Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły.

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:57

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Ale głupota. Dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Dzisiaj, 22:14
  •  

#42 Share belarust25

belarust25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa
    motoryzacja, mechatronika,ładne dziewczyny

Napisany 02 luty 2012 - 21:01

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. @mtracz nie koniecznie ma jeszcze 4 pozycje i wtedy wszystkie opadną. Jeżeli byś chciał 2 naraz kiprować to trzeba sie podpiąć pod węża od podnośnika. Ale to już inna bajka ;)
KPK Kumurun Team

#43 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 02 luty 2012 - 21:12

Dobra. Ale, zakładam (tylko zakładam dla wyjaśnienia), że podłaczę dwa siłowniki jednostronnego działania np. dwie przyczepy osobno pod każde wyjście to jak bede kiprował i opuszczał każdą z osobna???

na początku radze zainwestować w dodatkowy zbiornik oleju hehe we Władku nie wystarczy nawet na 1-ą przyczepę

#44 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 luty 2012 - 21:21

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Zgadza się żeby dobrze wy kiprować jedną przyczepę trzeba dorabiać zbiornik oleju.
Ale przyczepy to tylko przykład.

Ale jeśli ktoś myśli że z samej sekcji od podnośnika zrobi ten patent to niestety się nie uda bo przyczepy będą się zachowywać tak samo.
Jeśli komuś by bardzo zależało to jedna szybkozłączka musiała by pracować na jednej sekcji rozdzielacza a druga na drugiej.
Dużo się da jeśli ktoś rezygnuje całkiem z tylnego Tuz w tedy to np. z Władka może być ładny pług do odśnieżania z pełną funkcją sterowania(góra dół, prawo lewo) :P

#45 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 luty 2012 - 22:28

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Władek przyczepę ze swojego zbiornika chyba kipruje (przynajmniej gdzieś widziałem...) :mellow:
A może sprawę rozdzielacza poruszę 2-gi raz tutaj. Nie można zamiast tego rozdzielacza podłączyć rozdzielacz 3-sekcyjny z MTZ? wiele się budową nie różnią, a tamten jest tylko szerszy. Tylko pytania, czy ciśnienia się zgodzą i czy on ma tyle samo pozycji co Ruski-ale chyba raczej tak... :rolleyes: co Wy na to?
Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

#46 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 luty 2012 - 23:39

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Jeśli się zmieści(ale chyba w ciągniku bez kabiny). Budowa rozdzielacza taka sama. Przewody pewnie trzeba by było zakuwać gumowe.
Ma spory przepływ z 80l więc można śmiało dać wydajniejszą pompę. A co do ciśnienia to bez problemu można sobie zmniejszyć, tylko plomba gwarancyjna na zaworze.
I w tedy mamy tylny TUZ i 2 pary szybko złączy. I beczkę z olejem żeby to zasilić. :lol:
Może ktoś się skusi i założy jako pierwszy dla potomnych. :)

#47 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 03 luty 2012 - 01:13

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Gwoli wyjaśnienia ;): MTZ to też ruski sprzęt więc nie ma się co dziwić, że rozdzielacze podobnie wyglądają ;).

#48 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 03 luty 2012 - 07:57

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. a nie prościej i taniej wyjdzie kupić jedno sekcyjny do tego dwa trójniki i zamontować go np na błotniku?

#49 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 03 luty 2012 - 09:39

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Można zrobić tak jak to robią w zachodnich sprzetach: jeden rozdzielacz pluz elektrozawór, który kieruje olej raz tu raz tu. W ostateczności może to być zwykły zawór tródrożny.

#50 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:00

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. czyli wtedy mamy jedną wajche do dwóch wyjść i tylko przełączamy pomiędzy pierwszym a drugim wyjściem? a mam takie pytanie czy da się z siłownika o dwustronnym dzialaniu zrobić łącznik górny? wystarczy go tylko podpiąć czy potrzebne są jakieś przeróbki?

Edytowany przez milanreal1, 03 luty 2012 - 11:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 03 luty 2012 - 14:44

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Wystarczy tylko podpiąć,jeszcze zależy jak ci siłownik trzyma bo jak będzie puszczał rozdzielacz i siłownik to wiele nie narobisz.

#52 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 03 luty 2012 - 15:18

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. no rozdzielacz to mam już po kilku regeneracjach. więc rewelki nie ma... patrzyłem na oryginalne łączniki ale to drogie bo 2kat za ok800zl za taką cane wolę kręcić śrubą :lol:

#53 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 03 luty 2012 - 18:15

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Ktoś na AF wykorzystał stary siłownik od podnoszenia zamiast łącznika,kosz takiego siłownik nowego pewnie ze 150zł jest.

#54 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 luty 2012 - 18:50

Dobra. Ale, zakładam (tylko zakładam dla wyjaśnienia), że podłaczę dwa siłowniki jednostronnego działania np. dwie przyczepy osobno pod każde wyjście to jak bede kiprował i opuszczał każdą z osobna???

moim zdaniem władkowi by zabrakło oleju żeby podnieść obydwie przyczepy na raz jeszcze gdyby one miale po dwa tłoki..
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

#55 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 03 luty 2012 - 19:00

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Kolego marekjsp,na pierwszej przyczepie beczka z olejem podłączona do układu by starczyło oleju...
A tak swoją drogą ma ktoś zamontowany we władku rozdzielacz od mtz?Albo jakiś inny?

#56 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 luty 2012 - 19:02

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. No własnie. ciecawi mnie jak by sie sprawował rozdzielacz 3-sekcyjny od mtz???

#57 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 03 luty 2012 - 19:09

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. Sprawo wadź to by się sprawował ale raczej na pewni nie pasował by na mocowanie,jeśli potrzebę ci duża ilość wyjść zrób oddzielny układ i zastosuje zwykły 3 sekcyjny rozdzielacz.

#58 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 luty 2012 - 19:17

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. ja na razie nie potrzebuje dodatkowych wyjść ino tak zapytałem bo mnie ciekawi ta sprawa :) .

#59 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 03 luty 2012 - 19:57

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. u siebie mam taki patent. zamiast rurki łączącej pompę z rozdzielaczem wstawiłem zawór trójdrożny, połączyłem to przewodami gumowymi. po przełączeniu w 1 pozycję pompa zasila oryginalny rozdzielacz, a w pozycji 2 trzysekcyjny rozdzielacz do tura. rozdzielacz jest trzysekcyjny bo w planach mam krokodyla:) coś takowe http://allegro.pl/ro...2084272861.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 luty 2012 - 20:03

Sterowanie 2 wyjsciami hydrauliki w T-25. Szczegóły. no rozumie. ciekawe. a mogłbys podac link do takiego zaworu. za powrót z rozdzielacza jak zrobić??