepiej na ugorze siać owies .sam na wiosnę będę siał własnie na ugorze. Potem po żniwach Roundap.

#25 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 05 luty 2012 - 13:18

Co posiać na ugorze? A ja nie w temacie tylko w związku z dziwną składnią tytułu - gdzie są nasi Adminowie że przepuszczają takie kwiatki?

Poprawione

Edytowany przez milanreal1, 05 luty 2012 - 15:45.

#26 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 05 luty 2012 - 18:00

Co posiać na ugorze? ludziska wiecie moze jak ARIMR patrzy na przeoranie TUZ i zasianie zbóz czy potem dadzą doplaty do zboza czy trzeba przekwalifikowac danadziałke

#27 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 07 luty 2012 - 00:33

Co posiać na ugorze? Ja bym poczekał aż się to zazieleni na wiosnę, potem oprysk najtańszą formą Glifosatu (min. Roundap), a po zadziałaniu środka uprawa i siew rzepaku na zielony nawóz. W jesieni pszenica ozima.

@juras390 zaorałem 5 lat temu TUZ i nie miałem żadnych problemów z dopłatami. Wcześniej pytałem w ARiMR, chodzi o procentowy stosunek TUZ do ogółu UR, progów nie pamiętam ale wtedy obowiązywał przepis mówiący, że gdyby przez kolejne 2 lata ten współczynnik spadł o ileś tam % , to musiałbym ten TUZ przywrócić.

Herbicydy pszczołom nie szkodzą a w gryce pestycydów się nie używa.

Chyba miałeś na myśli insektycydy, określenie pestycydy obejmuje wszystkie ŚOR http://pl.wikipedia.org/wiki/Pestycydy

Według etykiety Roundap nie jest szkodliwy dla pszczół chociaż w praktyce może to się mieć identycznie jak stwierdzenia że jest biodegradowalny :/

Skoro Roundap (czy Glifosat) nie jest biodegradowalny, to co się z nim dzieje?

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2012 - 02:00

Co posiać na ugorze? Jeśli zastosuje się Roundap w okresie jesienno-zimowym to będzie on zalegał w glebie praktycznie do późnej wiosny, z tego co mi wiadomo to jest rozkładany dopiero gdy temp. będzie wyższa niż 15st. Monsanto długo głosiło wieść o biodegradowalności i taką informację umieściło na etykiecie środka aż przegrało sprawę w sądzie :D :/.

#29 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 07 luty 2012 - 23:42

Co posiać na ugorze? Masz rację, zastosowany w okresie późno-jesiennym działa na wiosnę i to bardzo dobrze, sam to zaobserwowałem. Temat biodegradowalności Glifosatu mnie zaciekawił i po tym co znalazłem wątpię by był obojętny dla pszczół. http://www.farmer.pl/komentarze/artykuly,34244.html
http://www.kobietapu...rza-we-wszystko
więcej tutaj http://www.google.pl...iw=1280&bih=645
Sami się trujemy. Odbiegamy od tematu, myślę nad założeniem nowego, związanego min. ze szkodliwością ŚOR, tylko czy będzie zainteresowanie.

#30 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 08 luty 2012 - 00:49

Co posiać na ugorze? kolego roltech powiedz mi jaki rzepak siejesz na zielony nawóz ? zwykły ozimy ? ile siejesz go na ha i w jakim terminie ?;) pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 08 luty 2012 - 01:11

Co posiać na ugorze? Najzwyklejszy ozimy, to dlatego że pierwszy raz miałem mało gorczycy i domieszałem rzepaku. Efekt był taki że gorczyca rosła normalnie a rzepak miał liście prawie jak łopian aż się ludzie pytali co to jest ta druga roślina :D Rozsiewam go rozsiewaczem do nawozów, gęstość około 400 nasion na m2, bez domieszki gorczycy. Uprawiam i sieję po zadziałaniu Glifosatu.

Edytowany przez roltech, 08 luty 2012 - 01:15.

#32 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 08 luty 2012 - 10:20

Co posiać na ugorze? I później jak to wszystko urośnie jakie robisz uprawy ?? orzesz na raz ? spalasz to glifosatem ?? ;)

#33 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 08 luty 2012 - 10:26

Co posiać na ugorze? najlepiej byloby to zciac orkanem lub talerzowka i dopiero przyorac

Polska B

#34 Share Janosik82

Janosik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 08 luty 2012 - 10:43

Co posiać na ugorze?

Witam , 7 lat temu kupilem 6 ha pola V klasy , od tamtej pory nie dotykane .Pytanie mam takie co moge z tym zrobic z wiosny czy Reczka nadaje sie na pierwszy raz? jakie macie doswiadczenia albo co proponujecie? dziekuje z Gory

Kolego na takiej ziemi to tylko siej OWIES ,będziesz miał z tego jakiś przyzwoity plon jak się przyłożysz. owies czyli doktor ziemi

#35 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 08 luty 2012 - 19:43

Co posiać na ugorze? @Janosik82

masz rację owies jest najlepszym lekarzem na wszystkie dolegliwości pola. TYlko potem może być problem z jego sprzedażą...na chyba,że pójdzie do spalenia

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#36 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 08 luty 2012 - 19:57

Co posiać na ugorze? wiecie nie należy niczego spalać glifosatem bo to jest nawóz zielony wiesz ja bym dał wapniak kaszelowski i zasiał rzepak na wiosne

#37 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:05

Co posiać na ugorze?

I później jak to wszystko urośnie jakie robisz uprawy ?? orzesz na raz ? spalasz to glifosatem ?? ;)

O orce na raz możesz zapomnieć, talerzuję to puki jeszcze jest zielona gorczyca ale i tak orka nie jest łatwa (lżej się ora ale zapycha pług). Najlepiej było by to przed stalerzowaniem rozdrobnić np. Orkanem.

#38 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:13

Co posiać na ugorze? jak siejesz taką mieszankę to otrzymujesz obydwie płatności ?? JPO i UPO ? ;)

#39 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:55

Co posiać na ugorze? JPO bez problemu, w ubiegłym roku miałem również UPO. Nie wiem jak było w tym roku bo nie siałem, zboże i rzepak zasiane na zbiór wychodzą lepiej.

Edytowany przez roltech, 08 luty 2012 - 20:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share JAREK6

JAREK6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, dobra muzyka,

Napisany 10 luty 2012 - 14:37

Co posiać na ugorze?

Jeśli zastosuje się Roundap w okresie jesienno-zimowym to będzie on zalegał w glebie praktycznie do późnej wiosny, z tego co mi wiadomo to jest rozkładany dopiero gdy temp. będzie wyższa niż 15st. Monsanto długo głosiło wieść o biodegradowalności i taką informację umieściło na etykiecie środka aż przegrało sprawę w sądzie :D :/.

Skoro tak długo Roundap neutralizuje się w glebie przy tym musi być odpowiednia temperatura. To mam pytanie Czy w ziarnach ulegnie on rozkładowi?.