Polecane posty

tomekgr500    0

Mam pytanie jak zamontować radio do zetora 8540?

Do dyspozycji mam radio,antenę,2x głośniki po 60w sztuka oraz z 10 m kabla.

Czy potrzebny jest wzmacniacz?

Proszę o radę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Masz tam jakieś kable w miejscu na radio? Sam nie dawno podłączałem u siebie więc mniej więcej wiem jak to zrobić. U mnie wychodzą trzy kable... Głośniki masz już zamontowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu205    0

Wzmacniacz z reguły jest juz w radiu.

NA obudowie radia powinna być naklejka która wyjaśnia gdzie jaki kabel podłaczyc ( ktory to +, ktory -, pod ktore styki podłaczyć głosniki)

potrzebne też są specjalne kostki przyłaczeniowe, jedna z 8 kablami ( do głosników) a druga z 5 kablami ( zasilanie)

bo zakłądam że masz takie standardowe radio ? a wogole co masz za radio ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

Radio powiadasz a więc tak. Nie wiem czy masz fabryczne wyprowadzenie w ciągniku na zasilanie? jakl tak to wystarczy wpiąć ale jak nie to musisz podciągnąć sobie zasilanie. Można je wziąć z czego Ci tam wygodnie, najlepiej np. od wycieraczki. + radia do +instalacji, masa do jakiejś nakrętki(części metalowej). Do głośnikow ciągniesz 2 kable na każdy głośnik +i-. Z tego co pamietam najczęsciej jest tak że kolorowy jednolicie kabel np. fioletowy to + a Fioletowy z czarnym paskiem-. Antena na dach i wsjo gra. Co do anteny radziłbym jakąś elastyczną bo wiadomo że ciągnikiem łatwo ją gdzieś zaczepic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84
Napisano (edytowany)

Tu jest wszystko:

http://djlj24.fm.int...le/podlacze.htm

http://www.forum.alf..._kostka_iso.jpg

http://www.elektroda...kostka_1504.jpg

http://img20.imagesh.../isozczelv9.gif

 

W trzecim linku nawet pokazane są kolory przewodów w kostce ISO.

Aha, w ciągniku możesz zmostkować +12V i napięcie po stacyjce (żółty z czerwonym), ale wtedy musisz radio ręcznie wyłączać. Gdy do czerwonego podłączysz napięcie, które pojawia się po wciśnięciu kluczyka, radio będzie się zachowywać jak w samochodzie (jest kluczyk - gra, nie ma kluczyka - nie gra).

Poza tym miło by było, gdybyś radio zasilił z osobnego bezpiecznika.

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgr500    0
mtracz    76

Ale po co ci ten wzmacniacz. Radio ma wystarczającą moc (oczywiście na pudełku poniosła ich fantazja) żeby przy max volume nie dało się normalnie siedzieć w ciągniku, no chyba że ktoś lubi hardkor. Muzykę będzie słychać także na zewnątrz.

W ciągniku masz cicho więc nie wiem do czego ci dodatkowa moc.

 

Wiemy jaki masz zestaw, tylko w czym teraz tkwi problem? Musisz sprawdzić jaką masz instalację w ciągniku, czy jest także kostka ISO jak w radiu czy trzeba przerabiać.

 

A jak z przewodem antenowym w ciągniku? Jeśli nie ma anteny to i nie ma kabla więc i jego też musisz zakupić, bo ten od anteny za krótki i nie ta końcówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Kolega pokazał co ma i co dalej? Może napiszesz w czym konkretnie masz problem i odpowiesz na pytania... Kostki iso nie ma oryginalnie w tym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgr500    0

Kostka ISO jest w ciągniku.

Po prostu chciałem zapytać jak to podłączyć aby wszystko grało i śpiewało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84
Napisano (edytowany)

Jak masz kostkę iso w ciągniku to na moje instalacja już jest... No chyba ze pepiczki montowali je "dla laby".

A jak oryginalnie ich nei bylo, to ktos juz to zakladal, wiec na Twoim miejscu najpierw poszukalbym czy ta instalacja jest kompletna i sprawna. Bo po co wyważać otwarte drzwi.

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj