Polecane posty

michal1993    458

Zakup takiej cielaka to niestety spore ryzyko. Ja jak już kupuję to takie w okolicach 100kg, są niby droższe ale ryzyko mniejsze i co najważniejsze albo już zaczynają jest albo już jedzą elegancko.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Są dwa uda, raz się uda a raz nie. Wiadomo, hodowli uczył Cię nie będę. Ale pomyśl tak, nikt nie da Ci gwarancji że cielak nie padnie a po drugie wiesz jak biegunka wyniszcza cielaka. Jak już miałbym takie kupić to raczej nie 5 sztuk tylko po 1-2 w odstępach czasowych, żeby zobaczyć jakie partie im się trafiają i jak coś żeby nie wtopić, co tu się oszukiwać, nie małej kasy.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

Faktycznie może lepiej kupować dalej od rolników takie na 100 kg i jakoś pchać ten biznes do przodu ale można by było sprubować z takimi małymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jas323    3

panowie odświeżam temat mam zamiar kupic ok 20 sztuk cielakow w wadze 100 -150 kg jaka polecacie firmy zajmujace sie cielakami wasze opinie o firmie zodar i czy ktos kupywał cielaki z firmy eko import Strzyżewo paczkowe prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

Podobno agrostar mka dobre cielęta ale ja biore z firmy "dobek" z Żóchowej lub z "ekonatury" z nowego sącz tu jest większy wybór cielaków ale ja bardziej biore z dobeku bo mam dużo bliżej ale polecam ekonature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w strzyżewie po cielaki to podziękowałem, same jakieś chore małe itd. były Słowackie SM ale ogólnie to też płuca juz miały także wróciłem bez towaru a chciałem wziąć 15szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Witam kupował ktos może młode cieleta z firmy DAMPOL koło błaszek??Czy były problem z odchowaniem i zachorowaniami?


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrizia    0

Witam !

Jak wyżej, czy koś zna firmę www.polskiecielaki.pl z Poniatowic k./Oleśnicy? Czy ktoś kupował od nich cielaki? Proszę o informacje. Pozdrawiam.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

byczki czy jaloszki Cie interesują? a co tej firmy czy innej to nie ma reguly według mnie, raz się trafia lepsze sztuki, raz gorsze, jak się popadnie, czasem zdrowe, a czasem nawet z wirusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

To ogłoszenie z alegro to jest z firmy dobek biuro mają w tarnowie a bazę w żóchowej ja biore od nich cielęta mniejszy wybór jak w ekonaturze ale ja mam bliżej do dobeku dobre cielęta tylko jeć sobie najpierw wybrać a potem niech ci przywiozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrizia    0

pytam, bo byczki chcę kupić, a na wiosnę jałówki też by mnie zainteresowały. ogłoszenie znalezione w internecie, stąd temat j.w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek888    0

Witam

 

Znajomy mi ostatnio mówił ze gdzieś w Buku koło Poznania znajduje się firma która przywozi z Danii cielaki szukałem w necie i nie natkałem się na żaden ślad o niej czy ktoś z tych okolic może dać namiar mi na tą firmę i jak mieliście z nią styczność jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

Jestem także otwarty na inne propozycje firm w okolicach wielkopolski (w ilości co najmniej 5 sztuk) Bo u nas to sobie słono życzą ceny to za zwykłego ok 14zł-16zł a mięsnego za 17zł-20zł za kilogram .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

No właśnie. Dołączam się do tematu. Rozmawiałem z tym człowiekiem dzisiaj ale jakoś ciężko się z nim dogadać. Bąkał coś że takie fest cielaki to po 15 zł/kg. i że może dowieźć. Miał ktoś do czynienia z tym sprzedawcą?? Rzetelny człowiek??


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

Spotkałem dzisiaj w banku załamanego kumpla i pytam co się stało że taki przybity chodzi a on na to że kupił 20 cielaków od Biernackiego i 11 mu padło w ciągu tygodnia od przywiezienia.Masakra chłop chce się wieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanek    0
Napisano (edytowany)

panowie odświeżam temat mam zamiar kupic ok 20 sztuk cielakow w wadze 100 -150 kg jaka polecacie firmy zajmujace sie cielakami wasze opinie o firmie zodar i czy ktos kupywał cielaki z firmy eko import Strzyżewo paczkowe prosze o opinie

 

panowie odświeżam temat mam zamiar kupic ok 20 sztuk cielakow w wadze 100 -150 kg jaka polecacie firmy zajmujace sie cielakami wasze opinie o firmie zodar i czy ktos kupywał cielaki z firmy eko import Strzyżewo paczkowe prosze o opinie

Witam ja kupiłem cielaki 7 sztuk marzec 2014r z firmy EKO-IMPORT strzyżewo paczkowe na drugi dzień po przywiezieniu wzywałem lekarza ponieważ miały kaszel i wyciek z nosa żadne leki nie pomagały przeszło a moje bydło pady moje 2 krowy ściągłem specjaliste od chorób zakażnych bydła zrobiłem badania krwi okazało się że to IBR\IPV wirus nie wyleczalny koszty są duże leczenia i tylko szczepionki na to żadne antybiotyki jestem w trakcie załatwiania spraw sądowych NIE POLECAM TEJ FIRMY !!!!!!POZDRAWIAM>

Edytowano przez kanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

krowa mleczna byczek LM i wychodzi czarna mieszanka ;) czasem są tez czerwone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Możliwie rosną byczki po takiej mieszance. Miałem sim x krowa ncb to nie złe były przyrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek103
      Witam. Mam pytanie czy ktoś handlował z firmom  MAJ-POL z Barkowa? 
      Gość chce zaliczki za sprzęt który stoi w niemczech , powiedział  ze jak go przywiezie do polski i mi się nie spodoba to odda całą kase. Pytanie czy można mu zaufać? Miał ktoś takom sytuacje?
    • Przez matijas67
      Witam 
      Mam do was pytanie czy u Was też jak kupicie cielaki około 5-6 tygodniowe to po tygodniu od kupna wam chorują..
      Zaczynają się biegunki, gorączki, cielaki robią bokami, kaszlają..
      U mnie kiedyś tak nie było ale teraz ostatnie dwa rzuty to ciągle cielaki chorują
      Dodam że cielaki są odchowywane w jednej oborze A byki już w innej 
      Pozdrawiam
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
    • Przez Adamek7
      Witam. Posiadam 3-miesięcznego cielaka, który jeszcze popija niewielkie dawki mleka.  Problem w tym ze nie chce pić w ogóle wody. Ma do niej ciągły dostęp jednak nie chce jej pić . Wiaderko w ktorej jest woda jest czyste, a woda ma temterature pokojową. Czy jest jakiś sposób aby nauczyć go pic wodę czy przyjdzie to z czasem ? 
    • Przez Zico99
      Witam 
      Brał ktoś ciągnik w tym finansowaniu? Jak to wygląda przy modernizacji? Jaki wkład własny? Jaki długi okres kredytowania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj