Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1122 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:08

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym Witam
mam w planach dostawic do starej obory (szer 7m) jeden rząd stanowisk i razem to pokryc blacha pytanie jest nastepujace czy 6 m wystarczy na korytarz paszowy i stanowiska?? jaka min wysokosc korytarza zeby kiedys paszowoz wszedl czy 3m wystarczy?? obornik na wyciąg welbowane takrze sloma bylaby z gory zrzucana dzieki czemu nie trzeba dawac 2m korytarza z tylu za kanalem dlugosc 42m jakies male pomieszczenie na śrute itp.
jaki ma byc spadek (ile%) zeby gnojowica sie nie cofala (teren w miare rowny)?? drewno na pokrycie swoje majstrow tez mam po sąsiedzku jedynie stanowiska firma by robila i jaki mniej wiecej koszt by byl tego?? czy w 100 tys sie wyrobie?? oczywiscie oprocz szamba i plyty
prosze o pomoc i z gory dzieki :)
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym Dzisiaj, 01:55
  •  

#22 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:20

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym Tematy połączone
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#23 Share kamalo25

kamalo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, dziewczyny

Napisany 02 luty 2013 - 13:31

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym mam pytanie, ile może kosztować dobudowanie obory 10m x 9,5m na głębokiej ściółce i ze zbiornikiem na gnojówkę głębokości 1,20m?? do tego doszła by jakas płyta gnojowa 5m x 5m i zbiornik pod nią 1,50m . wysokość obory wynosiła by 3,20m przy wjeździe a dach w najwyższym punkcie był by na wysokości 6m nad ziemią, jednospadowy oczywiście bo to by było dostawiane do obroy którą już posiadam o wymiarach 7m x 9,5m . trzymał bym w niej byki na uwięzi ewentualnie luzem jak by sie więcej ich zmieściło. jestem młodym gospodarzem i prosze o odpowiedź bo bardzo się nie orięntuję ile mogło by kosztować takie postawienie.

Połączone

Edytowany przez razor275, 02 luty 2013 - 17:11.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2013 - 13:45

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym Ile może wynieść koszt budowy takiej obory http://www.agroproje...86,projekt.html

Edytowany przez karol7854, 18 luty 2013 - 14:54.

#25 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 luty 2013 - 13:50

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym znajdz ceny cegieł, cementu drewna blach okien to połowa sukcesu + inne żeczy

#26 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 02 luty 2013 - 14:24

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym Nie zrobisz dachu jednospadowego na takim budynku, zapomnij;] chyba, że na stalowej konstrukcji. temat bez sensu, jak nie umiesz sam liczyć to dokształć się albo idź do ludzi którzy zrobią to za Ciebie
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#27 Share kamalo25

kamalo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 luty 2013 - 14:30

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym stawione z żużlaka by było czyli po 7zł sztuka, tylko niewiem czy zbiornik zalewać czy z bloczka, niewiem co by taniej wyszło bo bloczka jednak troche potrzeba na to a to jak by nie liczyć też troche kosztuję nawet jak bloczek po 3zl jest. z tego co policzyłem to potrzeba by mi było około 800 pustaków razem z płytą, blacha po 12 zł no to potrzeba z jakieś 20 arkuszy 5m długich.
pustak 7*800 czyli 5600zl
bloczek 3*4000 czyli 12000zł
do tego ocieplenie, drewno na dach, stal, cement, żwir, okna wentylatory 2, których kosztów za bardzo nie znam
dach robili byś my samemu i płotek też bym samemu robił

3,5 metry od czuba dachu krokwie opierały by się na pustakach, podwyższenie takie by bylo zrobione, no i w połowie obory czyli 5m od ściany opierały by sie na 2teowniku którego podpierały by 2 rury stojące 3 metry od siebie a na końcach wmurowany byłby w ściane

Załączony plik  moje.bmp   3,15MB   990 pobrań
oto rysunek jak by to wyglądało i jak mi się to widzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share fant25a

fant25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 luty 2013 - 15:07

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym Zapomniałeś o najważniejszej sprawie - nie policzyłeś kosztu projektu, pozwoleń, geodety, a to dodatkowe kilka tysięcy

#29 Share kamalo25

kamalo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 luty 2013 - 15:25

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym to tak przypuszczam że z 10tyś by kosztowało

#30 Share AsToNeK_LwG

AsToNeK_LwG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:59

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym Witam
Mamy w gospodarstwie budynek służący jako obora/chlew dla 12 krów bydła w jednym przedziale (przedziały są 3), w 2 stoją jałówki a w 3 małe cielęta i 2 świnki. Budynek ma ok 20 m. długości i ok 10 m. szerokości a wysokość to ok 3,5 m do dachu przy ścianie bocznej. Jak już można się domyślić pomieszczenia są naprawdę małe i trudno się tam z widłami zawrócić, a wszystkie baloty itp. które bydło dostaje jako paszę stoją na zewnątrz co przy np. warunkach zimowych nie jest zbyt korzystne :( i tu właśnie zaczyna się rodzić myśl a żeby dostawić do bocznej ściany pomieszczenie po całej długości czyli ok 20 m. może być nawet 25 m., te 5 m. na pomieszczenie ze schładzalnikiem na mleko. Tu stawiam pytanie do was moi drodzy rodacy ;) ile może +/- kosztować wybudowanie takiego obiektu/budynku i co lepsze a na pewno co taniej wyjdzie, na kratach czy wyciąg obornika??
Na razie pytam czysto orientacyjnie, ciekawi mnie tez wasze zdanie na temat takiego pomysłu. ;)
Prosił bym o konkretne odpowiedzi a nie np. szukaj na allegro sory ale nie jestem budowlancem a rolnik ze mnie też jeszcze uczący się i tylko mający duże ambicje tak twierdzi mój tata:).
PS: Miałem już taki temat lecz mało osób chciało mi pomóc lub wgl. o tym popisać nie wiem być może zrazili się do mej ortografi w tamtym poście pisanym na szybko;).
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 02 luty 2014 - 10:46.

#31 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:19

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym Koszt budowy zależy z czego. Koszt taki orientacyjny to około 150-200tys. Tylko mowię zależy z czego. Napewno po okolicy masz pełno jakis ludzi którzy za mniejsze pieniadze postawią ścianny itp ale jak ma ci to jakas firma robić tak jak pisałem z materiałem. U mnie dla obory na 40 sztuk z wyposażeniem prawie 420 tys ale dużo robiłem sam np bramy przegrody na bydło, instalacje wodną itp. Myslę że na ściołce sa zdrowsze raczej z tego co widze po zanjomych gospodarzach. Dobre ruszta chyba sa tylko dla macior przy wyprosieniu potem łatwo idzie czystośc utrzymać. Mam nadzieje że pomogłem.

#32 Share AsToNeK_LwG

AsToNeK_LwG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:38

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym No na pewno nie była by aż tak duża. Plan 20 m czyli ok 17 sztuk bo to tylko jeden rząd (uwięziowe). Stały by tam same krowy myślę że długość tego co potrzebne jest dla krowy (wymóg unijny) plus ok 0.7-1 m. korytarza no i ok 2.5 m miejsce na przejazd przez długość. Materiały to było by na pewno z pustaka krokwie i bałki miałbym gdyż posiadamy własny las czyli z drewna, stanowiska, doprowadzenie wody dla bydła plus ocieplenie stawiam tez na dużą ilość światła więc myślę że duża ilość okien i szeroki pas tego przezroczystego plastiku na dach przepraszam za nie zbyt fachowe określenie ale zapomniałem jak to się zwie.

#33 Share grzegorz92

grzegorz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:42

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym Hej ja postawiłem też przybudówkę dla krów 22mx7m koszt nie wielki tylko ja stawiałem 6 lat temu to materiały tańsze były wszystko zrobiliśmy sami tylko beton na stół paszowy zamówiliśmy i przy legowiskach są położone płytki bo krowa po prostu zjada stół już i tak sporo betonu brakuje a wygrodzenia sami spawaliśmy legowiska sami wylewaliśmy i hydraulikę i elektyke to powiem ci że w około dokładnie nie liczyliśmy to wyszło 30-35tyś trochę materiału mieliśmy własnego i w 3 miesiące postawiliśmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share AsToNeK_LwG

AsToNeK_LwG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:48

Dobudówka do ściany bocznej z dachem jednospadowym Ten chlew, który użytkujemy teraz był w latach 80-90' podnoszony o wysokość 5 bloczków do góry i były robione wysokie szczyty plus do tego dostawiono garaż w jednym z szczytów na zboże o wymiarach 10 m. x 6 m. i tak pomyślałem że faktycznie gdy teraz nie robimy już kostek siana a zboża tez mamy ok 1/3 tego co było kiedyś (większość to trawy ok 60% i 20% kukurydza na kiszonkę) to czy nie było by dobrym pomysłem próba odzyskania tych bloczków i użycia ich do budowy tej dobudówki?? Co o tym myślicie??