roxor

Claas jaguar 695 mega

Polecane posty

roxor    0

Witam mam taka dość pilna sprawę do użytkowników sieczkarni claas mianowicie chodzi mi oto gdzie i jak ustawić klepisko u claasa jaguara 695 meg a i jaka szczelinę ustawić na gniotowniku bo u mnie jest 3mm i maszyna ma dość ciężko bo tnie 1ha przez 1h i 30 min wydaje mi się ze to zbyt wolno więc proszę o pilna pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0
Napisano (edytowany)

ciekawe czemu ci pilno w lutym z sieczkarnia do qq. odpowiadajac na pytanie to szczelina na gniotowniku powinna byc miedzy 1 a 3 mm zaleznie od dojrzałosci kukurydzy. pod nazwa klepisko rozumienm wanne z dołu bebna nozowego, a to sie ustawia nakretkami z boku bebena w okoliczach ostrzalki . te nakretki sa na takiej srubie przyspawanej do plaskownika. ustawiennie wanny pomaga w wyrzucie oraz zapobiega zapychaniu sie przed gniotownikiem. twoja sieczkarnia powinna w dobrej qq robic 1,3 ha/h (pracujac bez przerw). sprawdz ostrosc nozy i odstęp nozy od stalnicy i jej stan. noze powinny byc ostre jek ostru nóz kuchenny. stalnica powinna mieć kantę nie zaokrąglona , odleglosc pomiedzy stalnica i nożami to 0,1mm. całość wpływa na opory i jakośc sieczki

Edytowano przez arturs860

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

pilne dlatego iz wziołem sie za przeglad tej maszyny..

Noze sa dos ostre i przerwa miedzy nozami a stalnica jest wlasciewie tak jak piszesz natomiast stalnica jest delikatnie zaokraglona czy to mogło by az tak znacznie zwolnic w cieciu ta maszyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

stalnica do qq jest troche dziwna ze wzgledu na pasek naniesionego innego materialu od strony nozy. material ten jest bardzo twardy i bardzo wytrzymaly. zuzywa sie duzo wolniej niz srodek stalnicy i to gwarantuje ostra kante. troche zaokraglona stalnica moze miec wyplyw na wydajnosc maszyny. strawdz tez luzy na drązku gazu i sprezynie dodajacej gaz, raz tak mialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

a czy jest mozliwe np. takie coz ze złuzyte łozyska na gniotowniku trzamaja maszyne i dlatego ma tak ciezko??? i drugie pyt. ile ta mszyna moze spalic przy maksymalnej wydjanosci na 1ha. lub na 1 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

moja mega paliła w dobrej qq 35litry na hektar i robila 1,3 ha na godzine. wedlug mnie nie ma takiej opcji ze lozyska trzymaja. gzies ta energia musi isc jezeli sa opory i indzie ona w temperatur. innymi slowy jakby lozyska trzymaly to by ci sie sieczkarnia skopcila. jest jeszcze jedna mozliwosc silnik nie ma sily. przyczyna moze byc prosta, mialem tak czesto az to przerobilem. problemem jest kolanko paliwa na górze baku. silnik ma 354km a przewody paliwowe jak w trzydziestce. w kolanku tym zbiera sie brud (kawalki qq) i lekko przytykaja doplyw paliwa i silnik chodzi ale ma mniejsza sile. ja zamiast kolanka dalem redukcje i kolanko zaokraglone z starego przewodu hydraulicznego i tak samo na filtrach, a calosc polaczylem wiekszym przewodem. sprawdz tez rurke ktora jest w baku tylko nie pomyl bo jedna jest z powrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

A teraz rozumiem ze masz 860 tak? Jak ona się spisuje mniej pali? dużo szybciej idzie w qq? I czy polecił byś ja czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

tak mam 860. pali 5 litrow mniej na ha i potrafi zrobic 2,2 ha/h pod warunkiem stalej pracy a co za tym idzie bardzo dobrego odwozu. oczywiscie ze jest lepsza. kosztuje tez jednak 2 razy tyle wiec kupujac taka sieczkarnie musisz miec zagwarantowana prace. jezeli mega sie obrabiasz i caly czas nie naprawiasz to zostan przy medze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smalbig    0

tak mam 860. pali 5 litrow mniej na ha i potrafi zrobic 2,2 ha/h pod warunkiem stalej pracy a co za tym idzie bardzo dobrego odwozu. oczywiscie ze jest lepsza. kosztuje tez jednak 2 razy tyle wiec kupujac taka sieczkarnie musisz miec zagwarantowana prace. jezeli mega sie obrabiasz i caly czas nie naprawiasz to zostan przy medze.

Możesz mieć też nie orginalne filtry paliwa i też będzie schodzić z obrotów ja tak miałem . Filtry kupiłem w sklepie od ciężarówek do tego nr silnika i kicha .Po zmianie filtrów chodziła dużo lepiej , choć też mam słabą stalnicę. Czy w swoich sieczkarniach macie łańcuch zgarniające na 5 i 6 rzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smalbig    0

Możesz mieć też nie orginalne filtry paliwa i też będzie schodzić z obrotów ja tak miałem . Filtry kupiłem w sklepie od ciężarówek do tego nr silnika i kicha .Po zmianie filtrów chodziła dużo lepiej , choć też mam słabą stalnicę. Czy w swoich sieczkarniach macie łańcuch zgarniające na 5 i 6 rzędzie.

Czy nikt już tu nie zagląda.

Do Artus860 ---mam mały problem w sieczkarni mam autopiolta , a na hedrze nie , chciałbym to jakoś zkompletować . Tylko nie wiem co tam powinno być . czekam na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

autopilot sklada sie z wielu czesci:

- modułu sterownika , potencjometra, przycisku właczania na pulpicie oraz przycisku właczania pod lewa noga

- dwóch czujnikow na dziobach hedera, sa to takie wykrzywione prety z czujnikiem polozenia

- elektrozaworow naorbitrolu

- czujnika połozenia kół na tylnej osi

 

jezeli brakuje ci czujnikow na hederze to moge ci takie sprzedac bo sa mi niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smalbig    0

autopilot sklada sie z wielu czesci:

- modułu sterownika , potencjometra, przycisku właczania na pulpicie oraz przycisku właczania pod lewa noga

- dwóch czujnikow na dziobach hedera, sa to takie wykrzywione prety z czujnikiem polozenia

- elektrozaworow naorbitrolu

- czujnika połozenia kół na tylnej osi

 

jezeli brakuje ci czujnikow na hederze to moge ci takie sprzedac bo sa mi niepotrzebne

Witam sory , że długo się nie odzywałem . Sieczkarnia posiada autopilota - tak mi się przynajmiej wydaje mam w niej :

moduł

przycisk na nogę

podecjometr

czujnik na tylnej osi

tylko na chedrze nie ma żadnych czujników - nie wiem gdzie je podłączyć .Jestem zainteresowany kupnem ich od ciebie .Jakie są przybliżone koszty tych czujników i gdzie je podczepić . A napisz proszę czy jest możliwośc sprawdzić czy wogóle ten autopilot w sieczkarni działa .

Cheder mam 6 rzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobimarek    0

Witam!

Odgrzebie trochę temat :) Mam pytanie do posiadaczy claasa jaguara 695 sl (mega) , mianowicie , jakie macie obroty bębna na max obrotach silnika ? Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj