Polecane posty

pawel2404    1

Ja chciałabym Was przestrzec przed firmą Zodar. Kupiliśmy z mężem 10 szt małych, na pierwszy rzut oka bajka. Piękne, niektóre szerokie, długie, dobra partia na dużą wagę. Niestety to tylko pierwszy dzień tak pięknie wyglądały. Na początku pewne problemy z pojeniem. Niektóre to wręcz uciekały od smoczka, lekka biegunka na początku ale to było normalne po podróży. W pierwszym tygodniu 2 cielaki musiały być pojone przez sondę bo przez smoczek nie dało rady. Trochę pokasływały ale to nic nie pokojacego. Pierwszy zdechł po 2 tygodniach (wieczorem zdrowy cielak, następnego dnia temperatura 35 stopni a wieczorem zdechł) następny po 3 tygodniach (sondowany i płuca chodziły). Dzisiaj zdechł 3 i już nie mamy z mężem siły na nie. Niby wszystko dobrze temperatura ok, lekko płuca wczoraj chodziły dostał lekarstwa i miało być wszystko dobrze. Niestety wydalismy kupę kasy na weterynarza a tu i tak kicha. Na 10 szt 3 padły. Słaby wynik. 

Pierwszy i ostatni raz kupujemy z firmy Zodar i ich starego brata Darex (odchowalnia Zodaru- stamtąd też kupiliśmy 10 szt tak ok 150 kg-jeden zdechł od samego początku chodziły mu płuca weterynarz robił wszystko co się dało. Powiedział że ma już zrosty na płucach ale to od małego cielaka już musiało się dziać, wyleczony może nie do końca..) 

Edit. Nie doczytałam. Zrosty nie muszą być wynikiem choroby w młodym wieku ale sam fakt że półroczny byk a poleciał jak młody cielak. 

Jednym słowem. My trzymamy się już z daleka od tej firmy. 

 

Edytowano przez pawel2404
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

Jest jakaś firma w woj, śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, gdzie można jechać i wybrać 10-20szt z większej partii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek103
      Witam. Mam pytanie czy ktoś handlował z firmom  MAJ-POL z Barkowa? 
      Gość chce zaliczki za sprzęt który stoi w niemczech , powiedział  ze jak go przywiezie do polski i mi się nie spodoba to odda całą kase. Pytanie czy można mu zaufać? Miał ktoś takom sytuacje?
    • Przez matijas67
      Witam 
      Mam do was pytanie czy u Was też jak kupicie cielaki około 5-6 tygodniowe to po tygodniu od kupna wam chorują..
      Zaczynają się biegunki, gorączki, cielaki robią bokami, kaszlają..
      U mnie kiedyś tak nie było ale teraz ostatnie dwa rzuty to ciągle cielaki chorują
      Dodam że cielaki są odchowywane w jednej oborze A byki już w innej 
      Pozdrawiam
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
    • Przez Adamek7
      Witam. Posiadam 3-miesięcznego cielaka, który jeszcze popija niewielkie dawki mleka.  Problem w tym ze nie chce pić w ogóle wody. Ma do niej ciągły dostęp jednak nie chce jej pić . Wiaderko w ktorej jest woda jest czyste, a woda ma temterature pokojową. Czy jest jakiś sposób aby nauczyć go pic wodę czy przyjdzie to z czasem ? 
    • Przez Zico99
      Witam 
      Brał ktoś ciągnik w tym finansowaniu? Jak to wygląda przy modernizacji? Jaki wkład własny? Jaki długi okres kredytowania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj