Polecane posty

Kret1992    16

Cieżko teraz cos znaleźć ladnego i w przyzwoitej cenie. Rok temu wziąłem jednego miesnego byczka od eko natury pierwszy dzien byczek ladny na drugi dzien juz nie mial.sily nawet wstac  tydzin czasu weteryniarz przyjezdzal dawal kroplowki i innego rodzaju leki po tygodniu byczek zdechl okazalo sie ze kupilem go chorego biegunka zapalenie pluc. Zrazilem sie do tego typu "sprzedawcow" co wciskaja zdrowe byczki (bo tak on wygladal ) a po kilku dniach zdycha. Dlatego szukam teraz pewnego zrudla na zakup byczkow i chcialbym.uslyszec wasze opinie na temat DOBEK lub innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R3mik10520    63

@Rolnik7343 Zależy jaka odległość dla Ciebie to daleko, do mnie 300km jadą w jedną stronę, raz tylko zdarzyło się, że wieźli 6szt, a tak zawsze więcej jak 10szt kupujemy. 
@aro321 Nic dziwnego skoro skaczesz jak małpa po tych handlarzach, trzymaj się jednego to będziesz mieć dobry towar ;) Z Rzeszutkiem od 2013 roku bez przerwy współpracujemy i nie narzekam na towar od niego, najgorzej wspominam Koczynasza, z tym to się zgodzę, że badziew wciskają od nich, ale od reszty wymienonych nic złego nie powiem, Wałach nawet cielaka z własnej obory dorzucił, tylko że z nim skończyła się współpraca bo zaczął jeździć na Poznań, od Madeja z przypadku przyjechały bo nie chciałem czekać miesiąc na cielęta od Rzeszutka, ale jak by miał taki towar cały czas jak przywiózł za pierwszym razem, to myślę, że współpracę i z nim byśmy zaczęli :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103
od bogdana kupilem w sumie ze 150 cielat mysle ze nie mało a ostatnio taki kit wcisna że wstyd wstawiac foto na agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

Koledzy powiedzcie cos wiecej na temat cielakow od MADEJA. 

Interesuje mnie zakup wiekszej ilosci i to jest w miare spory koszt i troche peniam ze sprowadze do siebie jakas chorobe i bd mi padac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Madej już jest wygryziony praktycznie przez konkurencje w tamtych stronach, dlatego ciezko u niego o cielaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

W tyg po dzwonie i po pytam moze ktos cos bd mial ladnego:) 

Ale to tez jak bym kupował wole jechac i zobaczyc co to jest i sam sb wybrac zeby nie przyjechali nie wiadomo z czym i zeby wrocili z nimi spowrotem bo jakis umarlakow nie chce a pozniej na weterynarza wydawac kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

A jak juz szukasz cielakow z tamtych stron, to oprócz Dobka i Madeja, masz tam jeszcze: Basta, Janecki, Korajda, jeśli chodzi o polskie cieleta to z tymi 5 miałem kontakt, no a jak chcesz dalej to na podkarpciu kolega ci wymienial następnych

Z czego Dobek i Janecki to ci najwieksi z tamtych stron, reszta do 15szt tygodniowo

Edytowano przez antoni69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

Ogolnie ja jestem z woj mazowieckiego ale w moich stronach nic nie ma a jak juz maja to hf lub trafi sie gdzies jakis mieszaniec. A chcialbym miec stalego sprzedawce bo chcialbym co pol roku kupywac 10-15 byczkow. A jezdzic po wsiach i szukac to ja nie mam czasu. Moze sie kupi a moze nie i nie wiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103
zadzwoń do Muszynskiego on ponoć ma dobry towar, ja zamierzam od niego brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R3mik10520    63

@Kret1992 O Madeju mam dobre zdanie, żaden nie zdechł z tych co przywiózł, bardzo ładne SM się trafiły i kilka MM ;) Też jestem z Mazowieckiego, powiat Łosicki.
@aro321 To już niezły wynik u niego uzyskałeś :) Ja nadal jestem za nim, za tak długą współprace, nawet w czasie kryzysu przywoził ładne cielaki, ogólnie jestem zadowolony, Muszyński ma ładny towar, ale będziesz więcej u niego płacić, znam go trochę, niedaleko mnie mieszka, ale czasami lepiej więcej zapłacić i mieć pewność, że coś dobrego się kupiło, a co do ostatnich cieląt Rzeszutka to po niekąd się z tobą zgodzę, że coraz gorszy towar ma, ale nie ma co się dziwić jak 15szt w tydzień nie może nazbierać, z tego co opowiadał mi jego kierowca ludzie na Podparpaciu krowy posprzedawali i jest dużo firm konkurencyjnych dla tego taka sytuacja

Jak ktoś chce mieć ładny towar i ma czas, to niech wpada do Koczynasza na baze, eksportują cielęta na Włochy (z tego co mi wiadomo, chyba że się coś zmieniło po śmierci właściciela) zawsze można sobie coś wybrać, bo kupować u nich w ciemno to pewny strzał w kolano (wysyłają przebrany towar), z resztą to jedna z największych firm w Polsce, po za Eko-Naturą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Dnia 4.01.2019 o 19:49, R3mik10520 napisał:

@Rolnik7343 Zależy jaka odległość dla Ciebie to daleko, do mnie 300km jadą w jedną stronę, raz tylko zdarzyło się, że wieźli 6szt, a tak zawsze więcej jak 10szt kupujemy. 
@aro321 Nic dziwnego skoro skaczesz jak małpa po tych handlarzach, trzymaj się jednego to będziesz mieć dobry towar ;) Z Rzeszutkiem od 2013 roku bez przerwy współpracujemy i nie narzekam na towar od niego, najgorzej wspominam Koczynasza, z tym to się zgodzę, że badziew wciskają od nich, ale od reszty wymienonych nic złego nie powiem, Wałach nawet cielaka z własnej obory dorzucił, tylko że z nim skończyła się współpraca bo zaczął jeździć na Poznań, od Madeja z przypadku przyjechały bo nie chciałem czekać miesiąc na cielęta od Rzeszutka, ale jak by miał taki towar cały czas jak przywiózł za pierwszym razem, to myślę, że współpracę i z nim byśmy zaczęli :) 

kiedyś pytałem sie ciebie o jakąś firme to pisałeś ze oni daleko nie wożą ... skąd oni są ? przy zamówieniu 10-15 szt. co przywiozą ? szkielety z oczami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R3mik10520    63

@Rolnik7343 W moje strony minimum 5szt, ale prawie zawsze rozwożą jeszcze dla klijentów w moim powiecie po kilka sztuk, zawsze z pełnym samochodem przyjeżdżają. Rzeszutek z Wola Sokołowska, kilka kilometry przed Rzeszowem, jak jesteś z drugiego końca polski to zadzwoń i zapytaj, mają swoją stronę internetową ;) Ale podejżewam, że nawet nie przyjmą twojej zamówienia, działają dla Sokołowa i od nich mają zamówień na miesiąc w przód. Nie wiem co by Ci przywieźli, co mi przywożą możesz zobaczyć w galeri, jałówki mają zajebiaszcze, sam bym się kiedyś na nie pokusił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Posmakowal handlu to i nawet Litwiny ściąga, czy ja wiem czy taki pewny, a ceny kosmiczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R3mik10520    63
Dnia 6.01.2019 o 15:05, antoni69 napisał:

Posmakowal handlu to i nawet Litwiny ściąga, czy ja wiem czy taki pewny, a ceny kosmiczne 

Racja, typek nawet z charakteru jest cwaniakiem ;) Ja bym uważał na niego, strasznie lubi przechwalać swoje 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Miałem styczność - nie polecam. Cielaki też kupuje po handlarzach i nie liczcie że przywiezie wam taki towarek jaki sam sobie wstawia bo wszystko najładniejsze zostawia sobie. Poza tym tak jak koledzy wyżej pisali czyli antoni i remik.  Lepiej się przejechać na południe, stracić dzień czasu i wybrać samemu. 
Zresztą najlepiej się samemu przekonać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

miał ktos stycznosc z ROGOFARM?? jaki maja towar... jak z cenami i zdrowotnoscia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

chyba dzwoniłem do nich ale nie mam nic o nich zapisane na kartce to raczej ciekawej oferty nie mieli

sprzedaż-cieląt.pl zaciekawili mnie ofertą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek103
      Witam. Mam pytanie czy ktoś handlował z firmom  MAJ-POL z Barkowa? 
      Gość chce zaliczki za sprzęt który stoi w niemczech , powiedział  ze jak go przywiezie do polski i mi się nie spodoba to odda całą kase. Pytanie czy można mu zaufać? Miał ktoś takom sytuacje?
    • Przez matijas67
      Witam 
      Mam do was pytanie czy u Was też jak kupicie cielaki około 5-6 tygodniowe to po tygodniu od kupna wam chorują..
      Zaczynają się biegunki, gorączki, cielaki robią bokami, kaszlają..
      U mnie kiedyś tak nie było ale teraz ostatnie dwa rzuty to ciągle cielaki chorują
      Dodam że cielaki są odchowywane w jednej oborze A byki już w innej 
      Pozdrawiam
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
    • Przez Adamek7
      Witam. Posiadam 3-miesięcznego cielaka, który jeszcze popija niewielkie dawki mleka.  Problem w tym ze nie chce pić w ogóle wody. Ma do niej ciągły dostęp jednak nie chce jej pić . Wiaderko w ktorej jest woda jest czyste, a woda ma temterature pokojową. Czy jest jakiś sposób aby nauczyć go pic wodę czy przyjdzie to z czasem ? 
    • Przez Zico99
      Witam 
      Brał ktoś ciągnik w tym finansowaniu? Jak to wygląda przy modernizacji? Jaki wkład własny? Jaki długi okres kredytowania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj