leniwiec

BRUKSELKA

Polecane posty

leniwiec    0

Witam przejrzalem chyba całe forum ale nic nie znalazłem odnośnie brukselki. Mam zamiar zająć się w tym roku uprawą brukselki i jeżeli ma ktoś doświadczenie albo jaką radę byłbym wdzięczny. Myślałem o uprawie tak około 1h do mrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

u mnie ze 3 lata temu było koło 40 arów to jeszcze do tego dopłaciliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Witam przejrzalem chyba całe forum ale nic nie znalazłem odnośnie brukselki. Mam zamiar zająć się w tym roku uprawą brukselki i jeżeli ma ktoś doświadczenie albo jaką radę byłbym wdzięczny. Myślałem o uprawie tak około 1h do mrożenia.

 

jak masz stado murzynów do obcinania tej brukselki z kolb to mozesz sadzic nawet 3 ha ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwiec    0

Daje radę z ogórkiem, papryką, pomidorem, kalafiorem to i z brukselką sobie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Acha ja jestem z gminy potworów u nas hoduję się paprykę w tunelach. Co do brukselki to u nas sporo osób ją sadzi co rok i jakoś tam wychodzą. Ja osobiście wolał bym się pobawić z pekinem. Dużo mniej pracochłonna a cena podobna. Weź naszykuj tone pekiny a tone brukselki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwiec    0

Może masz rację ale na brukselkę będe miał zbyt, a na pekinkę nie wiem. Latem to ja za bardzo nie mam czasu jeździć po rynkach i stać cały dzień i coś sprzedać albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

sam bym chciał sie dowiedziec cos na temat brukselki. Kolego raftiii chyba cenowa różnica to jest i to bardzo wielka bo pekin 80gr a brukselka ok 3 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

sam bym chciał sie dowiedziec cos na temat brukselki. Kolego raftiii chyba cenowa różnica to jest i to bardzo wielka bo pekin 80gr a brukselka ok 3 zł

Ale praca jest nieporównywalnie wieksza przy brukselce


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

W tym roku tak brukselka płaci, zdarza się że i pekina w zimę jest po trzy złote. Poza tym wolał bym pekina po złotówce niż brukselkę po 3 zł.Ze zbytem pekiny jak i brukselki jest raczej podobnie ja woziłem pekine 50 km do skupu. Jet u nas facet który sadzi ok 15ha brukselki i zbiera ją takim fajnym kombajnem samobieżnym na gonsiennicach, tylko on ma jakiegoś kuzyna co ma przetwórnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dril    0

ja pracowalem przy zbiorach brukselki bardzo dlugi czas ja naprawialem te maszyny do zbioru ja nimi kierowalem i znam bardzo dobre odmiany ktore pieknie stoja przez caly sezon jeli ktos ma pytania to chetnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Może w tym roku ktoś się wypowie na temat brukselski, tez mam chęci spróbować bo mialbym zbyt na to a to juz polowa sukcesu. Co do opłacalności nie potrafię wyliczyć bo potrzebuje podstawowych danych takich jak plon jaki jest? Ile i jak trwa zbiór? Czy można ja zbierać jednokrotnie bez porywania? Ceny wiadomo 2-5zl/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj