Skocz do zawartości

Zdjęcie

BELARUS 1221.4 silnik mmz z "common rail" dymi na biało i nie wchodzi na obroty

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 luty 2012 - 15:37

BELARUS 1221.4 silnik mmz z "common rail" dymi na biało i nie wchodzi na obroty Witam. Problem jak w temacie zapliłem dzisiaj rano ciągnik przy minus 17 stopni odpalił normalnie, wchodził na obroty ale już lekko dymił i nie miał siły, po ok 2 godzinach chodzenia praktycznie na pusto zaczał na coraz niższych obrotach chodzić każdą próba doania gazu powodowała jeszcze większe dymienie na biało aż przestał wogóle wchodzić na obroty odpała normalnie chodzi na ok 700 obr. ale na obroty się nie wkręci i cały czas mocno dymi na biało. Prosił bym o pomoc co to może byc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BELARUS 1221.4 silnik mmz z "common rail" dymi na biało i nie wchodzi na obroty Dzisiaj, 19:00
  •  

#2 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 luty 2012 - 16:33

BELARUS 1221.4 silnik mmz z "common rail" dymi na biało i nie wchodzi na obroty Może coś z paliwem. Masz zimowe wlane?

#3 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 01 luty 2012 - 16:49

BELARUS 1221.4 silnik mmz z "common rail" dymi na biało i nie wchodzi na obroty przymarźnięte paliwo w odstojniku i może nie może w pełni polatywać do pompy, albo zasyfił ci sie gdzieś układ paliwowy

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#4 Share R2maros9641

R2maros9641

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 01 luty 2012 - 16:59

BELARUS 1221.4 silnik mmz z "common rail" dymi na biało i nie wchodzi na obroty Dokładnie, nie dostaje odpowiedniej ilości paliwa. Pewnie przymarzło ci w odstojniku lub gdzieś w przewodach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BELARUS 1221.4 silnik mmz z "common rail" dymi na biało i nie wchodzi na obroty Dzisiaj, 19:00
  •  

#5 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 luty 2012 - 22:56

BELARUS 1221.4 silnik mmz z "common rail" dymi na biało i nie wchodzi na obroty paliwo niewiem jakie jest czy zimowe czy letnie ale było tankowane w listopadzie teoretycznie powinno byc zimowe, tez podejrzewam paliwo już zamówiłem filtry paliwowe wstawie nowe i zaleje świeżym paliwem stare spuszcze dla pewności dodam dodatek do paliwa. Tylko filtry już mann i to nie taka tania sprawa jak w starym mtz :)

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2012 - 23:18

BELARUS 1221.4 silnik mmz z "common rail" dymi na biało i nie wchodzi na obroty Silnik z CR to raczej od razu by zgasł, jeśli nie dostanie paliwa w odpowiedniej ilości(brak ciśnienia na listwie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 02 luty 2012 - 12:10

BELARUS 1221.4 silnik mmz z "common rail" dymi na biało i nie wchodzi na obroty Prędzej nie miałem do czynienia z wtryskiem CR tylko zwykłe mechaniczne to niewiem właśnie jak powinien się zachować, jak na jesieni go przypowietrzyłem to chwilę zaczęła moc spadać i zaraz zgasł ale wtedy na komputerze komunikat wyskoczył zanim zgasł, a teraz nic nie wyskoczyło. Wczoraj jak odkręciłęm jeden z filtrów paliwowych i paliwo zlałem do pojemnika to dziś u góry taka kaszka na tym paliwie jakby parafina się wytrąciła. Podejrzewam że filtry zapchało.

Dodaj odpowiedź