Polecane posty

martinezo    41

Witam.

Podłącze się do tematu: czy ktoś z forumowiczów współpracował z firmą KOPI Sp zo.o z siedziebą w Dmosinie woj. Łódzkie, w zakresie sprzedaży bydła rzeźnego i zakupu cielaków??

Jeśli tak to proszę o wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdzioch    1

ja jestem z torunia zobaczyłem zdjecia w internecie byłem w szoku jakie ładne byczki maja dzwonie umawiam sie z gościem i mówie mu że jade taki kawał i zebym nie jechał na marne po 8sztuk gość mi mówi przyjezdzaj pan mamy miesne byczki sobie wybiore zajezdzam a tu d*pa same hf i do tego zaziebione kupiłem 3 jeden w miare dobrze rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

mój szwagier tam był ale nie było wyboru przy zamówieniu nie ma opcji wybierania cielat zamawiasz 10szt musisz je wziasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was kupował cielęta od Janeckiego z Krakowa? Jak tak to czy ładny ma towar? czy można ładne szt kupić od niego?

kolego janecki to miał ładne cielaki zanim wszedł w sokołów teraz to patrzy jak najwięcej kupić i sprzedać, zarobić, wciska ludziom wszystko jak leci za grubą kase!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Brał ktoś teraz cielaki Rumuńskie z agrostar. Jaki mają towar? Bo ja zamówiłem w niedziele mają być

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

przed chwilą przyjechały cielaki z firmy koczynasz takie 100 kg, cielaki ładne nie widać żeby im coś dolegało a jak będzie czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Koczynasza przerabiałem i większość to krzyżówka z polską czerwoną także bez rewelacji, ale może tylko ja tak trafiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Brał ktoś teraz cielaki Rumuńskie z agrostar. Jaki mają towar? Bo ja zamówiłem w niedziele mają być

Kolego jak tam się chowają cielaki? Kiedyś brałem od nich jałówki (krajowe) ładnie się karmiły.

Teraz potrzebuję kilka byczków i trzeba będzie zobaczyć jaki mają towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

My mieliśmy z agrostaru w zeszłym roku partię sm z Rumunii. Dwa uschły ale reszta dobrze rosła, nie chorowały przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byczek1996    7

Witam , panowie szybkie pytanko dotyczące cielaków z Eko-Natury , warto brać czy nie ?? Proszę o wypowiedzi osób które miały do czynienia z tymi cielakami i samą firmą , pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

Ja pół roku temu wziąłem z Eco-Natury 3 sztuki. Zamawiałem simentale i jeden z nich to na bank 100% sim ale dwa pozostałe to zwykłe mieszańce. Po tygodniu jeden padł mimo "nadzoru" byczków przez znajomego weterynarza. Na razie nie mam zamiaru współpracować z tą firmą.Wole kupić hf-a od gospodarza po rozsądnej cenie niż znów dac niecałe półtora tysia i liczyc plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byczek1996    7

Dzięki za odp , ja zamierzam pojechać i samodzielnie dokonać selekcji i transportu do domu wybranych sztuk więc zobaczymy jak to będzie ;) ale jeszcze raz dzięki za odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Hej, mam do Was pytanie. Zastanawiam się nad hodowlą bydła mięsnego (rasa mięsna, nie wiem jeszcze jaka dokładnie, na wybór przyjdzie czas:D). Hodowlą zamierzałbym się zająć za ok 2 lata (studia).

 

I teraz pytanie do Was. Jeżeli kupuje się cielaki z firm (na przykład z Kobylnik), to czy są jakieś obwarowania w umowie, że nie można ich dalej mnożyć? Bo pomyślałem nad czymś takim, że teraz kupię 5 - 10 małych cieliczek, będą się spokojnie odchowywały (ma kto wokół nich robić) a z czasem bym je zacielił (zostały by mamkami) i tak powoli rozkręcałbym swoją hodowlę. Co sądzicie o takim pomyśle? Jest to w ogóle możliwe do zrealizowania?


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jest możliwe jak kupisz cielaka to możesz potem je rozmnażać i zostawić na mamki. Tylko lepiej znajdź jakiegoś gospodarza i od niego kupuj cielaki bo od handlarzy to sobie choroby do obory sprowadzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byczek1996    7

Podobnie jak kolega mam taki zamiar , lecz sam mam czas się cielakami zajmować , ale popieram pomysł , i faktycznie lepiej kupić od gospodarzy niż od handlarzy ale nawet u handlarzy może trafić się coś zdrowego i dobrego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

@Damian40000 dzięki za odpowiedź :) Kupić pewnie ostatecznie kupię od gospodarza, tylko w PL będzie ciężko według mnie znaleźć kogoś, kto będzie sprzedawał czystą rasę, a jednak mamki chciałbym mieć czystej krwi. Ale jak się poszuka, to się pewnie znajdzie :)

 

@Byczek1996 tak sobie właśnie popatrzyłem, że przecież kupno jałówki na wycieleniu to wydatek ok 4,5 k minimum, z krowę nieco mniej. A skąd wiadomo, ile ta krowa już przeszła? A tak to za minimalne pieniądze kupuje się 5 cieliczek, które później mogą między wycieleniami odchować.... 3 cielaki każda? I stadko rośnie :D


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak chcesz mieć czystą rasę mięsną to zapomnij o przystawianiu dodatkowych cielaków. One mają tylko mleko dla jednego. Po drugie nikt ci nie sprzeda małego cielaka czystej rasy tylko odsadka ponad 200kg a to wydatek ponad 2000zł za szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byczek1996    7

@marcine , ja myślałbym bardziej na początek o mieszańcach , jeśli masz potem zamiar zostawić prawdopodobnie byczki na opas to wybrałbym mieszańce , przynajmniej ja mam taki plan na przyszły rok , w dodatku tak jak wspomniałeś kupując młode cieliczki wiesz co wychowasz :) no i prawidłowo zauważył tutaj @damian40000 wątpię żeby ktoś odsprzedał Ci rasowego cielaka chyba że ktoś będzie potrzebował szybko gotówki bądź też kupisz to od jakiegoś zaprzyjaźnionego gospodarza po wcześniejszym umówieniu się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

Tematy połączone

 

Witam!

Firma Eko-natura ma w swojej sprzedaży cielęta w wadze 60-75 kg rasy simental, limusine oraz mieszańce mięsne sprzedają je w cenie od 1000 do 1350zł + Vat zastanawiam się czy takich nie kupić z 5 sztuk na próbę. Ja zawsze kupowałem taki na 100-130 kg.

Tylko chciałbym się dowiedzięć ile takie cielaki mają tygodni i czy waszym zdaniem opłacało by sie je kupić oraz na czym by pasowało je odchować?

Podobno coś tam u nich jedzą

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z cielakami to jest ruznie a w szczegulnosci 60-75 kg zmiana mleka wiąze sie z biegunką lecz nie koniecznie ja kupuje takie powyzej 100 kg nie mam problemu ze trzeba poic biegunki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

Oni podobno krów nie mają bo to sama baza, ta firma tylko handluje cielakami a coś im dawać muszą bo by były tylko kosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek103
      Witam. Mam pytanie czy ktoś handlował z firmom  MAJ-POL z Barkowa? 
      Gość chce zaliczki za sprzęt który stoi w niemczech , powiedział  ze jak go przywiezie do polski i mi się nie spodoba to odda całą kase. Pytanie czy można mu zaufać? Miał ktoś takom sytuacje?
    • Przez matijas67
      Witam 
      Mam do was pytanie czy u Was też jak kupicie cielaki około 5-6 tygodniowe to po tygodniu od kupna wam chorują..
      Zaczynają się biegunki, gorączki, cielaki robią bokami, kaszlają..
      U mnie kiedyś tak nie było ale teraz ostatnie dwa rzuty to ciągle cielaki chorują
      Dodam że cielaki są odchowywane w jednej oborze A byki już w innej 
      Pozdrawiam
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
    • Przez Adamek7
      Witam. Posiadam 3-miesięcznego cielaka, który jeszcze popija niewielkie dawki mleka.  Problem w tym ze nie chce pić w ogóle wody. Ma do niej ciągły dostęp jednak nie chce jej pić . Wiaderko w ktorej jest woda jest czyste, a woda ma temterature pokojową. Czy jest jakiś sposób aby nauczyć go pic wodę czy przyjdzie to z czasem ? 
    • Przez Zico99
      Witam 
      Brał ktoś ciągnik w tym finansowaniu? Jak to wygląda przy modernizacji? Jaki wkład własny? Jaki długi okres kredytowania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj