Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jechac na usługi czy robic tylko swoje?

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Olo

Olo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 październik 2007 - 20:18

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Od niedawna w moim gospodarstwie (700 ha) pojawił się pewny problem. Przez przypadek kilka razy pojechałem swiadczyc usługi. Po czasie do moich drzwi zaczęło pukac coraz wiecej interesantów pytajacych o rózne usługi. Nie odmawiałem przez co klijentów było coraz więcej. Z czasem stało się tak, że jeździłem do innych, a swoje zostawiałem. Plus jest taki, że sprzęt na siebie ładnnie zarabiał, ale minus, moja ziemia z czasem stawała sie nieco zaniedbana. Teraz juz wiem jak sobie z tym radzić, po prostu odmawiać. Kiedy myslę nad tą kwestią to w ogólności nachodzi mnie wiele pytań co jest bardziej opłacalne, co przynosi mniej stresu, a co więcej pieniędzy. A może dwie pieczenie na jednym ogniu?, co myslicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Dzisiaj, 03:19
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 24 październik 2007 - 21:53

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Dokup sprzętu i świadcz usługi.

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 październik 2007 - 22:00

Dokup sprzętu i świadcz usługi.

dokładnie. Jam masz kliętów to ceń ich.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 październik 2007 - 07:13

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? zadbaj o swoje a potem świadcz usługi zawsze lepsze dochody będziesz miał

#5 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 25 październik 2007 - 07:27

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Ja to ze swojego doświadczenia wiem że jak ktoś domnie przychodzi to zostawiam swoją robote i jade.Tak dlatego że po pierwsze nie stracić klienta(czytaj zarobek)a drugie to jak się uczepi...(zawraca d..e) :P Całe szczęście że mam rodziców,którzy mi jeszcze pomogą bo inaczej nie dałbym rady a o dobrego pracownika trudno.Co do tematu jeśli miałbym tyle ziemi co kolega to pewnie nastawiłbym się na produkcje roślinną i ewentualnie w miare możliwości usługi.

#6 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 25 październik 2007 - 11:28

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Ja z klientami w żniwa mam tak kosze najpierw u siebie ok 4-5ha i idę na zarobek klientów zawsze jest dużo więc w czasie gdy kombajn chodzi na zarobkach prasujemy słomę i zwozimy i tak codziennie u siebie kosimy 2-3godziny i na zarobek

#7 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 październik 2007 - 11:35

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? usługi są dobre, dopóki się coś nie popsuje...czasami można więcej stracić niż zarobić.dobrze jest też, jeżeli pieniądze wypłacają w terminie, bo jeżdzić za darmo też nie ma sensu.

@Olo masz 700ha i czas na usługi???na takim areale sprzęt i tak jest już ładnie wykorzystany...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 25 październik 2007 - 11:36

Od niedawna w moim gospodarstwie (700 ha) pojawił się pewny problem. Przez przypadek kilka razy pojechałem swiadczyc usługi. Po czasie do moich drzwi zaczęło pukac coraz wiecej interesantów pytajacych o rózne usługi. Nie odmawiałem przez co klijentów było coraz więcej. Z czasem stało się tak, że jeździłem do innych, a swoje zostawiałem. Plus jest taki, że sprzęt na siebie ładnnie zarabiał, ale minus, moja ziemia z czasem stawała sie nieco zaniedbana. Teraz juz wiem jak sobie z tym radzić, po prostu odmawiać. Kiedy myslę nad tą kwestią to w ogólności nachodzi mnie wiele pytań co jest bardziej opłacalne, co przynosi mniej stresu, a co więcej pieniędzy. A może dwie pieczenie na jednym ogniu?, co myslicie?

Jak masz 700 ha to napewno jesteś na vacie, nie piszesz jakie to usługi, z jakim sprzętem u kogo, u nas ludzie tylko na usługach spłacają nowe maszyny a wiejscy bisnesmeni pobrali na spo ciągniki dokupili prasy pługi i też po zarobkach, postawili pracowników, tylko właśnie pracowników! :P , jak masz człowieka który będzie pracował a nie kombinował jak lewuche zrobić to będzie dobrze, koleś u nas ma firme i lambo r4 cały czas chodzi albo z prasą albo z pługami, płatne wszystko doo szefa, wystawia fakture, podpisujesz i luzik, a pracownika kontroluje po przez niespodziewane wizyty wpada terenówką na pole od czasu do czasu, kumpel tak płacał lambo że w 2 sezony zajeździł kompletnie prase warfamy :D ale kupił sokółke i dalej gania

#9 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 25 październik 2007 - 14:01

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? U nas jeden facet kupił dwa claasy Dominatora Merkatora nową Sipmę i nowy kombajn ziemniaczany i świadczy usługi tylko ze on ma około 5-6ha do tego pracuje w straży. O klientów się nie martwi ponieważ jeździ po wszystkich wsiach i namawia na usługi żniwne wykopkowe i polowe transportowe i tak już od 4 lat ma stałych klientów wcześniej utrzymywał się z gospodarki ale mówi ze to sie lepiej opłaca i ciągle powiększa swój park maszynowy

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 październik 2007 - 14:12

U nas jeden facet kupił dwa claasy Dominatora Merkatora nawą Sipmę i nowy kombajn ziemniaczany i świadczy usługi tylko ze on ma około 5-6ha do tego pracuje w straży. O klientów się nie martwi ponieważ jeździ po wszystkich wsiach i namawia na usługi żniwne wykopkowe i polowe transportowe i tak już od 4 lat ma stałych klientów wcześniej utrzymywał się z gospodarki ale mówi ze to sie lepiej opłaca i ciągle powiększa swój park maszynowy

Usługi są bardzo opłacalne, ale ja to bym się bał teraz inwestować w maszyny z myślą tylko o usługach, bo kiedyś z kopaczką do ziemniaków ojciec po całych dniach dowieczora miał robote, teraz z roku na rok coraz mniej sadzą ludzie że musze się bardzo ociągać żeby te 10 - 15 min pracować, klientów mało w sobote jak z 1 - 2 godz popracuje, mam wprawdzie stałych kijentów ale z roku na rok sadzą mniej, to samo z kosiarką rotacyjną, kiedyś każdy coś trzymała a teraz oddają łąki łaskawie żeby sobie samemu skosić i sprzątnąć ( zeby mogli sobie dopłaty spokojnie brać :angry: ), transport czasami ale też trzeba gdzieś w las zazwyczaj jechać i cąły dzień schodzi, orka kultywator siewnik to też sporadycznie, ludzie odchodzą od produkcji i jakiej kolwiek już formy gospodarki, a nawet są tacy co i te całe dopłaty pie*dolą i siedzą za granicą. Jedyna fucha jest teraz z prasą zwijająco, ale co roku przybywa pras i teraz już nie mam problemu z wynajęciem i ceny coraz bardziej konkurencyjne są, teraz jak bym chciał to jeszcze z owijarką do bel miał bym interes ale to też raczej nie potrwa długo,
Zarbić można ale i traci się dużo i czasu i traktor się zużywa, jak już jest krucho z kasą to trzeba a tak to nie lubie chodzić na zarobek, bo na obcych polach a zwłaszcza łakach może zdażyc się niespodzianka i czasem cały zarobek trzeba w części wspadzić :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 25 październik 2007 - 14:55

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Usługi sa opłacalne i to bardzo, ale tak wyszło że własne 1ha ornego jeszcze nie zaorane a na około zaorane u sąsiadów przeze mnie i zaczęło lać.. fajnie..

#12 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 26 styczeń 2008 - 20:54

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Umnie jest tak że przez żniwa zawsze mamy pełno ludzi co stoją bo chcą aby im kosić albo poprasowac slomę czy siano to jest czasami wkurzjące jak cie wszyscy gonią ale to dobry interes wiem tez ze jak 10 stoi pod drzwiami jeden kocis drugi prasowac to potem ze swoim nieidzie wyrobic i najcześciej jest tak ze swoje sie robi po nocacha kombajn w sezonie chodzi od rana do wieczora z jednej strony zarabia na siebie a z drugiej sie niszczy tak samo jest z ciągnikami i prasą ale przynajmniej sie na paliwo i na oeje silnikowe filtry olejowe i na remonty narobi i to chyba plus w tej całej sprawie a pozatym jak sie jakiś ciągnik umnie rozleci tojż niewarto go naprawiać tylko oddaje go handlarzą a w zamian biore inny co sie jeszcze mało wiele kręci w nim silnik

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2008 - 21:20

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? U nas jest podobnie, pytają się czy przyjedziesz np. skosić czy sprasować. Prawie zawsze pojedziemy, tylko gdy mamy trochę czasu... :P

#14 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 21:22

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Jeśli masz klientów to jeździj na usługi. Ja poradził bym ci zatrudnić kogoś kto by jeździła twoimi maszynami na usługi, a ty byś skupił się głównie na swoim polu.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#15 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 23:27

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Czy mozna legalnie wystawiać fakturę za usługi nie mając działalności gospodarczej? Wiecie cos o przepisach i podatkach?
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

#16 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 27 styczeń 2008 - 11:47

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? ja niewystawiam vaktury tylko coś w rdzaju umowy gdzie pisze datę jaka była usluga robiona godziny areał cenę za usługe i ile do zapłaty trzeba załacić. robie to bo sie potem nieumiałem połapac bo niebraem kasy odrazy po zakończeniu koszenia to potem były problemy od kiedy to wprowaziłem wszyscy wszystko wiedzą u kturych światczę usługi

#17 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 12:10

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Kup jeszcze jeden kombajn. Jeden będzie na twoje pola a drugi będzie na usługi. I w tym czasie będziesz mógł kosić u siebie i u kogoś tylko potrzeby ci jeszcze jeden kierowca.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#18 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 27 styczeń 2008 - 12:26

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? Jeśli chcesz świadczyć usługi to trzreba zaopatrzyć się w więcej sprzętu i pracowników :P.

#19 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 27 styczeń 2008 - 12:29

Jechac na usługi czy robic tylko swoje? na usługach można zarobić lecz trzeba robić to z rozwagą i nie zostawiać swojego na koniec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 12:31