adeq15

Obora Pod Oceną PFHBiPM

Polecane posty

adeq15    6

witam ma do was pytanie mam znajomego który chce miec obore pod oczena co musi zrobic a by to uzyskac ja slyszakem ze musi kupic jaluwki zacielone i musie miec ih conajmniej cztery na doplaty a 20 zeby miec obore pod oczena czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

aha ia muwisz ze tam sie wszystkiego dowie?? on mi jeszcze mówile ze chce polska czerwona rase bydla mleczne oczywiescie ponoc jedna jaluwka cielna kosztuje 5 koola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

aha ia muwisz ze tam sie wszystkiego dowie?? on mi jeszcze mówile ze chce polska czerwona rase bydla mleczne oczywiescie ponoc jedna jaluwka cielna kosztuje 5 koola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dajcie sobie z tą kontrolą użytkowości u nas przyjeżdzali kiedy chcieli, do tego masz zawsze towarzystwo na dojeniu, a żeby tego było mało to przyjeżdzali autobusem czy czymś tam liczyli czasem na nocleg a napewno na jakiś poczestunek lub i coś mocniejszego, znajomi wyzbyli się tego a jeden znajomy jak przyjechali był nieźle pijany i im taką kontrole ich użytkowości zrobił że biegiem z gospodarstwa uciekali, :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Ocena użytkowości mlecznej bydła opłaca się tylko wtedy gdy chcesz prowadzić hodowlę a nie trzymac krowy. Praca hodowlana to lata wpisy do ksiąg i tak dalej. Dla paru złotych dotacji chyba raczej się nieopłaca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ocena użytkowości mlecznej bydła opłaca się tylko wtedy gdy chcesz prowadzić hodowlę a nie trzymac krowy. Praca hodowlana to lata wpisy do ksiąg i tak dalej. Dla paru złotych dotacji chyba raczej się nieopłaca!

Racja a do tego nikt nie ma czasu gościć kontrolerów robić kawke odwozić i przywozić itp. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

no wiecie jesli ktos ma zakupione bydlo z zachodu chodzi mi tu o hf i nie ma obory pod kontrola urzytkowosci to jest to uwstecznianie tej hodowli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

aha to czyli nie oplaca sie jemu phac w te obory pod ocena ?? tylko kupic kwote mleczna i krowy tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

adeq15 wrecz przeciwnie jak kupujesz drogie szlachetne bydlo to bledem jest zrezynowanie z oceny dobra genetyka moze przyniesc znakomite pieniadze zobacz ile kosztuje buchaj hodowlany duze sado dobrej genetyka to kasa z mleka i kasa ze sprzedarzy twoich zwierzakow jako material rodzicielki problem w tym ze albo wykladasz ogromna kase albo czekasz wiele lat...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

powiem tak że nie widzę związku pomiędzy kupowaniem dobrych sztuk hf a posiedaniem obory pod oceną, ja uważam że decydujesz się na sztuki hf ze wzgłędu na dobrą mleczność tej rasy.

chyba że ktoś traktuje swoje zajęcie jako hobby, bo jeżeli ktoś zajmuje się produkcją mleka konkrętnie to nie ma czasu zawracać sobie głowy dodatkowymi kontrolami i robić sobie dodatkowych problemów nie będzie.

bo jezeli ktoś inwestuje na zwroty to ma masę kontroli w gospodarstwie i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

jak masz już krowy to nie musisz kupować,kiedyś był taki wymóg żeby obora była pod oceną bo inaczej certyfikatu nie można było dostać i mleka nie chcieli brać, a jak brali to za grosze,teraz to nawet mleczarnie dopłacają do oceny no przynajmniej Hochland, i nigdy nie było tak że trzeba było kogoś wozić czy coś,przyjeżdżają swoimi samochodami a w dojeniu to już wogóle nie przeszkadzają a ty przynajmniej wiesz ile mleka ci krowa daje jaki ma tłuszcz,białko,do nas pani przyjeżdża co miesiąc z tym że w jednym miesiącu jest rano a w następnym wieczorem i tak na zmiane,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

Powiem wam że ja mam oborę pod oceną i trzeba mieć przynajmniej 4 krowy

Gościu do mnie przyjeżdża raz na miesiąc i bieże prubki od każdej krowy.

Popiery wypełnia on i zajmuje mu to jakieś 30 min.każda krowa ma swoją kartę użytkowości.

Jak chceszsię więcej dowiedzieć to napisz do mnie na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Jak ktoś ma większe stado bydła to ocena może być dodatkowym źródłem dochodu. Zachodu z tym nie jest dużo a przy sprzedaży jałówek cielnych pieniądze dużo większe. Poza tym ocena daje prawdziwe sporzenie na stado i pojedyńcze sztuki jakimi bykami kryć w którym kierunku prowadzić hodowlę. Dodatkowo mamy pełną dokumentację hodowlaną tj: wydajność, procent białka i tłuszczu, długość laktacji i wiele więcej. Osobiście polecam ale oczywiście nie dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Nie zgadzam sie z opinia ze ocena obory nie jest opłacalna. U mnie mleczarnia dopłaca za to az 6 groszy dzieki temu jestem pare stówek do przodu co miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

a mi nic nie dopłacają, wręcz przeciwnie ja muszę płacić- ale nie wiem jak można nie robić oceny stada :) to skąd wiecie które krowy maja np dużo somatycznych, na gapę do mleczarni oddajecie???

 

a poza tym to gościu co przyjeżdża spoko jest, pogadać lubi i wypić czasami(nie ze mną żeby nie było i dopiero po skończonym doju) ;):)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Stado pod wycena to duzy plus, a przy wiekszym stadzie mozna nawet cos grosza wyciagnac.

 

Jesli trafi ci sie dobry zootechnik to jeszcze masz za free mnostwo informacji dotyczacych sposobu prowadzenia hodowli i nie tylko. Ja tam nie narzekam, wiem na biezaco co sie dzieje w stadzie i mleczarnia moze mi naskoczyc bo wiem co dostaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

Witam

Chciałbym się dowiedzieć o co w tym chodzi, jakie są procedury, co musi spełniać obora, jakie są z tego korzyści dla rolnika i jak zacząć takie coś stosować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Właśnie wszedłem na moja obórkę online, dużo więcej zestawień niż w wersji papierowej (czy tez pdf). federacja się postarała, ciekawe ile będzie to kosztowało po okresie testowym :)

Nie działa pod Firefox, ale działa na Chrome, na IE nie sprawdzałem :)

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli nie dostałeś linku na emalia to wyświetli Ci się tylko strona logowania... nic poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj