Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cielaki z firm

252 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Byczek1996

Byczek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 00:27

Cielaki z firm Dzięki za odp , ja zamierzam pojechać i samodzielnie dokonać selekcji i transportu do domu wybranych sztuk więc zobaczymy jak to będzie ;) ale jeszcze raz dzięki za odp ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cielaki z firm Dzisiaj, 23:00
  •  

#142 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 19:42

Cielaki z firm Hej, mam do Was pytanie. Zastanawiam się nad hodowlą bydła mięsnego (rasa mięsna, nie wiem jeszcze jaka dokładnie, na wybór przyjdzie czas:D). Hodowlą zamierzałbym się zająć za ok 2 lata (studia).

I teraz pytanie do Was. Jeżeli kupuje się cielaki z firm (na przykład z Kobylnik), to czy są jakieś obwarowania w umowie, że nie można ich dalej mnożyć? Bo pomyślałem nad czymś takim, że teraz kupię 5 - 10 małych cieliczek, będą się spokojnie odchowywały (ma kto wokół nich robić) a z czasem bym je zacielił (zostały by mamkami) i tak powoli rozkręcałbym swoją hodowlę. Co sądzicie o takim pomyśle? Jest to w ogóle możliwe do zrealizowania?
norweskie-lesne.pl

#143 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 19:53

Cielaki z firm jest możliwe jak kupisz cielaka to możesz potem je rozmnażać i zostawić na mamki. Tylko lepiej znajdź jakiegoś gospodarza i od niego kupuj cielaki bo od handlarzy to sobie choroby do obory sprowadzisz.

#144 Share Byczek1996

Byczek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:02

Cielaki z firm Podobnie jak kolega mam taki zamiar , lecz sam mam czas się cielakami zajmować , ale popieram pomysł , i faktycznie lepiej kupić od gospodarzy niż od handlarzy ale nawet u handlarzy może trafić się coś zdrowego i dobrego ;)

#145 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:13

Cielaki z firm @Damian40000 dzięki za odpowiedź :) Kupić pewnie ostatecznie kupię od gospodarza, tylko w PL będzie ciężko według mnie znaleźć kogoś, kto będzie sprzedawał czystą rasę, a jednak mamki chciałbym mieć czystej krwi. Ale jak się poszuka, to się pewnie znajdzie :)

@Byczek1996 tak sobie właśnie popatrzyłem, że przecież kupno jałówki na wycieleniu to wydatek ok 4,5 k minimum, z krowę nieco mniej. A skąd wiadomo, ile ta krowa już przeszła? A tak to za minimalne pieniądze kupuje się 5 cieliczek, które później mogą między wycieleniami odchować.... 3 cielaki każda? I stadko rośnie :D
norweskie-lesne.pl

#146 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:22

Cielaki z firm jak chcesz mieć czystą rasę mięsną to zapomnij o przystawianiu dodatkowych cielaków. One mają tylko mleko dla jednego. Po drugie nikt ci nie sprzeda małego cielaka czystej rasy tylko odsadka ponad 200kg a to wydatek ponad 2000zł za szt.

#147 Share Byczek1996

Byczek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 23:22

Cielaki z firm @marcine , ja myślałbym bardziej na początek o mieszańcach , jeśli masz potem zamiar zostawić prawdopodobnie byczki na opas to wybrałbym mieszańce , przynajmniej ja mam taki plan na przyszły rok , w dodatku tak jak wspomniałeś kupując młode cieliczki wiesz co wychowasz :) no i prawidłowo zauważył tutaj @damian40000 wątpię żeby ktoś odsprzedał Ci rasowego cielaka chyba że ktoś będzie potrzebował szybko gotówki bądź też kupisz to od jakiegoś zaprzyjaźnionego gospodarza po wcześniejszym umówieniu się ;)

#148 Share SGRagrofarm

SGRagrofarm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 18:42

Cielaki z firm Tematy połączone

Witam!
Firma Eko-natura ma w swojej sprzedaży cielęta w wadze 60-75 kg rasy simental, limusine oraz mieszańce mięsne sprzedają je w cenie od 1000 do 1350zł + Vat zastanawiam się czy takich nie kupić z 5 sztuk na próbę. Ja zawsze kupowałem taki na 100-130 kg.
Tylko chciałbym się dowiedzięć ile takie cielaki mają tygodni i czy waszym zdaniem opłacało by sie je kupić oraz na czym by pasowało je odchować?
Podobno coś tam u nich jedzą

Edytowany przez KRISTOFORn, 08 grudzień 2013 - 19:51.

#149 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2013 - 18:49

Cielaki z firm z cielakami to jest ruznie a w szczegulnosci 60-75 kg zmiana mleka wiąze sie z biegunką lecz nie koniecznie ja kupuje takie powyzej 100 kg nie mam problemu ze trzeba poic biegunki itp

#150 Share SGRagrofarm

SGRagrofarm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 18:54

Cielaki z firm Oni podobno krów nie mają bo to sama baza, ta firma tylko handluje cielakami a coś im dawać muszą bo by były tylko kosci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:22

Cielaki z firm Zakup takiej cielaka to niestety spore ryzyko. Ja jak już kupuję to takie w okolicach 100kg, są niby droższe ale ryzyko mniejsze i co najważniejsze albo już zaczynają jest albo już jedzą elegancko.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#152 Share SGRagrofarm

SGRagrofarm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:27

Cielaki z firm liczye się z tym ryzykiem napewno jest to spory problem ale cena jest zachęcająca

#153 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:41

Cielaki z firm Są dwa uda, raz się uda a raz nie. Wiadomo, hodowli uczył Cię nie będę. Ale pomyśl tak, nikt nie da Ci gwarancji że cielak nie padnie a po drugie wiesz jak biegunka wyniszcza cielaka. Jak już miałbym takie kupić to raczej nie 5 sztuk tylko po 1-2 w odstępach czasowych, żeby zobaczyć jakie partie im się trafiają i jak coś żeby nie wtopić, co tu się oszukiwać, nie małej kasy.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#154 Share SGRagrofarm

SGRagrofarm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 20:14

Cielaki z firm Faktycznie może lepiej kupować dalej od rolników takie na 100 kg i jakoś pchać ten biznes do przodu ale można by było sprubować z takimi małymi

#155 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:01

Cielaki z firm Przeczytaj ten temat od początku a sporo się dowiesz o cielakach od Pasonia.

#156 Share jas323

jas323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 17:21

Cielaki z firm panowie odświeżam temat mam zamiar kupic ok 20 sztuk cielakow w wadze 100 -150 kg jaka polecacie firmy zajmujace sie cielakami wasze opinie o firmie zodar i czy ktos kupywał cielaki z firmy eko import Strzyżewo paczkowe prosze o opinie

#157 Share SGRagrofarm

SGRagrofarm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:31

Cielaki z firm Podobno agrostar mka dobre cielęta ale ja biore z firmy "dobek" z Żóchowej lub z "ekonatury" z nowego sącz tu jest większy wybór cielaków ale ja bardziej biore z dobeku bo mam dużo bliżej ale polecam ekonature

#158 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 20:02

Cielaki z firm ja byłem w strzyżewie po cielaki to podziękowałem, same jakieś chore małe itd. były Słowackie SM ale ogólnie to też płuca juz miały także wróciłem bez towaru a chciałem wziąć 15szt

#159 Share SGRagrofarm

SGRagrofarm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 22:42

Cielaki z firm to kto od nich bierze jak takie zdehlołki jakies niskie ceny mają czy normalne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 14 grudzień 2013 - 08:15

Cielaki z firm Witam kupował ktos może młode cieleta z firmy DAMPOL koło błaszek??Czy były problem z odchowaniem i zachorowaniami?
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)