Polecane posty

Jelcz    3

No byłbym zainteresowany z tej aukcji ale pod warunkiem że bedą tam byczki mięsne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

-- połączono --

 

Przegladalem paszporty bydła i na odwrocie sa kolejni własciciele cielat i natrafilem na te dwie firmy - TROS Jastrzembscy i FHU Wimar. Moze moglbym ominac moich posrednikow kltorzy przyworza mi cielaki do opasu, przeciez jak wiem gdzie to moge sam po nie jechac :P Prosilbym o opinie w sprawie tych firm, Okolice Ostrow Mazowiecka i Wyszków

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

witam DAWIDG2 , to jestes swojak , ja do 2 ogloszenia byczkow po 900 mam 20 km , brałem i sprzedalem juz pierwsze sztuki powiem tych BB to na oczy nie widzialem , cena ok 1200 szt , pierwsze szt byly ala simy 650 kg na 22 miesiace tak sobie a pozostale szt to cos z czyms , sa z okolic warszawy sam jezdzi a to co nie sprzeda odpaja i po 150 kg sprzedaje , ja zrezygnowalem , z 3 nieznalazłem kontaktu osobistego ale probowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

WITAM Mam pytanie odnośnie byczków rasy ncb. Czy jest to rasa która jest podobna z budowy do hf czy bardziej jest zbity ile może ważyć taki byk na koniec opasu tak około 22 miesiące przy intensywnym żywieniu.

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koles114    0

Do michal1014. Byki ncb dużo szybciej nabierają masy niż HF, są niższe na nogach i szersze w plecach. Dobre ncb na WBC wybja sie w granicach 58% przy dobrym żywieniu. Rużnice widać juz na cielaku, jest on "gładki". Przy intensywnym żywieniu ( z własnej hodowli) może osiągnąć wagę 700 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Napewno? to jest zdjecie podobne do bykpolu ale on w swojej sprzedazy tylko ma 2 aukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , gdzie kupic byczki na dolnymsląsku?Ma ktos jakies namiary na jakies firmy ?

Edytowano przez damian19902612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz95    6

Witam .szukam firmy która sprzedaje cielaki koło Rzeszowa i nazwa tej firmy zaczyna się cos na agria jesli wiecie cos na ten temat to piszcie.dzieki

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Ja po Dzisiejszych informacjach zaczynam się zastanawiać co do dalszej produkcji.... :(

Podobno import spadł o 60 % :unsure:


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matt93    49

kupię jałoszkę- krzyżówka BBB, jeżeli ktoś ma na sprzedaż niech pisze na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ja po Dzisiejszych informacjach zaczynam się zastanawiać co do dalszej produkcji.... :(

Podobno import spadł o 60 % :unsure:

A to Polska importowała bydło? Jeśli import spadł to należy się cieszyć Bez przesady - ta konina to nie była jakaś choroba żeby na stałe odstraszyć klientów i sytuacja powinna się w ciągu tego roku unormować Liczę że podobnie będzie z ubojem rytualnym i Kalemba spełni swoje obietnice i załatwi tą sprawę jak najszybciej Współczuję tylko tym co teraz mają gotowe bydło na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gekon    0

Jakie firmy polecacie które sprzedają cielęta mięsne ,nie chorujące ,rozsądne ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

A to Polska importowała bydło? Jeśli import spadł to należy się cieszyć Bez przesady - ta konina to nie była jakaś choroba żeby na stałe odstraszyć klientów i sytuacja powinna się w ciągu tego roku unormować Liczę że podobnie będzie z ubojem rytualnym i Kalemba spełni swoje obietnice i załatwi tą sprawę jak najszybciej Współczuję tylko tym co teraz mają gotowe bydło na sprzedaż

Sorry Chodziło mi o export. Niestety ja mam 13 gotowych ale nawet nie przyjmują. Komuś musiało zależeć na tym.


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crative    1

witam

 

Na dzisiejszy dzień macie może jakieś info gdzie w łódzkim można dostać cielaki najlepiej mięsne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Panowie czy ktoś z was kupował cielęta od Janeckiego z Krakowa? Jak tak to czy ładny ma towar? czy można ładne szt kupić od niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolenr    0

Trzy tygodnie temu kupiłem od EKONATURY cielaka, na 3 dzień dzwoniłem, że cielak jest mocno chory - biegunka, płuca, kaszel. Po moim telefonie obiecali, że przyjadą i wymienią mi tego cielaka. Niestety minęło już 3 tygodni, cielak zdążył paść, a EKONATURY dalej nie ma. Czy z wszystkimi tak postępują? Czy komuś obiecali, że wymienią cielaki i dotrzymali słowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Panowie czy ktoś z was kupował cielęta od Janeckiego z Krakowa? Jak tak to czy ładny ma towar? czy można ładne szt kupić od niego?

 

Dołączam sie do tego pytania bo cielaki nawet mi wpadły w oko

 

 

Trzy tygodnie temu kupiłem od EKONATURY cielaka, na 3 dzień dzwoniłem, że cielak jest mocno chory - biegunka, płuca, kaszel. Po moim telefonie obiecali, że przyjadą i wymienią mi tego cielaka. Niestety minęło już 3 tygodni, cielak zdążył paść, a EKONATURY dalej nie ma. Czy z wszystkimi tak postępują? Czy komuś obiecali, że wymienią cielaki i dotrzymali słowa?

 

Też od nich kupowałem cielaki 22szt i 5 padło to jest normalne u chandlarzy a szczególnie z EkoNatury.Wiozą cielaki przez pół świata potem trzymią je u siebie 2-3 dni i potem do rolnika i choroby się zaczynają a ich to nic nie obchodzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartpol1718    0

Witam ja mam takie pytanko czy ktoś z was się oriętuje z ją firmą można wejść w tucz kontraktowy bydła i jaka najlepsza firma jest do takiego czegoś i co czeba zrobić żeby takie coś weśli ze mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek103
      Witam. Mam pytanie czy ktoś handlował z firmom  MAJ-POL z Barkowa? 
      Gość chce zaliczki za sprzęt który stoi w niemczech , powiedział  ze jak go przywiezie do polski i mi się nie spodoba to odda całą kase. Pytanie czy można mu zaufać? Miał ktoś takom sytuacje?
    • Przez matijas67
      Witam 
      Mam do was pytanie czy u Was też jak kupicie cielaki około 5-6 tygodniowe to po tygodniu od kupna wam chorują..
      Zaczynają się biegunki, gorączki, cielaki robią bokami, kaszlają..
      U mnie kiedyś tak nie było ale teraz ostatnie dwa rzuty to ciągle cielaki chorują
      Dodam że cielaki są odchowywane w jednej oborze A byki już w innej 
      Pozdrawiam
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
    • Przez Adamek7
      Witam. Posiadam 3-miesięcznego cielaka, który jeszcze popija niewielkie dawki mleka.  Problem w tym ze nie chce pić w ogóle wody. Ma do niej ciągły dostęp jednak nie chce jej pić . Wiaderko w ktorej jest woda jest czyste, a woda ma temterature pokojową. Czy jest jakiś sposób aby nauczyć go pic wodę czy przyjdzie to z czasem ? 
    • Przez Zico99
      Witam 
      Brał ktoś ciągnik w tym finansowaniu? Jak to wygląda przy modernizacji? Jaki wkład własny? Jaki długi okres kredytowania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj