Skocz do zawartości

Zdjęcie

BioDizel a John Deere

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:27

BioDizel a John Deere Witam

Jak w temacie macie jakies doswiadczenia?Myslalem latem zalac biodizla do johna ale pomyslalem ze najpierw zadzwonie do firmy i sie zapytam czy nie maja zadnych przeciwskazan no i po tel do 2 delerow w moim rejonie kazdy mi to odrazdzil ale nikt nie byl wstanie podac konkretnych za ani przeciw Biodizlowi

Ja zrezygnowalem z tego paliwa z takiego powodu ze widzialem kiedys sprowadzonego jelenia u handlarza i on mial 2 zbiorniki i dzialalo to jak w insalacji LPG tylko z tym ze odpalal sie na ropie a potem przelanczal na biodizla

przedewszystkim chodzi mi o biodizla w ciagniku 6830

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BioDizel a John Deere Dzisiaj, 12:49
  •  

#2 Share MrValterka

MrValterka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 luty 2012 - 21:25

BioDizel a John Deere Dwa razy szybciej filtry musisz wymieniać paliwowe, a spaliny bio tak śmierdzą ze ja pierdziele, w kabinie wytrzymać nie można.
KPK Kumurun Team

#3 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 01 luty 2012 - 21:53

BioDizel a John Deere U mnie to plackami smierdziało :lol:

#4 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 01 luty 2012 - 22:11

BioDizel a John Deere C-360 chodziła ok ale poniżej 10 stopni gorzej odpalała a w JD większe koszty jak coś siadzie ale temat ciekawy, były takie przystosowane do czystego oleju w RPT poprzednim jest artykuł o takim 6830

#5 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 01 luty 2012 - 22:12

BioDizel a John Deere z mojego doświadczenia z biodiesel mam takie spostrzeżenia że 1.pali tego paliwa więcej niż oleju napędowego 2.silnik ma mniej mocy w głównym rozrachunku nie opłaca się go lać do baku wyjdzie ci jak byś normalna ropę tankował nie zaoszczędzisz a no i jak popracujesz dłużej to jeść się chce;]

#6 Share qamil

qamil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/watch?v=i9owlzyO-_I&context=C3286865ADOEgsToPDskLoowyUMnttn4qgo_9XeU-G

Napisany 01 luty 2012 - 22:29

BioDizel a John Deere to po jakiego grzyba jest ten biodiesel?? do samochodu nie wskazane do ciągnika teżn nie.Czy tylko po to, aby kase z nas ściagać za naprawy?

#7 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 01 luty 2012 - 22:41

BioDizel a John Deere Ogólny rozrachunek z bio jest taki co zaoszczędzisz na cenie paliwa wydasz na jego większą ilość. Jeżdżą na tym np. autobusy miejskie czy normalny albo tiry czasem. Kolega kalkulował to na tirze i mówił że jeden grzmot czy zaleje bio czy zwykłe ogólny koszt praktycznie identyczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 01 luty 2012 - 22:44

BioDizel a John Deere Może jedynie ekologicznie bio jest lepszy :P

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#9 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 01 luty 2012 - 22:51

BioDizel a John Deere znajomy twierdzi że do john deera leje cały czas opał tylko że dawał go do badań i wyszły pozytywne, ma pewnego dystrybutora i jeszcze się nie zawiódł, jeleni ma 3 sztuki.

#10 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 02 luty 2012 - 11:10

BioDizel a John Deere Nie rozumiem po co te rozważania jak bio jest tańsze chyba o 5gr B) U mnie widziałem kilka razy jak koleś t25 śmigał na oleju roślinnym z biedronki to co tu pisać, po prostu frytki smażył :D

#11 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:19

BioDizel a John Deere teraz jest moze tanszy o 5gr ale w lato u mnie bylo 1zl/litr ruznicy to jednak duzo bo jak zamawiam paliwo to 1-2tys jednorazowo wiedz na tej ilosci 1-2tys w suchym.

Koledzy ale ten biodizel to jest taki normalny olej jak do smazenia czy co?Kolega kiedys kupil takiego normalnego oleju za grosze i lal do swoich starych ciagnikow i mowil ze bylo ok tylko wezyk miedziany im zakrecil ze dwa razy wokol kolektora zeby paliwo sie ogrzalo bo na jesieni kilka lat temu tak jezdzil.

To jezdzil kiedys ktos z was osobiscie jeleniem na biodizlu?

#12 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 02 luty 2012 - 21:57

BioDizel a John Deere

teraz jest moze tanszy o 5gr ale w lato u mnie bylo 1zl/litr ruznicy to jednak duzo bo jak zamawiam paliwo to 1-2tys jednorazowo wiedz na tej ilosci 1-2tys w suchym.

Koledzy ale ten biodizel to jest taki normalny olej jak do smazenia czy co?Kolega kiedys kupil takiego normalnego oleju za grosze i lal do swoich starych ciagnikow i mowil ze bylo ok tylko wezyk miedziany im zakrecil ze dwa razy wokol kolektora zeby paliwo sie ogrzalo bo na jesieni kilka lat temu tak jezdzil.

To jezdzil kiedys ktos z was osobiscie jeleniem na biodizlu?

Pisze się "różnicy". Wstawiaj przecinki i kropki bo ciężko się czyta Twoje posty.
Pozdrawiam
Michufarmer
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 02 luty 2012 - 23:46

BioDizel a John Deere CYTAT Z PEWNEGO FORUM
Z racji 5 letniego doswiadczenia w pracy w paliwowej branzy Kilka slow o bioestrach i o biopaliwach :
zaznaczam ze informacje sa srednioaktualne bo 2 lata temu zmienilem prace:
Wiec tak bioestry czyli - Biodiel 100 - taka jest prawidlowa nazwa handlowa jest dopuszczony do obrotu i spelnia normy paliwa PN 90 (zawartosc siarki i innych komponentow ) Biodiesel 20 to mieszanka bioestrow z dieslem a cyferka to % estrow w paliwie.
Swego czasu rafineria trzebinia wchodzac na rynek z estrami z uwagi na obawy wlascicieli firm transportowych wystosowala zapytanie do wszystkich firm produkujacych samochody ciezarowe o zwiazek z uzywaniem bioestrow i biodiesla a utrata gwarancji
Nie pamietam szczegolow ale procz dafa i scani wszystkie dopuscily uzywanie biodiesla 30 do nowych samochodow z systemem comon a co do starszych aut nie mieli zastrzezen.
Daf dopuscil biodiesla 10 a scania z tego co pamietam biodiesla 20 do nowych samochodow z comon raily.
Samochody na pompowtryskiwaczach i na zwyklych wtryskach sa objete gwarancja w wypadku uzywania biodiesla 30

czysty bioester nie byl zalecany do aut na gwarancji .

A co do mercedesa jako jedyny odpisal ze nie przeprowadzili testow dlugoterminowych na szkodliwosc bioestrow wiec nie moze zajac stanowiska ale dopuscil uzywanie biodiesla 10 w autach nowych

co do oszczednosci : spalanie w autach ciezarowych na pelnym obciazeniu bylo wieksze na pusto takie samo
w aucie osobowym nie bylo zauwazalne wieksze spalanie tak przy biodieslu 10 czy 30 jak i przy czystym bioestrze
audi a6 w zimie na czystym bio palilo ciezej na mieszance nie bylo znaczenia

zapraszam na strone rafinerii trzebinia tam znajdziecie info o bio

a i spostrzezenia kierowcow i wlascicieli firm transportowych : serwis bez zmian filtry tak samo zanieczyszczone jak na zwyklym paliwie roznica w cenie i w spaaniu przy pelnym obciazeniu

W firmie w ktorej pracowalem sprzedawalismy duza beczke estrow dziennie 30 k l w hurcie i okolo 4K l w detalu co do biodiesla 20 to duzo wiecej sprzedawalismy w detalu niz w hurcie hmm paradoks ale coz nie wnikam . Firmy po prostu kupowaly ester i mixowaly same sobie biodiesla ...

porozmawiajcie z kimś kto ma z tym do czynienia bo szwagier ciotki kumpla z drugiej wioski napewno nie będzie obiektywny!

Edytowany przez tomi382, 02 luty 2012 - 23:46.