Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cielaki z firm

251 odpowiedzi na ten temat

#21 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 07 luty 2012 - 13:04

Cielaki z firm @simental10 chłopie,oryginalnego simentala to rzadko się kupi,u handlarzy wszystko co ma biały łeb to "simental",a i wielu hodowców zgłaszając urodzone cielę w Agencji "podrasowuje" cielaka bo simentalka drożej mozna huśtnąć.Ja przeszło rok temu kupiłam cielaki od handlarza i teraz widać co który sobą co reprezentuje.Owszem za te z białym łbem płaciłam drożej bo "sim",a prawda jest taka ,że to większość to krzyżówki czerwonego hf czy czerwonej polskiej z simem.Jednego byczka co mam, to chyba jego ojciec czy matka byli jakimiś miniaturkami,bo jedyne co mu dobrze rośnie to rogi:)Jak to sie mówi kupując w firmie to na dwoje babka wróżyła,nawet mozna takiego osobnika łatwo odmłodzić,bo skąd wiadomo,że paszport danego cielaka jest jego?Mówię Ci ,ludzie potrafią takie lody kręcić dla kasy,że hej!Dlatego ja juz od roku dokupuje cielaki po znajomych gospodarstwach,nieraz i hf,ale za cene jednego "mięsnego" mam dwa mleczne.Miesiąc temu kupiłam dwutygodniową cieliczke HFxLM za 650 zł,a ok.60kg,mocnego HF-a za 700zl.Mam juz też w sąsiedniej miejscowości nagrane byczki HF-y i jałoszki po mięsnych bykach w podobnej cenie.Siana i miejsca mam dość,nie zależy mi więc na olbrzymich mięsnych bysiorach,taki 600-650 kilogramowy HF tez potem na spędzie ucieszy moją kieszeń,a handlarzom kiesy nie będę nabijać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cielaki z firm Dzisiaj, 20:03
  •  

#22 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 11 luty 2012 - 00:55

Cielaki z firm @padalec to jest uzasadniony ekonomicznie pogląd. popieram!!:)
ArturKowalewo

#23 Share rolnik169

rolnik169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 10:09

Cielaki z firm Ja kupiłem 2-3tygodnie temu 20sztuk simentali czystej rasy(sprowadzone z rumunii) w wadze 90-120 po 1700zł z watem a bez wychodzi po 1570zł to chyba nie przepłaciłem?Woj.Mazowieckie Brałem z firmy agrostar z woj. lubelskiego i jestem jak na razie zadowolony bo co najważniejsze każdy jest zdrowy

#24 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 12:09

Cielaki z firm Ostatnio bodajrze od tego wtorku do czwartku byłem na wycieczce objazdowej po wielkopolskich po popgr-owskich oborach bydła mlecznego które są teraz we władaniu agencji rynku rolnego i w Gogolewie jest hodowla bydła rasy simental mają 420 sztuk ,krowy mają 100% czystości rasy i sprzedają byczki od nich za 1400 zł za takie dwutygodniowe w wadze 50-60 kg.Myślę że tylko od takich obór można kupić 100% cielęta rasy mięsnej,oni te krowy doją ale ich simentale są mleczno mięsne.Po mojemu prawie wszystkie inne cielaki są to tylko krzyżówki z simem.

#25 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 12:40

Cielaki z firm Orientujesz może się w jakiej cenie są czysto rasowe jałoszki w tym gogolewie? Pozdrawiam

#26 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 12:55

Cielaki z firm rolnik 169 wrzuciłbyś fotki tych cielaków. Czy byłeś wybierać te byczki ? Czy robiłeś jakąś przedpłatę.

#27 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 18:49

Cielaki z firm Niestety nie sprzedają jałoszek tylko same byczki

#28 Share simental10

simental10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 21:15

Cielaki z firm @padlec rok temu kupiłem 5 cielaków od handlarza po 1600 zł przywiózł mi pod dom a po tygodniu okazało się że są chore . Z jego ogłoszeń i rozmowy wynikało to że ma mi przywieźć rasowe cielaki nie miałem wyjsćia bo nie mam gdzie kupić wziołem, i z tych 5 był 1 ładny kościasty simental reszta to polska czerwona mm miały z miesiąc . Rolnik169 podał byś namiary na tą firmę ? Lub podacie jakieś dane kontaktowe do gospodarstw które mają na sprzedaż ładne cielaki w niskiej cenie ? Bo u mnie cielak 180 kg 2500 zł ;( i to mieszaniec

Edytowany przez simental10, 01 kwiecień 2012 - 21:16.

#29 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:52

Cielaki z firm A w Firmie Dobek z Tarnowa ktos kupowal ??
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#30 Share cowboy84

cowboy84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:15

Cielaki z firm witam czy badaliscie krew cielat z rumunji bo slyszalem ze ciekawe rzeczy mozna znalesc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 13:57

Cielaki z firm @kombinator18 - ja własnie kupowałam cielaki od Dobka.Pierwsze przywiózł mi jeszcze 4 lata temu,cielaki byly jeszcze wtedy nienajdroższe i za rok skusiłam sie na następną dostawę.Już droższą,i tak jak tu piszecie niektórzy ,cielaki z gór są okrąglutkie ale nie wyrastają z nich olbrzymy.Jeden goral kiedys mi powiedział,że u nich krowy sa nieduże,jak gospodarz pokryje taka krasulę ładnym bykiem i tak masz pół na pół,że bydle poda sie po ojcu.Trzecie cielaki od Dobka to juz porażka,bo powciskał mi za cene mięsnych czerwone hf i czerwona polską,zreszta takie sztuki były w poprzednich dostawach,ale jak to cwany handlarzyk wymigał sie tym,że gospodarz nie wie jaka rasę wpisać na zgłoszeniu urodzenia.No i wszystko co ma biały łeb jest cenione jako "oryginalny" simental.Handlarz to jest handlarz,za darmo nawet nie powie dziekuję(zwłaszcza Dobek,bo ten to Ci na stojąco krew wypije).Ja tą i inne firmy teraz omijam,nie dam w tej chwili prawie 1600 za cielaka jak za ta cene mam niedaleko dwa cielaki mleczne.
A to,co kto juz kupi i u kogo to zostawiam do własnych przemysleń,zresztą każdy ma rozum i potrafi sie nim poslugiwać:)

#32 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 08 kwiecień 2012 - 15:26

Cielaki z firm Fakt że Dobek trochę w hu... leci mnie też wyrolował ale teraz jak będę brał to z góry podkreślę że nie przyjmę innych jak zamówię. Ostatnio mi wcisną 4 szt mieszańców zamiast sm no ale chociaż nie były to hfy jak pisze @padalec. Ogólnie nie narzekam na nie poza tym że miały wirusa jak przywiezli ,
@padale wiesz może po ile Dobek sobie teraz ceni simentala??

Fakt że Dobek trochę w hu... leci mnie też wyrolował ale teraz jak będę brał to z góry podkreślę że nie przyjmę innych jak zamówię. Ostatnio mi wcisną 4 szt mieszańców zamiast sm no ale chociaż nie były to hfy jak pisze @padalec. Ogólnie nie narzekam na nie poza tym że miały wirusa jak przywiezli ,
@padalec wiesz może po ile Dobek sobie teraz ceni simentala??

#33 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 17:21

Cielaki z firm @Piotrek1975 http://dobek.com.pl/oferta.html
prawdopodobnie te 1700 jest za simka(zresztą zadzwoń to dowiesz się dokładniej),tylko pamietaj,że u handlarza SIM to wszystko co ma białą głowę,a co już z takiego cielaka wyrośnie to loteria.

#34 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 17:40

Cielaki z firm Ok. Ja nie mam nawet chyba jednego czystej rasy sm, może z pięciu ma te 75% reszta 50 a może i mniej to powinny być jako mieszańce a nie simy.. Teraz po roku widać który ma więcej po ojcu sm.

#35 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 17:50

Cielaki z firm rolnik 169 powiedz coś więcej o tej firmie, co mają w ofercie? jak u nich z uczciwością?

#36 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 06:31

Cielaki z firm Wczoraj byłem u pana Dobka po byczki o dziwo sam zaproponował żebym przyjechał i wybrał . Byłem nastawiony na simy ale dużo miał tym razem limousine i postanowiłem że weznę parę szt Lm , byczki jak już pisałem były piękne może nie za duże ale ładnej budowy i tak wybrałem aż 11 Lm 2 CH i tylko 2 simy .
Ogólnie to trochę drogo bo wszystkie policzył po 17 + vat tak więc mi wyszło za szt po 1800 zł.
Ktoś pisał w temacie że wciskają czerwone Hfy ale nie widziałem żeby tam jakieś były tower był w tym dniu naprawdę ok a było na stanie ponad 100.
Jak się bedą chować to już jnna bajka oby dobrze.
Morał z tego jest taki że najlepiej samemu sobie wybrać i wtedy nie ma Hf ;)

#37 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 08:22

Cielaki z firm kolega kupił tych z rumuni,dał w zastaw ziemię i w ciagu tygodnia 3 poszło do nieba i reszta jak się uchowa to będzie karmił do 800 kg za darmo i taki z tego biznes.Weterynarz brał prubki kału i też nic nie znalazł.Miał liczone za takie 80-100 kg 1600 zł

#38 Share cowboy84

cowboy84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 20:14

Cielaki z firm eko natura - nic dodac nic ujac bron Panie Boze

Edytowany przez cowboy84, 08 maj 2012 - 19:19.

#39 Share rolnik169

rolnik169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:13

Cielaki z firm Ja te byczki kupiłem dzięki dobrej opini innego kolegi z forum :) a tak ogólnie to jestem bardzo zadowolony z zakupu ponieważ nie kupił bym nic takiego za tą cenę i przede wszystkim mam cielaki czystej rasy mam już ich od 3 marca na początku miały biegunkę ale to rzecież normalne i oczywiście dawałem im leki bo tamten koleś kazał i jużod dłuższego czasu jest dobrze daje im już wszystko to samo co dużym i z chęćom jedzą tyle że im się nawet wstawać nie chce takie lenie postaram się jutro wstawić foty. poz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share stojar

stojar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 07:05

Cielaki z firm

A poleciacie kupno cieląt ze Starego Sącza ?
Ich strona internetowa : http://byczki.pl/
a tu ogłaszają się na allegro : http://allegro.pl/ci...2075834213.html
Ktoś z was zamawiał , jeżeli tak to były zdrowe w jakich ilościach i czy przy zamównieniu simental'erów przywieźli wam mieczańce hf ?

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to się dobrze zastanów

http://www.agrofoto....o-natura-uwaga/

Edytowany przez stojar, 17 kwiecień 2012 - 12:18.