Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora Pod Oceną PFHBiPM

96 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 październik 2007 - 19:50

Obora Pod Oceną PFHBiPM witam ma do was pytanie mam znajomego który chce miec obore pod oczena co musi zrobic a by to uzyskac ja slyszakem ze musi kupic jaluwki zacielone i musie miec ih conajmniej cztery na doplaty a 20 zeby miec obore pod oczena czy to prawda??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora Pod Oceną PFHBiPM Dzisiaj, 04:07
  •  

#2 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 24 październik 2007 - 19:54

Obora Pod Oceną PFHBiPM nie prawda, wystarczy ze sie zglosi do PFHBiPM

#3 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 październik 2007 - 19:58

Obora Pod Oceną PFHBiPM tzw??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 24 październik 2007 - 20:04

Obora Pod Oceną PFHBiPM Polska Federacja Hodowcow Bydła i Producentow Mleka

#5 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 październik 2007 - 20:13

Obora Pod Oceną PFHBiPM aha ia muwisz ze tam sie wszystkiego dowie?? on mi jeszcze mówile ze chce polska czerwona rase bydla mleczne oczywiescie ponoc jedna jaluwka cielna kosztuje 5 koola

#6 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 październik 2007 - 20:13

Obora Pod Oceną PFHBiPM aha ia muwisz ze tam sie wszystkiego dowie?? on mi jeszcze mówile ze chce polska czerwona rase bydla mleczne oczywiescie ponoc jedna jaluwka cielna kosztuje 5 koola

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 październik 2007 - 20:15

Obora Pod Oceną PFHBiPM Dajcie sobie z tą kontrolą użytkowości u nas przyjeżdzali kiedy chcieli, do tego masz zawsze towarzystwo na dojeniu, a żeby tego było mało to przyjeżdzali autobusem czy czymś tam liczyli czasem na nocleg a napewno na jakiś poczestunek lub i coś mocniejszego, znajomi wyzbyli się tego a jeden znajomy jak przyjechali był nieźle pijany i im taką kontrole ich użytkowości zrobił że biegiem z gospodarstwa uciekali, :P :D

#8 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 październik 2007 - 20:22

Obora Pod Oceną PFHBiPM to co wystarczy ze kupi od kogos krowe z tej rasy co wyzej wspominalem i kwote mleczna ??

#9 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 25 październik 2007 - 06:56

Obora Pod Oceną PFHBiPM Ocena użytkowości mlecznej bydła opłaca się tylko wtedy gdy chcesz prowadzić hodowlę a nie trzymac krowy. Praca hodowlana to lata wpisy do ksiąg i tak dalej. Dla paru złotych dotacji chyba raczej się nieopłaca!

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 październik 2007 - 09:37

Obora Pod Oceną PFHBiPM

Ocena użytkowości mlecznej bydła opłaca się tylko wtedy gdy chcesz prowadzić hodowlę a nie trzymac krowy. Praca hodowlana to lata wpisy do ksiąg i tak dalej. Dla paru złotych dotacji chyba raczej się nieopłaca!

Racja a do tego nikt nie ma czasu gościć kontrolerów robić kawke odwozić i przywozić itp. :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 25 październik 2007 - 10:55

Obora Pod Oceną PFHBiPM no wiecie jesli ktos ma zakupione bydlo z zachodu chodzi mi tu o hf i nie ma obory pod kontrola urzytkowosci to jest to uwstecznianie tej hodowli :P

#12 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 październik 2007 - 20:18

Obora Pod Oceną PFHBiPM aha to czyli nie oplaca sie jemu phac w te obory pod ocena ?? tylko kupic kwote mleczna i krowy tak??

#13 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 12:51

Obora Pod Oceną PFHBiPM adeq15 wrecz przeciwnie jak kupujesz drogie szlachetne bydlo to bledem jest zrezynowanie z oceny dobra genetyka moze przyniesc znakomite pieniadze zobacz ile kosztuje buchaj hodowlany duze sado dobrej genetyka to kasa z mleka i kasa ze sprzedarzy twoich zwierzakow jako material rodzicielki problem w tym ze albo wykladasz ogromna kase albo czekasz wiele lat...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#14 Share sidrobert

sidrobert

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 13:25

Obora Pod Oceną PFHBiPM powiem tak że nie widzę związku pomiędzy kupowaniem dobrych sztuk hf a posiedaniem obory pod oceną, ja uważam że decydujesz się na sztuki hf ze wzgłędu na dobrą mleczność tej rasy.
chyba że ktoś traktuje swoje zajęcie jako hobby, bo jeżeli ktoś zajmuje się produkcją mleka konkrętnie to nie ma czasu zawracać sobie głowy dodatkowymi kontrolami i robić sobie dodatkowych problemów nie będzie.
bo jezeli ktoś inwestuje na zwroty to ma masę kontroli w gospodarstwie i tak.

#15 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 13:48

Obora Pod Oceną PFHBiPM jak masz już krowy to nie musisz kupować,kiedyś był taki wymóg żeby obora była pod oceną bo inaczej certyfikatu nie można było dostać i mleka nie chcieli brać, a jak brali to za grosze,teraz to nawet mleczarnie dopłacają do oceny no przynajmniej Hochland, i nigdy nie było tak że trzeba było kogoś wozić czy coś,przyjeżdżają swoimi samochodami a w dojeniu to już wogóle nie przeszkadzają a ty przynajmniej wiesz ile mleka ci krowa daje jaki ma tłuszcz,białko,do nas pani przyjeżdża co miesiąc z tym że w jednym miesiącu jest rano a w następnym wieczorem i tak na zmiane,

#16 Share farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 16 luty 2008 - 11:14

Obora Pod Oceną PFHBiPM Powiem wam że ja mam oborę pod oceną i trzeba mieć przynajmniej 4 krowy
Gościu do mnie przyjeżdża raz na miesiąc i bieże prubki od każdej krowy.
Popiery wypełnia on i zajmuje mu to jakieś 30 min.każda krowa ma swoją kartę użytkowości.
Jak chceszsię więcej dowiedzieć to napisz do mnie na gg

#17 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 17 luty 2008 - 18:23

Obora Pod Oceną PFHBiPM Jak ktoś ma większe stado bydła to ocena może być dodatkowym źródłem dochodu. Zachodu z tym nie jest dużo a przy sprzedaży jałówek cielnych pieniądze dużo większe. Poza tym ocena daje prawdziwe sporzenie na stado i pojedyńcze sztuki jakimi bykami kryć w którym kierunku prowadzić hodowlę. Dodatkowo mamy pełną dokumentację hodowlaną tj: wydajność, procent białka i tłuszczu, długość laktacji i wiele więcej. Osobiście polecam ale oczywiście nie dla wszystkich.

#18 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 17 luty 2008 - 20:22

Obora Pod Oceną PFHBiPM Nie zgadzam sie z opinia ze ocena obory nie jest opłacalna. U mnie mleczarnia dopłaca za to az 6 groszy dzieki temu jestem pare stówek do przodu co miesiąc

#19 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 17 luty 2008 - 21:11

Obora Pod Oceną PFHBiPM a mi nic nie dopłacają, wręcz przeciwnie ja muszę płacić- ale nie wiem jak można nie robić oceny stada :) to skąd wiecie które krowy maja np dużo somatycznych, na gapę do mleczarni oddajecie???

a poza tym to gościu co przyjeżdża spoko jest, pogadać lubi i wypić czasami(nie ze mną żeby nie było i dopiero po skończonym doju) ;) :)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 18 luty 2008 - 22:09

Obora Pod Oceną PFHBiPM Stado pod wycena to duzy plus, a przy wiekszym stadzie mozna nawet cos grosza wyciagnac.

Jesli trafi ci sie dobry zootechnik to jeszcze masz za free mnostwo informacji dotyczacych sposobu prowadzenia hodowli i nie tylko. Ja tam nie narzekam, wiem na biezaco co sie dzieje w stadzie i mleczarnia moze mi naskoczyc bo wiem co dostaja ;)