Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patryk3512    1

Zdecydowanie NIE! Cielęta chore ,zamawiasz lm a okazuje sie że zostawiają ci jakięś mieszańce z hf .Do tego wysoka cena.Jak kupisz wydasz dużo kasy na weterynarza a i tak ci padną.Więc zdecydowanie nie odradzam lepiej poszukaj po okolicznych rolnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Od Starowników brałem kilka lat, tylko teraz coś ładnego to i tam jest mało. Ja jak wybrałem 1 czy 2 naprawde ładne z całego dnia to i tak dobrze bo czasami wcale nie ma, chodzi mi takich w wadze 100-140kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinki2008    0

też podłączam się do pytania kolegi "jazda" czy można znalezsc cielaki w mazowieckim i łódzkim ( bliżej) łowicza itp. bo sam jeżdze na pgr pod warszawe i też jest ciężko wybrać coś naprawdę ładnego i w doberj cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41
Napisano (edytowany)

Ja biore z Bykpola i polecam, było tak ze dzwonie i ze sa LM a przyjechałem były HF ale odsadki wiec brałem, ale ci co woza te cieleta mowili ze jest tak ze ja zadzwonie to sa zajade nie ma (mam 1.5 godz. drogi) no wiec taki jest interes ;)

Edytowano przez Arek3125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

To zależy dla kogo bo mi przywieźli dobre ale to znajomi .

 

 

skąd ci przywozili i po ile???? oczywiście jak możesz napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0

Ja zamawiałem...mieli Mi przywieść byczki...dzwoniłem parę razy niby byłem 1 na liście mieli zadzwonić jak do Mnie będą wieść ale ani nie zadzwonili ani nie przywieźli ... Jeśli chodzi o Bykpol byłem w filii okolice Leszna...dzwoniłem "są śmiało mozna przyjechać i sobie wybrać"...przyjechałem są ale tylko HFy...ale Ta firma chyba już tak ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1003    5

Zdecydowanie NIE! Cielęta chore ,zamawiasz lm a okazuje sie że zostawiają ci jakięś mieszańce z hf .Do tego wysoka cena.Jak kupisz wydasz dużo kasy na weterynarza a i tak ci padną.Więc zdecydowanie nie odradzam lepiej poszukaj po okolicznych rolnikach

no już nie przesadzaj że ci padną od razu ja kiedyś brałem ze Starego sącza i byłem zadowolony zarówno z obsługi jaki zdrowotności cielaków, z jednym czym mogę się zgodzić to wysoka cena niestety, a od okolicznych rolników też czysto mięsnych nie kupisz tylko co najwyżej mieszanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0711piotrek    24

Mi przywozili z rumunii po 15 zl/kg a w polsce za takiego trzeba dać 20 zl/kg a jak dla mnie to poczekali na pieniadze bo już długo z nimi współpracujemy i nigdy nie było problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Nie przesadzam kupiłem w listopadzie 3 byczki z bykpolu i został mi tylko 1 pomimo że weterynarz był nawet 2 razy dziennie i pakował w nie kroplówki i zastrzyki do tego zaraziła się reszta dużych byków i jednego musiałem się pozbyć pomimo tego że miałem go zamiar trzymać do kwietnia.A ten jeden który został dopiero teraz zaczyna dochodzić do siebie i przybierać na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam ja się dołączę do tematu :D Ja mam do Olsztyna ok. 100 km jak się nie mylę. I właśnie się pytam was czy się opłaca kupić byczki z BYKPOL-u ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

widzę ze odpowiedzi są rożne ale chyba wezmę jednak kilka byczków na początek a reszta okaże się później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1003    5

Nie przesadzam kupiłem w listopadzie 3 byczki z bykpolu i został mi tylko 1 pomimo że weterynarz był nawet 2 razy dziennie i pakował w nie kroplówki i zastrzyki do tego zaraziła się reszta dużych byków i jednego musiałem się pozbyć pomimo tego że miałem go zamiar trzymać do kwietnia.A ten jeden który został dopiero teraz zaczyna dochodzić do siebie i przybierać na wadze.

to naprawdę szczerze współczuję,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Już gdzieś pisałem na AF o bykpolu nie warto zawracać sobie nimi głowy chyba że chcesz marnego hf to polecam. Może nie padnie.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

Już gdzieś pisałem na AF o bykpolu nie warto zawracać sobie nimi głowy chyba że chcesz marnego hf to polecam. Może nie padnie.

 

Ale ja nie chce brać z Bykpolu tylko z okolicy jest taka firma i jakoś jeszcze w to się nie pakowałem ale czas spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@simental10 chłopie,oryginalnego simentala to rzadko się kupi,u handlarzy wszystko co ma biały łeb to "simental",a i wielu hodowców zgłaszając urodzone cielę w Agencji "podrasowuje" cielaka bo simentalka drożej mozna huśtnąć.Ja przeszło rok temu kupiłam cielaki od handlarza i teraz widać co który sobą co reprezentuje.Owszem za te z białym łbem płaciłam drożej bo "sim",a prawda jest taka ,że to większość to krzyżówki czerwonego hf czy czerwonej polskiej z simem.Jednego byczka co mam, to chyba jego ojciec czy matka byli jakimiś miniaturkami,bo jedyne co mu dobrze rośnie to rogi:)Jak to sie mówi kupując w firmie to na dwoje babka wróżyła,nawet mozna takiego osobnika łatwo odmłodzić,bo skąd wiadomo,że paszport danego cielaka jest jego?Mówię Ci ,ludzie potrafią takie lody kręcić dla kasy,że hej!Dlatego ja juz od roku dokupuje cielaki po znajomych gospodarstwach,nieraz i hf,ale za cene jednego "mięsnego" mam dwa mleczne.Miesiąc temu kupiłam dwutygodniową cieliczke HFxLM za 650 zł,a ok.60kg,mocnego HF-a za 700zl.Mam juz też w sąsiedniej miejscowości nagrane byczki HF-y i jałoszki po mięsnych bykach w podobnej cenie.Siana i miejsca mam dość,nie zależy mi więc na olbrzymich mięsnych bysiorach,taki 600-650 kilogramowy HF tez potem na spędzie ucieszy moją kieszeń,a handlarzom kiesy nie będę nabijać.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik169    0

Ja kupiłem 2-3tygodnie temu 20sztuk simentali czystej rasy(sprowadzone z rumunii) w wadze 90-120 po 1700zł z watem a bez wychodzi po 1570zł to chyba nie przepłaciłem?Woj.Mazowieckie Brałem z firmy agrostar z woj. lubelskiego i jestem jak na razie zadowolony bo co najważniejsze każdy jest zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Ostatnio bodajrze od tego wtorku do czwartku byłem na wycieczce objazdowej po wielkopolskich po popgr-owskich oborach bydła mlecznego które są teraz we władaniu agencji rynku rolnego i w Gogolewie jest hodowla bydła rasy simental mają 420 sztuk ,krowy mają 100% czystości rasy i sprzedają byczki od nich za 1400 zł za takie dwutygodniowe w wadze 50-60 kg.Myślę że tylko od takich obór można kupić 100% cielęta rasy mięsnej,oni te krowy doją ale ich simentale są mleczno mięsne.Po mojemu prawie wszystkie inne cielaki są to tylko krzyżówki z simem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek103
      Witam. Mam pytanie czy ktoś handlował z firmom  MAJ-POL z Barkowa? 
      Gość chce zaliczki za sprzęt który stoi w niemczech , powiedział  ze jak go przywiezie do polski i mi się nie spodoba to odda całą kase. Pytanie czy można mu zaufać? Miał ktoś takom sytuacje?
    • Przez matijas67
      Witam 
      Mam do was pytanie czy u Was też jak kupicie cielaki około 5-6 tygodniowe to po tygodniu od kupna wam chorują..
      Zaczynają się biegunki, gorączki, cielaki robią bokami, kaszlają..
      U mnie kiedyś tak nie było ale teraz ostatnie dwa rzuty to ciągle cielaki chorują
      Dodam że cielaki są odchowywane w jednej oborze A byki już w innej 
      Pozdrawiam
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
    • Przez Adamek7
      Witam. Posiadam 3-miesięcznego cielaka, który jeszcze popija niewielkie dawki mleka.  Problem w tym ze nie chce pić w ogóle wody. Ma do niej ciągły dostęp jednak nie chce jej pić . Wiaderko w ktorej jest woda jest czyste, a woda ma temterature pokojową. Czy jest jakiś sposób aby nauczyć go pic wodę czy przyjdzie to z czasem ? 
    • Przez Zico99
      Witam 
      Brał ktoś ciągnik w tym finansowaniu? Jak to wygląda przy modernizacji? Jaki wkład własny? Jaki długi okres kredytowania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj