Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jechac na usługi czy robic tylko swoje?

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 13:26

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Ja napiszę jak to wygląda w moich stronach. U nas rolnicy głównie wynajmują kombajn zbozowy i ewentualnie prase. Zdarza się też sporadycznie jakies kosznie łąk i inne drobne prace. A poza tym to nie ma za duzo okazji, bo prawie każdy ma swój ciągnik i podstwowe narzędzia. Z tym, ze ja nie nawidze jeździć po usługach w mojej wsi. Np. takie koszeni zboża to żaden zarobek. Po pierwsze - nie dość, ze pola są i tak małe, to jeszcze niektórzy je dzielą, tak, że nieraz jedzie się kosić 20 arów a za chwilę trzeba przejechać 2km do następnej małej działki. Poza tym ludzi nie sznują usługodawców. Zawsze są jakieś pretensje, że albo za drogo, albo źle. A w takiej sytuacji to a nie zamierzam marnować zdrowi na cudzych polach. Wolę pilnowac swojego. Tak obserwowałem ludzi, którzy nastawiają się na zarobek i nie zauważyłem, zeby na tym kokosy zbijali. Przeważnie koszą od lat tymi samymi starymi bizonami i paliwo kupuja "aby na dziś wystarczyło" I gdzie tu zysk??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Dzisiaj, 14:39
  •  

#22 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 16:42

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? jak bys mial 10 ha to bys sie nie zastanawial.ja w sezonie od marca do listopada to jezdze codzienni od 8 do 20 a nieraz wiecej.swoje na tym cierpi ale lepsza gotowka do reki.u nas nie ma konkurencji zadnej gospodarstwa male sprzete niewiele,ciagnikow we wsi[100 numerow] 8+pare samorobek,2 opryskiwacze.2 kosiarki.1.kopaczka.zadnej prasy ani kombajnu.1 beczka.z tego wiekszoc u mnie.robie w 4 wsiach bo nikomu sie nie chce lub nie ma czym.kasa z tego jest bo nigdzie nie dorabiam a mam rodzine.koszenie nieuzytkow cale lato.a zadnych rachonkow nie trzeba na uslugi sasiedzkie

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#23 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 28 styczeń 2008 - 18:45

Czy mozna legalnie wystawiać fakturę za usługi nie mając działalności gospodarczej? Wiecie cos o przepisach i podatkach?

hm... :P nie można....

żeby można było wystawiać faktury VAT muszisz mieć zarejestrowaną działalność i do tego musisz w urzędzie skarbowym złożyć oświadczenie, że chcesz się rozliczać z VAT-u (są dwie opcje do wyboru: ryczałt albo VAT)

#24 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 28 styczeń 2008 - 20:24

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? MOim zdaniem zawsze na pierwszym miejscu jest moje jak już jest ku końcowi to bierzmy się za usługi, no mając dużo sprzętu można robić tu i tu ale wtedy trzeba zatrudniać pracowników a znimi bywa różnie nie dbają o sprzęt itp. :P
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#25 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 16:14

hm... :D nie można....

żeby można było wystawiać faktury VAT muszisz mieć zarejestrowaną działalność i do tego musisz w urzędzie skarbowym złożyć oświadczenie, że chcesz się rozliczać z VAT-u (są dwie opcje do wyboru: ryczałt albo VAT)

Vatowcem od dawna jestem. Pytanie czy można nie prowadząc działalności gospodarczej wystawić fakturę za wykonaną usługę. Jakie trzeba spełnić wymogi, żeby legalnie pracować na czyimś polu i nie bać się urzędu skarbowego, czy sytuacji że ktoś mi nie zapłaci bo wszystko było "na gębę".
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

#26 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 31 styczeń 2008 - 21:27

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Ale sie rozgadaliście - a gdzie autor tematu - już wszystko wie ? Jakoś nie bardzo mi sie chce wierzyć że jakieś koleś co ma 700 ha jechałby na zarobek a zostawiał swoje - już tego jest w chole** (czytaj - na tyle dużo) by jeszcze martwić się o cudze...
all rights reserved

#27 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 01 luty 2008 - 20:20

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Ja jestem na VACIE i koles mi z urzędu tłumaczył, że jak chce na usługi to musze z KRUsu na ZUS przejść, a w ZUS co miesiąc trza jakies 800pln płacic..... Czy to jest prawda, czy mnie w balona robił :D

#28 Share tyj123

tyj123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 01 luty 2008 - 20:25

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? ja mam 80 ha swoje i jeszcze 6o ha usług ale jak co to biore pola do koszenia minimum 3 ha bo heder w classie mam 5.10

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2008 - 20:38

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Ja radze jak niektóży koledzy zrób swoje i dopiero jak masz czas to obsługuj klijentow. :D

#30 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 01 luty 2008 - 20:43

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Ja bym zrobił tak jak tu już pisali dokup maszyn rób swoie zatrudnij jakiegoś człowieka i na usługi jechać. I wtedy robisz swoje i na usługach jesteś i zarabiasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 luty 2008 - 21:25

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? karol /ryczałt albo VAT/ dotyczy formy prowadzenia gospodarstwa rolnego. A usługi to pozarolnicza działalność. Czyli rolnik świadczący usługi to firma która musi być zarejestrowana i prowadzić ewidencję dla fiskusa /podatek dochodowy/ oraz rozliczać sie z osiągniętego dochodu. najprostrza forma to ryczałt dalej to uproszczona forma czyli Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów a jeszcze dalej to pełna księgowość. A VAT to następny podatek następne zgłoszenie do US następne ewidencje, deklaracje i dopiero FakturaVAT wszystko uzależnione od osiąganych obrotów. Rolnik ryczałtowiec to co innego niż osoba fizyczna /ten sam rolnik/ prowadząca działelność pozarolniczą - usługi na rzecz rolnictwa i rozliczająca sie w formie ryczałtu /popularnie też ryczałtowiec/.Rolnik Vatowiec to też co innego niż zarejstrwany podmiot gospodarczy /świadczący usługi/ i rozliczający się z podatku od wartości dodanych VAT. Ja bym się nie chwalił że osiągam dochody ze świadczonych usług a nigdy do tego forma papierowa.

#32 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 25 luty 2008 - 20:55

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Zrób swoje a potem zajmij się usługami. Co prawda przez takie działanie możesz stracić paru klientów no ale coś za coś.
Praca, pasja, zamiłowanie.....

#33 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 25 luty 2008 - 21:01

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Swoje najważniejsze chyba że firmę usługowa założysz to wtedy pamiętaj twój klient-twój pan.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#34 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 27 luty 2008 - 21:04

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Darujcie sobie - zwyczajna podpucha.
all rights reserved

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2008 - 21:46

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Ja mam taką zasadę: Najpierw swoje później ewentualne usługi. Mam kilku stałych klientów z którymi zawsze sie dogadam co do terminu i płacą na czas. Jeśli u mnie zboże jest wilgotne to jadę do tego u którego jest dobre i tak na zmianę ale jak u mnie jest dobre to nie patrze na nic tylko młócę u siebie. Również tą zasadę stosuje z innymi pracami np. sianie nawozów, orka, siew itp.

#36 Share ursusc330m

ursusc330m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:maszyny rol.

Napisany 25 marzec 2008 - 16:09

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? tak czytam i się dziwię że tak dużo ludzi potrzebuje pomocy w postaci np.zaorania pola itp. u mnie każdy kto ma choć kawałek pola ma ciągnik a w sąsiedniej wsi to prawie w co 2 gospodarstwie kombajn

#37 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 16:42

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Jak juz koledzy wczesniej pisali kup dodatkowe maszyny zatrudnij pracownika i niech robi te uslugi a ty spokojnie zajmnij sie swoja ziemia

#38 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 18:02

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Wy tam placzecie u mnie to ja narazie kase trzepe na uslugach 3 kosiarki na dwie wioski 1 kombajn zbozowy na 2 wioski moj oczywiscie i jak sie tu nie pociac jak juz mnie pytaja czy bede kosil w tym roku i kopal ale wiem z wlasnego doswiadzczenie pierw swoje potem uslugi juz sie ludzie nauczyli ze mna ze niema gadki jak nie pasuje jade dalej i tego sie trzymam pierw swoje potem cudze :) aha kaska platna od reki :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#39 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 18:11

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? nie znam nikogo kto się dorobił na usługach ani jednego a juz napewno nie ja. A najgorsza jest ta obłuda w żniwa jak każdy jest twoim kumplem, porzygać się można a jka idziesz po kase to juz kumpli nie ma

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 18:33

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? a ja znam ludzi co się dorobili i to nieźle, ludzie w głowe się pukali jak koleś kupił zachodni ciągnik i prase, a teraz sie buduje dokupił ziemi i na spo wzioł jeszcze większy zachodni ciągnik, z tymi usługami to jest niezły zapie*dol od rana do północy codziennie, a nie jak się wszystkim wydaje że porobi ze 2 godz a potem na browara, lub co gorsza usługe zaczyna od picia piwa, taki to się napewno na usługach nie dorobi,