Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 02 luty 2012 - 14:13

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej Witam Forumowiczów,
Zwracam się z prośbą o wrażenie swoich opinii i spostrzeżeń co do wyboru klasycznej, dwuosiowej przyczepy rolniczej o ładowności 14 ton. Jestem w trakcie wyboru, więc każde uwagi z waszej strony będą dla mnie przydatne. Wyposażenie przyczep jest bardzo zbliżone, mimo wszystko postaram się wam przedstawić ogólne dane dotyczące wyposażenia (nie ma sensu kopiować danych ze stron producentów). Producenci i modele, które wchodzą w grę to: Metaltech Mirosławiec DB 14000, Wielton PRS2/W14, Zasław D-737AZ-14, PRONAR T680 i Unia Group Brzeg P – 14Long [TAS3/4]. Wszystkie oscylują na pograniczu 61-63 tys. PLN.
Lista wyposażenia, które zamierzam wziąć:

- Plandeka ze stelażem (około 2700 zł)
- Koło zapasowe (ok.1350 zł)
- Zaczep tylny automatyczny (ok.2000 zł) czy zwykły obrotowy (1000 zł)
- Pomost roboczy na ścianie przedniej (ok.500 zł)
Ewentualne dodatkowe wyposażenie:
- Nadstawki 800 mm zamiast 600 mm
- (Moim zdaniem najważniejsze) Dopłata do nowych opon (lub dopłata do opon o szerszym rozmiarze): 800-1200 zł/szt.

Za co warto dopłacić, a co może okazać się zbędne ??
Jeżeli ktoś z was ma uwagi, coś wam się podoba lub nie to proszę o opinie.

Pozdrawiam,
jacekbee

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej Dzisiaj, 01:21
  •  

#2 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 02 luty 2012 - 15:02

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej Co zbędne ja zrezygnowałem z zaczepu .. kosztem używanego od starego jelcza za flaszkę :D a reszta to praktycznie wszytko co powinno być .

#3 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 02 luty 2012 - 15:27

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej Witam ja bym ci radził obejrzeć jeszcze te przyczepy http://allegro.pl/pr...2075479580.html może mało znany producent ale dużo przyczep od niego idzie na niemcy, oglądałem je wielokrotnie i jest to naprawde konkurencyjna cena jak na takie wykonanie.

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 02 luty 2012 - 15:55

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej Też wybieram teraz przyczepy ale 12 ton. Za WIELTONA 52 tyś netto, ze wszystkim. 14 w tamtym roku znajomy dał 61 może 62 tyś. Różnica w cenie między producentami przyczep nie bywają duże. Z tego co się orientuję Wieltona raczej najbardziej chwalą. Kolega ma Pronara to zgiął je ale z jego winy. Jak mi w tym roku wapno przywozili to naczepami z Wieltona i Zasława. Na pytanie która lepsza bez zastanowienia odpowiedzieli że Wielton, a Zasław może z 4 lata wytrzyma. Dlaczego to odpowiedzieli że kwestia materiałowa, gorsza stal na Zasławach?

#5 Share piechur

piechur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 luty 2012 - 16:13

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej ja mam pronara 6 tonową i moim zdaniem jest zbyt delikatna czyli blacha z której jest wykonana moim zdaniem jest zbyt cienka i jak nie będziesz na nią uważał to bardzo szybko pogniesz ja worze w swojej zboża i worki i na razie jest szczelna
Zetor Team

#6 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 02 luty 2012 - 16:26

Co zbędne ja zrezygnowałem z zaczepu .. kosztem używanego od starego jelcza za flaszkę :D a reszta to praktycznie wszytko co powinno być .

przy zakupie przyczep na kwotę prawie 140tys robić oszczędność na 2 lub 4 tys lekka przesada, po 2ciekawe jak działa wtedy gwarancja na przyczepę gdy zamontujesz nie "oryginalny" zaczep

radze ci żebyś zamówił zaczepy automatyczne, a opony oczywiście nowe

osobiscie mam zasława i jestem z tej przyczepy zadowolony

Edytowany przez PROXIMAMICHAL, 02 luty 2012 - 16:30.

#7 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 luty 2012 - 16:36

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej Obowiązkowo w jednej przyczepie weź zaczep tylni obrotowy, teraz może być Ci nie potrzebny ale różnie w życiu bywa. Możesz mieć sytuacje kiprowania na wywrotnicy tylko jedną przyczepą, mimo szczepionych dwóch przyczep i wtedy zaczep obrotowy to wygoda za którą moim zdaniem warto dopłacić ;)

Mała dygresja co do pronara bo muszę obronić tę markę odnośnie postu powyżej. U mnie na jesieni pronar od 5 lat wozi burak cukrowy a wiadomo ile sypie się buraka na przyczepy (tyle ile wejdzie do wiwatu) i przyczepa elegancka szczelna i nic nie pogięta.

#8 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 02 luty 2012 - 16:38

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej Jeśli chodzi o zaczep, to ja osobiście wybrałbym tradycyjny, obrotowy. Oczywiście nowy z certyfikatem. Uważam że jest bardziej uniwersalny a jego obrotowość przydaje się na wywrotnicach. Nie polecam przyczep firmy Pronar, użytkowałem taką przez jakiś czas i była wg mnie w ogóle nie stabilna, wąska oraz wykonana ze słabych materiałów, zamki się zacinały. Na szczęście nie była moja. A w porównaniu do mojej przyczepy firmy Metal-fach, to Pronar odpada w przedbiegach. Poleciłbym Ci Metal-facha, ale nie orientuje się, czy produkują już wersję 14-tonową. W momencie, gdy brałem swoją (8 ton) była to najtańsza marka na rynku, być może dlatego, iż dopiero wchodziła do sprzedaży. W województwie łódzkim ludzie kupili bardzo dużo przyczep Metal-fach i żaden nie serwisował jej z jakiegoś poważniejszego powodu. Słyszałem raz o tym że jednemu gościowi pękały felgi, które to akurat są jedynym elementem tej przyczepy pochodzącym z firmy Pronar. :lol:

O są ale 12-tonówki. Jakie śliczne.http://moto.allegro....2090639522.html

Edytowany przez robert812, 02 luty 2012 - 16:42.

#9 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 luty 2012 - 16:57

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej Ja bym polecil przyczepe z Czerwina Auto-Tech (link powyzej @ krupekf16) lub zdjecie u mnie w galerii, przyczepa naprawde solidnie wykonana. Producent podsyła do mnie zainteresowane osoby zeby obejrzaly jak jest wykonana i kazdy twierdzi ze jest ona bardzo dobrze wykonana i bardzo masywna jak na swoj tonaz. Ja mam ja dopiero poł roku i duzo nie moge powiedziec, jest napewno szczelna bo jak deszcze padały to woda stała na przyczepie i nie uciekała

#10 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:02

Ja bym polecil przyczepe z Czerwina Auto-Tech (link powyzej @ krupekf16) lub zdjecie u mnie w galerii, przyczepa naprawde solidnie wykonana. Producent podsyła do mnie zainteresowane osoby zeby obejrzaly jak jest wykonana i kazdy twierdzi ze jest ona bardzo dobrze wykonana i bardzo masywna jak na swoj tonaz. Ja mam ja dopiero poł roku i duzo nie moge powiedziec, jest napewno szczelna bo jak deszcze padały to woda stała na przyczepie i nie uciekała

A w jaki sposób są te przyczepy uszczelnione, uszczelka gumowa, pręt? Jak wypadają w porównaniu z wieltonem.
Ogólnie w okolicy ludzie chwalą wieltony, znajomy też. Chociaż konkurencja jest duża ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:04

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej Jeśli można doradzić to przemyśl sprawę. Jak bym kupował to na pewno pierwszą przyczepę skorupową na tandemie z resorowanym dyszlem i uchylną prawą burtą. Są to porządne i solidne przyczepy. A za nią dopiero taki tam śmietnik. Dopiero wtedy docenisz przyczepę i na pewno zwykła przyczepa będzie więcej stała.

Z tandemowych od 1999r katowana była co roku przez dwa miesiące w kampanii buraczanej przyczepa firmy lambert... nawet światła nie miała potłuczonych i nadal jest w bardzo dobrym stanie i nie cieknie. była raz malowana i opony miała wymieniane bo się skończyły. W między czasie była też do pomocy raz pronara (pożyczona) to przed oddaniem, poza umyciem stała na serwisie... a to lampy potłuczone a to tylny zderzak a to przykładka... szkoda gadać. to samo z przyczepą metaltechu.. -jak to powiedział jeden pracownik- w tym gó..nie przez chwilę zepsuło się więcej rzeczy niż w lambercie przez 10 lat.
Plusem takiego zestawu jest to że spory ciężar wisi na ciągniku i dociąża go co wpływa na porządną trakcję.

#12 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:28

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej Ginterpol nie widziałem nigdy przyczepy skorupowej z uchylna boczną burtą?? Masz jakiś link do takiej przyczepy??

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:50

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej http://moto.allegro....2081263706.html Białoruskie Tylko 14 tonowe są . Innych nie mają. Cena fajna, ale plandeka nie jest zwijana, ale myślą nad tym. Koła nalewane., zapasu nie ma. Górna rama z profila zamkniętego czyli powinna być mocna. Podłoga 5100x2420. Z drugiej strony mam taki siewnik produkowany przez tą firmę i raczej nie polecam.

#14 Share piechur

piechur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:59

Obowiązkowo w jednej przyczepie weź zaczep tylni obrotowy, teraz może być Ci nie potrzebny ale różnie w życiu bywa. Możesz mieć sytuacje kiprowania na wywrotnicy tylko jedną przyczepą, mimo szczepionych dwóch przyczep i wtedy zaczep obrotowy to wygoda za którą moim zdaniem warto dopłacić ;)

Mała dygresja co do pronara bo muszę obronić tę markę odnośnie postu powyżej. U mnie na jesieni pronar od 5 lat wozi burak cukrowy a wiadomo ile sypie się buraka na przyczepy (tyle ile wejdzie do wiwatu) i przyczepa elegancka szczelna i nic nie pogięta.

ja mam swoją od 6 lat i tez worze po 8 t ale widziałem przyczepę znajomego brał wtedy co ja i on nie uważał na nią i teraz ma bardzo pogięta
Zetor Team

#15 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 02 luty 2012 - 20:43

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej PROXIMAMICHAL: Zgodzę się z tym, że przy zakupie przyczepy za ponad 60 tys. kombinacje z zaczepami ze szrotu nie leży w mojej naturze ;) Chodzi głównie o homologacje. Są to nowe przyczepy i w razie ''W'' doczepi się do tego począwszy policjant kończywszy na ubezpieczycielu.

mlody89: zaczepy automatyczne też są obrotowe ;)

robert812: metal-fach nie produkuje czternastek,

Poza tym nie interesują mnie inni producenci typu Auto-tech, ponieważ jeżeli 4-5 czołowych producentów posiada podobną cenę to znaczy dla mnie, że spełniaja pewne normy jakościowe.

''Z g*wna bicza nie ukręcisz''

Czy uważacie, że uszkodzenia które wymienił Ginterpol świadczą o jakości przyczepy czy o nieuwadze operatorów?? Zdaje mi się że to drugie.

Czym różni się przyczepa dwuosiowa od tandemowej prócz tego, że poprawia właściwości trakcyjne ciągnika?? Lepiej się ną cofa, to z pewnością.
Ma też swoje wady. Większe zużycie opon itp.
Nie ma przyczep skorupowych z uchylną burtą..... przyczepa skorupowa, a przyczepa burtowa to dwie inne bajki...

Jak na razie będzie z nimi pracowa ciągnik o mocy 240KM także myślę że problemów nie będzie.

Edytowany przez jacekbee, 02 luty 2012 - 20:45.

#16 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 luty 2012 - 21:20

Czym różni się przyczepa dwuosiowa od tandemowej prócz tego, że poprawia właściwości trakcyjne ciągnika?? Lepiej się ną cofa, to z pewnością.
Ma też swoje wady. Większe zużycie opon itp.
Nie ma przyczep skorupowych z uchylną burtą..... przyczepa skorupowa, a przyczepa burtowa to dwie inne bajki...

Metaltech ma w ofercie skorupy z wywrotem dwustronnym - na tył i bok.
http://www.metaltech...5.fotob-130.jpg
http://www.metaltech...product-167.jpg
http://www.metaltech.../product-23.jpg

i Pronar http://www.pronar.pl...e/t669_1___.jpg

Zastanów się nad skorupą 16-18t z bocznym wywrotem i skrętną drugą osią, bo taki zestaw ma więcej zalet niż dwie przyczepy dwuosiowe.

#17 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 02 luty 2012 - 22:25

Czy uważacie, że uszkodzenia które wymienił Ginterpol świadczą o jakości przyczepy czy o nieuwadze operatorów?? Zdaje mi się że to drugie.

ja to porównam do jeżdżenia kombajnem zbożowym z hederem poziomowanym i czujnikami wysokości. praktycznie nic nie trzeba robić. teraz takiego operatora wsadzić do bizona i przez parę godzin będzie się uczył ryć w ziemi itd. itp.
przyczepą którą zawsze operator cofał w pryzmę i się nic nie działo, ładną pryzmę usypywał nagle nie może cofnąć do pryzmy nawet za każdym razem musi wyskoczyć z ciągnika i patrzeć ile jeszcze... średnio 4-5 razy na godzinę.
zamiast przystawki zrobione z materiału lekkiego to zrobiona jak burta z profili zamkniętych która i tak się pognie jeżeli lekko przyhaczy się taśmą wysypu od kombajnu buraczanego.

w lambercie przystawki są zrobione z cienkiej blachy której wyprostowanie nie sprawia żadnego problemu bez wymontowywania i są wystarczająco mocne a zderzak tylny jest wykonany z porządnych profili zamkniętych i światła też umieszczone w dobrym miejscu pod podłogą skrzyni a nie w zderzaku. dla mnie taki pronar czy inne marki ma daleko do doskonałości. wstawiłem trochę kiepskie fotki (dziwie się że przeszły) :huh:
http://www.agrofoto....yzmowa-lambert/
http://www.agrofoto....yzmowa-lambert/

LowRider święte słowa. Potwierdzam.

Edytowany przez Ginterpol, 02 luty 2012 - 22:36.

#18 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 02 luty 2012 - 22:38

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej skorupa niby 18 z metaltechu ma w dowodzie tylko 12,5 szkdoa że o tym nie piszą

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#19 Share Buuz40

Buuz40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 03 luty 2012 - 10:11

skorupa niby 18 z metaltechu ma w dowodzie tylko 12,5 szkdoa że o tym nie piszą

Poproś o odpis homologacji odpowiedników tej przyczepy u innych producentów. Wszyscy mają podobnie. Różnice kilkudziesieciu kilogramów będą wynikały z masy własnej przyczepy. O reszcie decydują przepisy o ruchu drogowym i na to nikt nie ma wpływu.
W homologacji na TS 18 dopuszczalna ładowność to 14t. Jezeli masz inaczej to pretensje do pani z okienka w wydziale komunikacji.
Co z tego ze przyczepy są dopuszczone do poruszania sie z prędkością do 60km/h jeżeli kodeks drogowy "mówi" o tym że ciągniki rolnicze z przyczepą mogą się poruszać z prędkością do 30km/h. Ten wątek był już poruszany: http://www.agrofoto....osc-po-drogach/ Tak więc producenci sobie a przepisy sobie :) A Ty wrzuć na "luz" załaduj na TS-kę 18t i nic się złego przyczepie nie stanie.

Też wybieram teraz przyczepy ale 12 ton. Za WIELTONA 52 tyś netto, ze wszystkim. 14 w tamtym roku znajomy dał 61 może 62 tyś. Różnica w cenie między producentami przyczep nie bywają duże. Z tego co się orientuję Wieltona raczej najbardziej chwalą. Kolega ma Pronara to zgiął je ale z jego winy. Jak mi w tym roku wapno przywozili to naczepami z Wieltona i Zasława. Na pytanie która lepsza bez zastanowienia odpowiedzieli że Wielton, a Zasław może z 4 lata wytrzyma. Dlaczego to odpowiedzieli że kwestia materiałowa, gorsza stal na Zasławach?

za MT 12-tkę ze stelazem, plandeką, zaczepem automatem obrotowym 24t, obrotowym koszem koła zapasowego i na ledach zapłacił byś kosztuje tyle samo.

Witam ja bym ci radził obejrzeć jeszcze te przyczepy http://allegro.pl/pr...2075479580.html może mało znany producent ale dużo przyczep od niego idzie na niemcy, oglądałem je wielokrotnie i jest to naprawde konkurencyjna cena jak na takie wykonanie.

Tak...niemcy kupują przyczepy z Auto-Techu. Jeszcze w cenie o 4 tys droższe niż Wielton czy Metaltech. :)

Witam Forumowiczów,
Zwracam się z prośbą o wrażenie swoich opinii i spostrzeżeń co do wyboru klasycznej, dwuosiowej przyczepy rolniczej o ładowności 14 ton. Jestem w trakcie wyboru, więc każde uwagi z waszej strony będą dla mnie przydatne. Wyposażenie przyczep jest bardzo zbliżone, mimo wszystko postaram się wam przedstawić ogólne dane dotyczące wyposażenia (nie ma sensu kopiować danych ze stron producentów). Producenci i modele, które wchodzą w grę to: Metaltech Mirosławiec DB 14000, Wielton PRS2/W14, Zasław D-737AZ-14, PRONAR T680 i Unia Group Brzeg P – 14Long [TAS3/4]. Wszystkie oscylują na pograniczu 61-63 tys. PLN.
Lista wyposażenia, które zamierzam wziąć:

- Plandeka ze stelażem (około 2700 zł)
- Koło zapasowe (ok.1350 zł)
- Zaczep tylny automatyczny (ok.2000 zł) czy zwykły obrotowy (1000 zł)
- Pomost roboczy na ścianie przedniej (ok.500 zł)
Ewentualne dodatkowe wyposażenie:
- Nadstawki 800 mm zamiast 600 mm
- (Moim zdaniem najważniejsze) Dopłata do nowych opon (lub dopłata do opon o szerszym rozmiarze): 800-1200 zł/szt.

Za co warto dopłacić, a co może okazać się zbędne ??
Jeżeli ktoś z was ma uwagi, coś wam się podoba lub nie to proszę o opinie.

Pozdrawiam,
jacekbee

Za Metaltech w takim wyposażeniu... będziesz musiał zapłacić.... jakieś 66tys netto i to na odnawialnych Bandenmarktach ( odnawialne to nie nalewki) Co do dopłaty do szerszych opon to 385 a 425 ...... na drodze ślad miedzy tymi oponami to 1cm Więc jeżeli myślisz o lepszych oponach to pozostaje Ci tylko dopłata do nowych ....... 1200 pln netto (ale do jednej sztuki)

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 luty 2012 - 13:28

http://moto.allegro....2081263706.html Białoruskie Tylko 14 tonowe są . Innych nie mają. Cena fajna, ale plandeka nie jest zwijana, ale myślą nad tym. Koła nalewane., zapasu nie ma. Górna rama z profila zamkniętego czyli powinna być mocna. Podłoga 5100x2420. Z drugiej strony mam taki siewnik produkowany przez tą firmę i raczej nie polecam.

też mam ich siewnik i oprócz kiepskiego lakierowania jest super (rdzewieć nie rdzewieje ale jakoś dziwnie położony).

co do przyczepy to to co podałeś w linku nazywa się PTS14, tutaj link: http://lidagro.by/en...9-trailer2pts14
Ciekaw jestem jak z papierami do rejestracji.
Przyczepa to zakup na lata, szczególnie nowa i trochę lipa jak w DR wbiją małą ładowność a pójźniej trafi się na jakiegoś krokodylka z wagą i będzie lipa ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke