adeq15

Obora Pod Oceną PFHBiPM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnikix    4

Ale na jakiej stronie internetowej? Jak już zacząłeś pisać to podaj informacje na ten temat...


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

u mnie smiga az miło ale nie wpadam jak narazie w zachywyt :unsure:

informacje z meila od pfhbipm :

W imieniu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka pragnę podziękować za deklarację uczestnictwa w programie HODOWCA ONLINE.

 

Projekt ten został stworzony dla Hodowców i mamy nadzieję, że przy Państwa udziale będzie dalej się rozwijał w kierunku który spełni pokładane w nim oczekiwania.

 

HODOWCA ONLINE to dostęp do ogólnopolskiego systemu informatycznego SYMLEK, do informacji o Państwa stadzie jako grupie zwierząt oraz do danych o poszczególnych zwierzętach.

 

Mimo okresu „testowego” prezentujemy dane i przeliczenia rzeczywiste mając nadzieję, że będą one pomocne w bieżącym zarządzaniu stadem bydła.

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji aby służyć radą i wyjaśnieniami związanymi z funkcjonowaniem programu ale jednocześnie mamy nadzieję na konstruktywne uwagi, które pozwolą nam na stale doskonalenie usługi.

 

Jeżeli będzie to uzasadnione i możliwe będziemy się starali uwagi Państwa na bieżąco wdrażać w systemie.

 

HODOWCA ONLINE to projekt, który ma przynieść w pierwszej kolejności korzyści Państwu.

 

 

wiecej info na stronie http://www.pfhb.pl/

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ale na jakiej stronie internetowej? Jak już zacząłeś pisać to podaj informacje na ten temat...

https://symlek.zeto.olsztyn.pl/Hodowcy

szczęśliwi że zobaczycie stronę logowania, albo nawet jej nie zobaczycie :P Moje info jest dla tych którzy mogą się podzielić tym co tam zobaczą, a jeśli nie zgłosiliście chęci uczestnictwa w testach to nic nie zobaczycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Myślałem że jest jakaś możliwość rejestracji wiec i z logowaniem nie byłoby problemu...

Wystarczy mieć stado pod oceną w PFHBiPM aby mieć dostęp do tej strony ?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

najpierw trzeba u zootechnika zgłoszenie złożyć, wtedy za jakiś czas przychodzi login na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Jak teraz funkcjonuje ta usługa, jesteście z tego zadowoleni? I jak to wygląda ze strony finansowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Usługa działa fajnie. Brak jest tylko LKS dla całego stada i stosunku tł/bi. Cenna jak na razie to free.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

zacząłem tego używać na początku tego roku i podoba mi się ta opcja.

Mam tylko 2 pytania:

- czy da się wyświetlać krowy w spisie wg imion, a nie numerów? Wszystkie krowy mają wpisane imiona w papiery jakby co.

- jeśli sam inseminuję swoje sztuki, to mogę wprowadzać te inseminacje? Czy można napisać do Olsztyna i oni mi tą opcję aktywują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

Hej. Według imion da się je wyświetlić,wchodzisz w listy krów(taka mała ikonka z tabelką narysowaną), następnie "aktualnie oceniane sztuki" i z prawej strony u góry pojawia Ci się opcja"lista" z namalowaną krową i masz spis wszystkiego według imion.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majs    0

Witam

Mam problem z wprowadzeniem danych do systemu SYMLEK.

Wpisując krowę oraz inseminacje jest tam pole by uzupełnic nr kartoteki( ____/_ )

Ja w zaświadczeniu sztucznego unasienniania mam wpisywane: nr kolejny sztuki czyli 1,2,3, ... 30, 40 itp a następmnie końcówke roku 12 (49/12)

Jak mam wpisac numer kartoteki w systemie skoro jest tam niewystarczajaca ilość miejsc na mój wpis?

Jak wy to wpisujecie?

Proszę o pomoc.

Z góry dzięki.

BTW program fajny tylko ciezko połapac sie jeśli jest sie w nim pierwszy raz:)

Pozdrawiam i cekam na odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Witam.

Zastanawiam się nad przejsciem pod ocene. Oddaję mleko do Mlekpolu, gdzie dopłata wynosi 2 grosze do litra. Czy przy oddawaniu 15000l miesięcznie koszty by się zwróciły? Cena wynosi około 10zł od sztuki, ale czy tylko od krowy, czy jałówki też? jeśli zostawię sobie byka od krowy hf, to czy wtedy sam mogę nim zatrudniać resztę krów? Czy wtedy w papierach będę miał wpisane ile byk miał hf? Jakie są opłaty na początku wstępowania pod ocenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to zależy ile dopłaca mleczarnia u nas 3 gr. Czyli przy 20 krowach żeby być na zero trzeba oddać 6500 miesięcznie. Ogólnie około 300-400zł na rok jestem do przodu.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugolina009    4

mi już nie chodzi tyle o zarobek co o samą współpracę z federacją. Wiadomo, regularne raporty, każda krowa osobno oceniana, łatwiej żywić, leczyć, wszystko podane, a tak można tylko orientacyjnie się domyślać, a jak już coś się dzieję, to często jest za późno. Aktualnie mam raptem 7 sztuk dojnych (planuję zwiększyć stado do 20-25 szt), na miesiąc oddaje ok 4000l i zastanawiam się czy nie będę dokładać do interesu jak wejdę pod ocenę. Czy to w ogóle ma sens przy takiej liczbie krów i czy nie lepiej poczekać aż będzie chociaż to 15szt.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

zadzwon do biura w regionie w którym się znajdujesz i zapytaj o szczegóły tak będzie najlepiej ,koszt w zaleznosci od metody doju w zl netto

a4 10,70

at4 9,80

a8 15,69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Nie wiem czy nie minimalna liczba krów to 15 sztuk, żeby się pod ocenę załapać,tak kiedyś coś zootechnik mówił u nas. Ale zapewne to bardzo indywidualna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Nie ma czegos takiego jak minimalna liczba krów, są w wynikach prac hodowlanych stada którzy mają poniżej 10krów niektórzy nawe 4 mają, Jak masz 7 sztuk to dołożysz do interesu 70zł a pewnie z tego dużo mleczarnia Ci odda, koszty smieszne a informacje cenne, zakładaj choćby od lutego polecam nawet na te 7 krów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugolina009    4

no właśnie o tym myślałam, że jednak wszystko podane wtedy mam i to indywidualnie, informacje których nie jestem w stanie zdobyć sama. Wiadomo jak żywić, czy czegoś krowie brakuje, czy jest chora. Bałam się tylko, że jest jakieś minimum, które trzeba spełnić. Zadzwonię do oddziału i się dowiem co i jak. Dzięki za informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ja mam pytanie odnośnie tego kontrolnego udoju, jeśli posiadam dojarkę bezprzewodowa na 5 aparatów bez liczników przepływu mleka, to w jaki sposób będzie on mierzył ilość mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Pod każdy aparat podłączy Ci specjane cylindry do krórych odpływać bedzie jakaś częśc mleka, na tych cylindarch jest skalowana miarka, naleci do jakiejś wysokości, odczyta wynik, i te mleko spowrotem wpuści w rury, i tam jeszcze częśc mleka spływa do specjanlego pojemniczka na próby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj