adeq15

Obora Pod Oceną PFHBiPM

Polecane posty

redbull    50

czy płacicie jakieś obowiązkowe roczne opłaty, które zbiera zootechnik i w jakiej wysokości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil3281    0

Chciał bym wejść pod ocenę mając średnio 27 krów dojnych (wydajność gdzieś z lat 70) dojarke konwiowa i gdzie się zgłosić gdzie zadzwonić i się dowiedzieć co i jak? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Dnia 15.11.2017 o 11:46, kamil3281 napisał:

Chciał bym wejść pod ocenę mając średnio 27 krów dojnych (wydajność gdzieś z lat 70) dojarke konwiowa i gdzie się zgłosić gdzie zadzwonić i się dowiedzieć co i jak? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź 

Wyszukaj w internecie PZHBIPM i tam znajdziesz potrzebne info. Domino to że nie dawałeś  sobie rady z somatyką to i tylko z twojej winy więc nie zniechęcaj innych jeśli chce to niech w to wchodzi i sam się przekona czym to pachnie. 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Właśnie ocena mleka jest dla osób które mają problemy i chcą się rozwijać.dzięki badaniu mleka wiemy która ma wysoką somatyke, możemy dzięki temu pozbyć się takiej krowy lub leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

"Pachnie" świetnie jeśli umiesz to wykorzystać i zinterpretować. Napewno jest niezbędne, jeśli chcesz produkować i zarabiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak jest z tymi próbnymi udojami? Przyjeżdżają na konkretną godzinę i się dostosowują do mnie czy to ja mam doić kiedy oni chcą? W tej chwili do dojenia wstaje się o 4:00, żeby zdążyć przed odbiorem. Jak nie ma odbioru a mam robotę lub wyjazd to tak samo, ewentualnie pół godz później. Przykładowo w mojej wiosce na 6 rolników tylko jeden sąsiad jest pod oceną i ja chciałbym wejść. Przyjedzie zootechnik do każdego z osobna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814
18 minut temu, Thomas2135 napisał:

Jak jest z tymi próbnymi udojami? Przyjeżdżają na konkretną godzinę i się dostosowują do mnie czy to ja mam doić kiedy oni chcą? W tej chwili do dojenia wstaje się o 4:00, żeby zdążyć przed odbiorem. Jak nie ma odbioru a mam robotę lub wyjazd to tak samo, ewentualnie pół godz później. Przykładowo w mojej wiosce na 6 rolników tylko jeden sąsiad jest pod oceną i ja chciałbym wejść. Przyjedzie zootechnik do każdego z osobna?

tak dostosuję się do twojej godziny dojenia.Wszystko ci powiedzą. Warto też podać im email dzięki temu dostaniesz dwa dni po próbie wyniki mleka,bo pocztą tradyczyjną to nawet tydzień idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil3281    0

Wczoraj dzwoniłem we wtorek mam pierwszy próbny uduj na godzinę 6 rano mam problemy z somatyka i che większą wydajność jak będzie 8 tyś to będzie lux a wyniki mam nadzieję że mi w tym pomogą a jak nie żywieniowiec to "agrofoto. Pl" jest sporo osób co pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niechodzilo mi o zniechencanie czy cos tylko chodzilo mi oto ze poco robic prubki i placic skoro i tak czeba codziennie badac krowy bo z zapaleniem ruznie bywa nieraz jest tak ze rano jest zapalenie a wieczorem niema. A zeby wiedzec jak duze zapalenie to juz widac po tacce i wymieniu .tak samo jak mowa o leczeniu krowy teraz jest tak ze krowy uodparniaja sie na leki i te leki nie dziaaja albo dzIalanie jest ale nie takie jak powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Często podwyższonych komórek nie widać na tacce, a dopiero jak jest "grubo".  Nie wyobrażam sobie w tej chwili wyjścia spod oceny i żywienia w ciemno bez wyników, bez jakiejkolwiek kontroli nad stadem. 

Z mojej okolicy z oceny zrezygnowali tylko ci, którzy nie otwierali nawet koperty z wynikami, lub nie potrafili wykorzystać wyników w żywieniu

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

Witam. Zastanawiamy sie o podjecie współpracy z PFHBiPM, a dokladnie chodzi o ocene stada, a pozniej doractwo zywieniowe rowniez z PFHBiPM. I chcial bym sie dowiedziec czy wartosc w to wchodzic, czy tez moze na wlasna reke badac mleko i ustalc dawki zywieniowe z doratca z innej firmy?  Bo czytalem na forum ze współpraca z PFHBiPM jest dosyc droga 

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że watro, uzyskujesz co miesiąc sporo przydatnych informacji o stadzie, a drogo ? .... większość mleczarni dopłaca za ocenę. Tak jest na podlasiu

Edytowano przez MichaNiemyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045
das21 dla mnie to jest drogo nie mieć stada pod oceną a zastanów się czy jesteś w stanie za 10zł od sztuki jesteś w stanie porobić badania mleka i prowadzić całą dokumentację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47
@slawek74 jak dokladnie wyglada współpraca z PFHBiPM? i jaki interes ma mleczarnia w tym ze do placa 2-3gr do litra jesli sie jest pod ocena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11
mleczarnia ma surowiec o lepszych parametrach.. ogólnie polecam ci .. ja już od roku jestem.. i nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045
najlepiej skontaktuj się z zootechnikiem pracującym na twoim terenie a interes mleczarni to twoja wiedza i postęp w hodowli = większa i bardziej ekonmiczna produkcja zdrowszego mleka które jest lepszym surowcem do produkcji dobrego towaru i tak dalej ale nie wszyscy to dokońca rozumieją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
czy wchodząc pod ocene oni nadadzą moim krowom imiona i cieliczkom czy muszę kupować ż kartami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

Mam pytanie jak to jest z liczeniem kg mleka bo zwykle liczą to co zmierza przy udoju razy 2 a ostatnio mój zootechnik powiedział mnożą razy 2 jak odstęp od ostatniego doju wynosi 12 godzin a jak więcej to już coś zmniejszają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jeśli co 12 godzin doisz to razy 2 liczą, jeśli powiedzmy doisz pół godziny wcześniej to coś tam dodają a jak później doisz to odejmują wg jakiegoś tam przelicznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

Pytanie odnośnie liczenia mleka podczas próbnych udojow. Jak to jest z liczeniem u osób z dojarka konwiowa a przewodowa. Przy konwiowej u mnie zlewa się do wiadra i liczy kg wagą natomiast kolega mówił że u niego w przewodowce liczy się miernikiem zootechnika i to wskazuje litry. Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj