Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cielaki z firm

252 odpowiedzi na ten temat

#201 Share bartez0074

bartez0074

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 21:21

Cielaki z firm

Czy kupował ktoś cielęta w Skałągach koło Kluczborka?

Siema ją brałem od nich 6 sztuk. Niby Sm ale to nie są SM. W paszportach Ho, MŚ itp. 3 ładnie rosną pozostałe 3 to raczej czerwona polska. Dawalem po 1200. Były u nich nawet i po 1800 :) ale takie już jebitne. Miały ok. 100kg te po 1800 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cielaki z firm Dzisiaj, 00:14
  •  

#202 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 16 styczeń 2016 - 22:34

Cielaki z firm Jebitna to jest cena 18zł/kg

#203 Share mfilipek1

mfilipek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 23:17

Cielaki z firm

a ja kupuje po gospodarzach i jest super dobra cena dobry towar zamiast byczek nasz ma isc za granice to zostaje w polsce :D

#204 Share miqul55

miqul55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 23:08

Cielaki z firm

w sylwestra kupiłem 6 szt (2 byczki i 4 jałówki) simentale ,,niby,, na miejscu wszystkie jak laleczki wyglądają (to właśnie ten bajer na który każdy leci) :) nabyłem je w Wielkopolsce i jechałem z nimi do siebie do Kościerzyny we własnym zakresie. cena przez telefon ok, cena na miejscu +100zł ale gość krzykiem dał się ogarnąć, kolczyk włoski, kwit włoski, niby 100% w co wątpię, gość sprzedaje bajer typu: zobacz na tyłek jaki czysty cielaki bez biegunek brać brać. wku#wił się jak mu powiedziałem że jakbyś nie jadł 2 dni to też byś nie miał biegunki :) cielaki osłuchaliśmy czy nie chrapią i do domu, w domu oczywiście biegunka ale dużo tu czytałem i już byłem na to przygotowany i dały się uspokoić co też nie było takie raz raz. ale gorsze od tego wszystkiego jest to że te małe gnojki sprzedały moim krowom jakieś choróbsko które okazało się nie być groźne,  wszystkie mają się dobrze ale raczej proponuje kupować po max 2 bo przy większej ilości i nieprzygotowaniu może być kicha. suma summarum jak damy taką kasę gospodarzowi  tj cena za cielaka od handlarza + cokolwiek na zatrzymanie biegunki itp itd to spokojniej i lepiej można na tym wyjść, ważne aby dobrze przewieść ale proponuje szukać i szukać ale w Polsce 

a i jakiego nie wybierzesz to jest ten najlepszy no czempion czempionka stałe gadanie handlarza to aż nudzi

#205 Share henek1k

henek1k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 18:29

Cielaki z firm

Siema ją brałem od nich 6 sztuk. Niby Sm ale to nie są SM. W paszportach Ho, MŚ itp. 3 ładnie rosną pozostałe 3 to raczej czerwona polska. Dawalem po 1200. Były u nich nawet i po 1800 :) ale takie już jebitne. Miały ok. 100kg te po 1800 :)

Ok dzięki. Czyli jak to u handlarzy co innego mówią a co innego sprzedają.

#206 Share Hubert5630

Hubert5630

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 luty 2016 - 12:55

Cielaki z firm

One to chyba z Włoch sa sprowadzane. Pojawily sie jakis czas temu w kilku miejscach w Pl, Tez czekam na jakies info na temat tych cielakow.

Przepraszam za bałagan z cytowaniem ale interesuje mnie temat simentali z Włoch zauważyłem wysyp w ogłoszeniach cieląt. Dwa lata temu kupiliśmy 8 cieląt z Rumuni nie powiem że nie chorowały Ale Były Do opanowania Teraz Jestem zainteresowany tymi Włochami ale czekam na jakieś opinie.
Dziękuję za wyrozumiałość

#207 Share antoni69

antoni69

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 luty 2016 - 15:07

Cielaki z firm Odsylam do tematu '' Dziwne objawy chorobowe u cielat'' jednym slowem kusza wygladem i cena a jak wyrosnie to różnie bywa

#208 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 09 luty 2016 - 19:49

Cielaki z firm

również odsyłam do tego tematu, napisałem tam coś o moich włochach,nie polecam!

#209 Share Krzysiek3110

Krzysiek3110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:nie tylko rolnictwo

Napisany 09 luty 2016 - 20:10

Cielaki z firm kupował ktoś z Was mieszańce od handlarza z Trzebiszyna k. Kluczborka.

#210 Share miqul55

miqul55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 luty 2016 - 21:08

Cielaki z firm

wszyscy handlarze mówią że sami wożą z Włoch itp bajki a prawda jest taka, że każdy ma z np e-Mate Monika Matejewska i tylko marże wrzuci na cielaka i gotowe. a jaka jest opinia o e-Mate to każdy wie...

do kilku dzwoniłem i każdy z nich mówił, że sam wozi z zagranicy, każdy dosyła paszporty potem, no i tak jak pytałem na kogo jest polski paszport?? ,,to...y.... a to istotne?? Pan dostanie polski paszport i tylko do agencji Pan pójdzie, nic Pan się nie martwi,, a jak dopytywałem na upartego to każdy z nich mówił ,,e-Mate,, czyli jesteśmy w domu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 09 luty 2016 - 21:49

Cielaki z firm

"mieszańce" od tego pana z Trzebiszyna to w większości kolorowe mleczaki.Ceny niebotyczne a i ze zdrowotnością na dwoje babka wróżyła. Jak u handlarza.

#212 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 11 luty 2016 - 13:30

Cielaki z firm kupował ktoś cielaki ze Skulska

#213 Share same110

same110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 11 luty 2016 - 14:13

Cielaki z firm Poleca ktoś jakiś dobre.cielaki.z.województwa pomorskiego

#214 Share remik1988

remik1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 luty 2016 - 14:32

Cielaki z firm w zblewie za torami sprzedaje cielaki. ale nie wiem czy jest godny polecenia

#215 Share szkodnik14

szkodnik14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 luty 2016 - 17:41

Cielaki z firm

Ja nie polecam tego za torami miałem od niego to mi chorowały 4 stówki poszły na weta  a to jego ogłoszenie http://olx.pl/oferta...html#97502f6758

#216 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 11 luty 2016 - 19:00

Cielaki z firm

wszyscy handlarze mówią że sami wożą z Włoch itp bajki a prawda jest taka, że każdy ma z np e-Mate Monika Matejewska i tylko marże wrzuci na cielaka i gotowe. a jaka jest opinia o e-Mate to każdy wie...

do kilku dzwoniłem i każdy z nich mówił, że sam wozi z zagranicy, każdy dosyła paszporty potem, no i tak jak pytałem na kogo jest polski paszport?? ,,to...y.... a to istotne?? Pan dostanie polski paszport i tylko do agencji Pan pójdzie, nic Pan się nie martwi,, a jak dopytywałem na upartego to każdy z nich mówił ,,e-Mate,, czyli jesteśmy w domu

potwierdzam Oraczew czy tam Tworkowizna też ma włoskie sm z e-Mate, jeszcze raz nie polecam!!!

#217 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 11 luty 2016 - 19:55

Cielaki z firm

Slyszał ktoś z Was o handlarzu z Gdowa z małopolskiego, przywozi "simentale" ze Słowacji. Znajomy kupil od nich kilka takich "simków"....jak to widzę to dziękuję ,że mnie coś opamiętało i handlarzy omijam szerokim łukiem. Wolę dać za porządnie odpojonego hf-a 8 stówek, który u mnie jeszcze spije trochę mleka w proszku i żre sianko ze śrutą, niż wybulić tysiaka za rewelacyjnego "simentala" ,któremu cuda wianki pod nos się podsuwa, co chwila wzywa weta a on i tak ma sraczkę ,katar i wystające kości.

Przestańmy wreszcie dawać na swoich plecach wjeżdżać komuś innemu do raju.

#218 Share antoni69

antoni69

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 luty 2016 - 20:55

Cielaki z firm

Tez nie wrzucaj wszystkich "handlarzy" do jednego worka, to ze wiekszosc jezdzi po najwiekszych bazach z mysla ze tam bedzie najlepszy wybor - nie jest dobrym rozwiazaniem, a to tam zazwyczaj jest najwiecej chorób, dużo osób nie umie znalezc poprostu dobrego dostawcy choć oni istnieja (wierzcie mi lub nie) sam się sparzylem na firmach typu eko.. czy tym podobne, zjezdzilem troche polski i dało sie znalezc ludzi ktorzy moze nie robią tego na tak duza skale i w jakims stopniu dbają o zakupione cieleta, choc i to nie jest gwarancja ze cielak ci nie zachoruje, druga sprawa jest rowniez to ze wiekszosc szuka byle jak najtaniej, a jak powiesz handlarzowi ze chcesz takie to nie spodziewaj się super rasowych cielat,  bardzo prosta sprawa. Co jak co ale na chwile obecna dla mnie taniej niz 1600 zl za cielaka 100kg nie masz szans dostać w pełni mięsnego i zdrowego - takie sztuki zawsze są i beda w cenie, oczywiscie jesli mowa o wiekszej partii a nie pojedyncczych sztukach. W tym poscie nie chce bronic handlarzy czy cos takiego, proste, jak firma jest zla to sie mowi ze zla, jak dobra to dobra, ale juz irytuje mnie to czeste narzekanie ze nie ma cielat i wszystkie są chore, jak sie troche wglebi w temat, podzwoni, pojezdzi i zobaczy na zywo to wszystko jest do zrobienia i kupienia, proste handlarz musi zarobic, taka jego robota, ale w zamian dostajesz komplet sztuk a nie musisz szukac hf-ow w okolicy a twoj wybor ktorego wybierzesz jesli juz szukasz takiego i jakie ci sztuki przywiezie, trzeba w tym wszystkim znalezc umiar. pozdrwiam.

#219 Share dominikuuu123

dominikuuu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 11 luty 2016 - 21:35

Cielaki z firm

Witam kupował może ktoś cielęta z Sędowic import z Włoch ? okolice Pińczów-Wodzisław

Edytowany przez dominikuuu123, 11 luty 2016 - 21:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Rolnik7343

Rolnik7343

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 11 luty 2016 - 22:02

Cielaki z firm

Gdzie polecacie kupić cielaki byczki/jałówki opasowe w województwie Kujawsko-Pomorskim ? :) W cenie do 800zł