Zaloguj się, aby obserwować  
BYCZEK7

naprawa sprzęgła Ursus 3512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BYCZEK7    0

rozpołowiłem ferdka noi tarcza drugiego stopnia została zniszczona te nity co trzymają ją na wieloklinie zostały scięte noi pompa od podnośnika nie chodzi . DAJCIE MI JAKĄŚ POMOC :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

wymień tarcze


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

też mieliśmy taką awarię kilka lat temu, myśleliśmy że pompa siadła, rozebraliśmy a tu wszystko ok, więc zabraliśmy się za sprzęgło i od razu obie tarcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
też mieliśmy taką awarię kilka lat temu, myśleliśmy że pompa siadła, rozebraliśmy a tu wszystko ok, więc zabraliśmy się za sprzęgło i od razu obie tarcze

To standard w MF u mnie najpierw pierwszy stopień a niedawno drugi ścieło, nawet jeśli tarcza jest gróba nie warto nitować, tylko kupić nową, bo nowe są teraz podwójnie nitowane i stykną już chyba do końca bo poza tym słabym nitowaniem to nie ma ciągnika o wytrzymalszym sprzęgle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
no właśnie sprzęgło po 14 latach wytarło tylko 1 mm

U mnie sprzęgło po 10 latach jeszcze chodzi bardzo dobrze pompa tez działa bez zarzutu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
U mnie sprzęgło po 10 latach jeszcze chodzi bardzo dobrze pompa tez działa bez zarzutu :P

masz 10 letniego 3512? to może masz już podwójnie nitowane sprzęgło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
masz 10 letniego 3512? to może masz już podwójnie nitowane sprzęgło

Dokładnie jest z 27 lutego 1997roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

założyłem nowe tarcze noi nie mam pierwszego stopnia tylko luz na pedale do drugiego co z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A te śrubki co służą do ustawiania stopni we sprzęgle na jaką masz odległość? (dostęp do nich jest po przykrywką pod ciągnikiem)?

Powinno być 2mm +/- 0.2mm.

Jeżeli będzie za mało (lub wogule nie będzie) to ciągnik po wciśnięciu sprzęgła rozłączy napęd i 2-gi stopień (pompę i WOM)

Jeżeli będzie za duży odstęp to będą problemy z załączeniem 2-ego stopnia- będzie trudno (lub wogule) włączyć WOM, czy też wyłączyć pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

kup tarcze mi tarcza wytrzymala 28 lat i dosta luzu na nitach i ją wymieniłem a kosztowała coś około 60 zł


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeżeli na pedale luz jest za duży to przy tym wałku co jest od pedału wsadź do niego (jest tam otwór) jakiś gruby drut czy jakiś metalowy element żeby ci ten wałek nie uciekł (sprężyny od sprzęgła mogą go obrócić, a ręką go nie cofniesz); poluzowujesz śróbkę przy pedale i go przesuwasz "do góry" (jeżeli nie pójdzie bo będzie przeszkadzać rama to obróć wałek od sprzęgła) i wyreguluj ten luz na tyle żeby Ci odpowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

A te śrubki co służą do ustawiania stopni we sprzęgle na jaką masz odległość? (dostęp do nich jest po przykrywką pod ciągnikiem)?

Powinno być 2mm +/- 0.2mm.

Jeżeli będzie za mało (lub wogule nie będzie) to ciągnik po wciśnięciu sprzęgła rozłączy napęd i 2-gi stopień (pompę i WOM)

Jeżeli będzie za duży odstęp to będą problemy z załączeniem 2-ego stopnia- będzie trudno (lub wogule) włączyć WOM, czy też wyłączyć pompę.

 

Mógłbyś dokładnie napisać o tym odstępie związanym z załączaniem WOM-u - gdzie to sprawdzić??

Mam problem ze sprzęgłem wom-u tzn przy włączaniu wałka słychać zgrzyty.

Przy odpaleniu silnika z włączonym WOM-em i wciśniętym sprzęgłem do podłogi wałek zrobi jeden obrót po czym już się nie obraca.

Wygląda jakby sprzęgło trochę ciągnęło... jak to wyregulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj