MATIS

Jakie macie kombajny

Polecane posty

radson    5

ja mam bizona z056 rocznik 78 robi na 16ha+2 ha dzierzawy no i usługi około 20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

My mamy Bizona super ZO56 z sieczkarnią i stołem do rzepaku. Do koszenia ma 40ha zboża, 10 rzepaku a 15 kukurydzy to wynajmujemy Claasa. W planach jest używany Claas Dominator 98 lub coś podobnego.

P.S. Zero usług


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

ja posiadam Claasa Mercatora60 1976 heder 3.00 idzie jak burza. odpukać bez awarii.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Witam ;] Moje gospodarstwo posiada dwa kombajny marki Fortschritt E 514 jeden z hederem 4,20 drugi z 3,60 oraz przystawką do rzepaku ;] koszą nasze 160 ha zbóż oraz okolo 20 ha rzepaku na usługach, w tym roku bez większych awarii;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

ale MDW czy Fortschritta MDW? ;p w sensie zielony czy niebieski ;] powiem tak, dobre kombajny ale trzeba trafić na zadbanego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

kombajny dobre, silniki 150-160 koni ale kurcze nie wiem czy ifa 6 czy perkins... różnie piszą w różnych źródłach ;]

 

 

Wydajność okolo 2 ha na godz ;] tylko sprawdź czy heder nie jest pospawany, oraz czy nie był malowany... bo te z czech są strasznie dobite.... no chyba że z niemiec to inna bajka ;]

 

 

Ja osobiście polecam, sam mam zamiar kupić MDW 525h:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bizonem i detuz farem 2780 kosze swoje 130 i (70-100 zależy od pogody)na usługach.Jak zwykle swoje się kosi trochę na początku na rozruch a pózniej już cię nie wypuszczą i reszta na końcu.Ale pożytek z tego że kosisz dojrzałe i suche(przy normalnej pogodzie oczywiście).Chociaż są i tacy u których koszę we wrześniu i plon 3 tony (na ŻUŁAWACH)i porost 8% i wilgotność 18%(dobrze że cena w tym roku takim sprzyjała bo inaczej zastanawiał bym się czy w ogóle jechać)"nikt inny nie chciał "ale zapłacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam Bizona ZO56 z sieczkarnią i wózkiem pod heder 90' rocznik i jest jak żyleta koszę nim ok. 30 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Fahra M750. Na 40 ha jest za mały ale w przyszłości na pewno go zmienimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutomir    0

ja mam claasa mercator 70 z śeczkarnia 1974r ale spisuje sie świetnie mam 38h i jeszcze robi po zarobkach.Chociaż w przyszłości może sie zmieni na jakiegoś claasa dominator.Ale napewno to będzie claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

ja mam 2 x Bizon rekord niebieski i 2 x JD 1188 hydro 4.jednym kombajnem obrabiaomy ok 250 ha rocznie moze i wiecej + byly pgr to ok 260 ha. ^_^

 

 

szczerze mowiac jak tutaj czytam to co niektorych areały roczne sa bardzo male i jak dla mnie to szkoda trzymać kombajn po to zeby skosić nim 10 czy 15 ha :rolleyes: nie wiem czy to takie opłacalne ale już w to nie wnikam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

CLAAS MEGA 204 II NA 103.5 HA


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matirolnik    0

ja nie mam :rolleyes: bo mi nie podtrzebny bo mam tylko 7ha i wszystko to ziemniaki <_< ale wujek miał(sprzedał gospodarstwo)claas dominator 98sl :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj