Skocz do zawartości

Zdjęcie

Booster 340

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MrJareczek

MrJareczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 luty 2012 - 12:28

Booster 340 Zakupiłem prostownik z rozruchem Booster 340. Chcę nim odpalać mojego c 360 za pomocą funkcji BOOST, czyli wspomagania rozruchu. W instrukcji pisze, że po 5 sekundach sam sie wyłącza, a on już po jakiś 3 wybija bezpiecznik. Pytałem się sprzedawcy, zamawiałem przez internet i odpisał, że spokojnie da rade akumulatorom o mocy 180 Ah. Pomoże ktoś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Booster 340 Dzisiaj, 01:19
  •  

#2 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 03 luty 2012 - 14:01

Booster 340 Tą zabawką to możesz napędzać wiatraczek w upalne dni a nie uiżywać do rozruchu. nikt ci nie pomoże w tym przypadku bo niby jak .po prostu zapotrzebowanie na energię masz dużo większą jak możliwości tego urządzenia. tak dla porównania posiadam urządzenie do rozruchu 12-24V 350A przeciążenie 400A w czasie 1godz. pobór z sieci 6,5 KW waga urządzenia około 150kg.ciągnik o rozruchu 24V odpalam bez akumulatorów.
Po drugie to sam napisałeś że kupiłeś prostownik a nie urządzenie do rozruchu.

Edytowany przez mercedes250d, 03 luty 2012 - 14:02.

#3 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 03 luty 2012 - 14:11

Booster 340 jak się domyślam i sama nazwa mówi 340 to maksymalny prąd wytworzony przez to urządzenie. Rozrusznik zaś potrzebuje dużo więcej, stąd wybijanie bezpiecznika... takim urządzeniem możesz zapalać na rozruchu ale tylko pomocniczo z naładowanym akumulatorem. Jest to przydatne gdyż akumulator w warunkach zimowych traci też prąd rozruchu. To znaczy, jak aku ma prąd rozruchu np. 800 amper to zimą spada ta sprawność i w takim przypadku możesz dołożyć parę amper z urządzenia które kupiłeś.
jak już kupować na całkowicie rozładowany aku to
http://allegro.pl/ok...2098422014.html
ja takim przyrządem podłączam się do rozrusznika bezpośrednio aby uniknąć spadku na kablach ale czasem nawet z takim rozruchem trzeba poczekać kilka minut aby aku się wzbudził..

#4 Share MrJareczek

MrJareczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 luty 2012 - 14:17

Booster 340 http://www.elsin.pl/...&products_id=41 nazwa urządzenia to prostownik urządzenie rozruchowe, a to tak jakby nic nie dawało jak włączam BOOST. Powinno przecież z akumulatorami widać różnice w kręceniu, przynajmniej tak myśle. Przy C 330 nawet kopało. Sądzę, że może być mała przyczyna tego, że w 360 wszystko zamarznięte. Stał 4 dni przy mrozie od -10 w dzień do -30 w nocy. Czuć nawet przy lewarku skrzyni biegów, że ciężko chodzi. Zastanawiam sie nad podgrzaniem całego ciągnika, a potem rozruchem.

Edytowany przez MrJareczek, 03 luty 2012 - 14:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 03 luty 2012 - 19:18

Booster 340 to kupiłeś dobry prostownik.. to urządzenie ma prąd rozruchu 120 amper. to tyle co nie jeden samochód ma alternator a są nawet takie że mają 150 amper ładowania w samochodach osobowych a widziałem alternator co ma prąd ładowania 160 i 180amper.
jeśli masz miernik napięcia to sprawdź ile volt jest na aku w czasie zapalania i tak samo na rozruszniku.. i jeszcze możesz sprawdzić za elektromagnesem(druga śruba na elektromagnesie). będziesz widział ile warte są kable i styki.. ja już parę latek temu wyposażyłem się w kable rozruchowe takie prawdziwe..
http://allegro.pl/ka...2078259131.html

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 04 luty 2012 - 10:21

Booster 340 Człowiek z tej aukcji niezłe bajki pisze o tych przewodach. "Nie ma na ziemi takiego urządzenia, które by je zniszczyło". Otóż jest. Przy prądzie 10A/mm2 przewody będą gorące, a przy 20 A/mm2 wyparują po 20 sekundach. Daje to prąd około 1000A. Czyli wystarczy zrobić zwarcie na dobrym akumulatorze i po przewodach. Co do problemu autora, to najpierw doprowadź do porządku układ rozruchu (akumulatory, przewody, rozrusznik, stacyjka), naładuj akumulatory i dopiero próbuj rozruchu wspomagając tym wynalazkiem.

#7 Share MrJareczek

MrJareczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 luty 2012 - 13:43

Booster 340 Ok dzisiaj mi się udało. Faktycznie dobrze wspomaga rozruch, ale przy w miare dobrych aku. Dzięki wszystkim za wypowiedzenie się. Po prostu przeliczyłem możliwości tego urządzenia :) Pozdrawiam i dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:55

Booster 340 Wiadomo są to urządzenia do wspomagania rozruchu ale akumulator musi w miarę "kręcić" .

Przewody na pewno nie są niezniszczalne, ale dla przykładu przewody zasilające w kombajnie Bizon mają przekrój 70 mm2, zaś instrukcja obsługi silnika 6C107 oraz 6CT107 podaję przekrój przewodu 70 mm2 z urządzeniem do rozruchu w niskich temperaturach zaś 50 mm2 z podłączeniem świecy płomieniowej.

Ale nie ma co porównywać z takimi: http://allegro.pl/li...%C5%BC%C2%A0%3E 50 mm2 to już nie jest tak źle.

Mam przewody 16 mm2 i już kilka razy pomogły a te z linku powyższego nie dawały rady, zastanawia mię jeszcze nieraz czy mimo grubego przewodu zaciski są w stanie przekazać prąd tak aby wykorzystać przekrój przewodu.

Edytowany przez Sadek, 05 luty 2012 - 09:40.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878