Zaloguj się, aby obserwować  
rafal0

Zetor 7245 czy 7745 czy 7745 turbo

Polecane posty

rafal0    33
Napisano (edytowany)

Który z tych ciągników ma najmniejsze spalanie,jest najmniej awaryjny.Ciągnik pracowałby z pługiem 4 skibowym,z prasą kostkującą lub rolującą,byłby używany zimą do odśnieżania czyli będzie montowany przedni tuz,może jeszcze jakiś agregacik. Jeśli był już taki temat to prosze podać link ponieważ nie znalazłem.

A i czy moglibyście udostępnić spalanie owych ciągników w różnych pracach.

Edytowano przez rafal0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie jest troszkę dziwne. to jest logiczne ze najmniej spali 7245. nie wolno porównywać pod względem spalanie tych ciągników wiadomo ze z turbo będzie miał najprawdopodobniej najwięcej. ale za to pod butem jest i to sporo mocy. wszystko zależy od potrzeb, trzeba dobrze przemyśleć swoją decyzję i podjąć odpowiednie kroki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Słyszałem ,że niby jak jest turbo to ciągnik mniej spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1620    0

Opłaci się kupno zetora 7245 na 10 ha 4-5 klasy pod względem spalania ON jako główny ciągnik na gospodarstwie (okolica stromych pagórków) czy lepszy jakiś inny ? Bo z tego co słyszałem to te ciogniki są opłacalne i solidne. Jak wy myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Turbo będzie przydatne do odśnieżania moim zdaniem,

ciekawe w jaki sposób :P

jak masz kase to szukaj 7745 turbo będzie dużo mocniejszy od 7245 ale zależy też do czego Ci jest potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1620    0

nie chce turbo bo podibno jak sie zepsuje to koszt naprawy jest ogromny.a ciągnik potrzebuje do orki,przyczepy 3,5t ,agregatu itp. poprostu do sprzętu małego gospodarstwa i czy brać 7245 bo akurat jest za 29 000 zł w bardzo dobrym stanie. i nie wiem czy się opłaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

robert1620 mogłeś założyć własny temat ale jak już się tak rozpisaliście to niech zostanie.I czy dałoby się dorwać turbo w stanie dobrym za około 35 000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Z 35000 zł to szukaj dobrego 7245 bo w takiej cenie to nawet zwykłego 7745 nie znajdziesz chyba że słaby stan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TAK to prawda że turbo się psuje jak inne rzeczy, gdy źle się z nim obchodzisz podobno jak masz turbo traktor po odpaleniu musia przez pięć min. chodzić na wolnych obrotach ,a przy gaszeniu go niewolno gazować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Rozumiem że 7245 uciągnie pług 4 skibowy.A jakie on ma spalanie w różnych pracach i jakiej szerokości pług do odśnieżania byłby najlepszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega napisał wyżej z turbo trzeba delikatnie. 5 minut to może i tak ale zimą :D heh najważniejsze jest gaszenie. żeby ciągnik pochodził chociaż z minute na wolnych obrotach żeby turbina zwolniła z obrotów i się ostudziła, bo inaczej krótki żywot :D a w polsce nie ma dobrego zakłady który regeneruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wix    0

Witam.Mam 25 h. i zetor 7745 z turem jest za słaby na 4 skibowy pług Kverneland,ma słabą pompę i ciężko bele podnosi która właśnie wymieniam i może ktoś wie jaki jest do niego olej hydrauliczno-przekładowy bo chce wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wix    0

A to tym co sądzisz?http://allegro.pl/olej-przekladniowo-hydrauliczny-10w-40-nie-mobil-i2153121227.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Rozumiem że 7245 uciągnie pług 4 skibowy.A jakie on ma spalanie w różnych pracach i jakiej szerokości pług do odśnieżania byłby najlepszy??I jakiej szerokości polecacie agregat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego zapomnij o 7245 lub przemyśl to 100 razy, bo to tylko strata kasy, zdrowia i czasu. On ma 66km i nic nim nie zrobisz, to jest jak C360 z napędem tylko do furmanki ciągania a kosztuje mało co mniej od 7745 73km. Uważam, że traktor 4x4 musi mieć min. 75km do czegokolwiek na dzisiejsze czasy w rolnictwie. Wg. mnie 7745 jest to traktor na 3skiby zagonowe Kvernelanda na okrągłej ramie. Bo na kwadratowej to trzeba z 90km. Chcesz zawodowo odśnieżać ulice, czy tylko swoje gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Risto@ Jak ciągnik 90 km ciągnie u ciebie 3 skibowego kvernelanda na okrągłej ramie to albo masz zajebi*** gliny i ostre górki albo nie umiesz pługa ustawić.. A c360 z tego co mi wiadomo ma 52 km więc ten zetor ma większe kopyto i przedni napęd co daje bardzo dużo.

Edytowano przez MrMily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Risto co ty gadasz .7245 nie uciągnie to się mylisz.Na forum widziałem wiele takich zestawów i nikt nie narzekał.U mnie pracowałby na V i VI klasa byłby to pług zagonowy polski używany.A różnica kosztu między 7245 a 7745 jest duża jeśli chcesz kupić conajmniej w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wix    0

Jeśli nie masz ciężkiej ziemi to 7245 wystarczy ale lepiej dołożyć i 7745 kupić wtedy jest duża różnica w pracy bo nie kupujesz go na rok.5 lat temu myślałem tak jak ty teraz jest za slaby do maszyn które kupiłem i myślę jaki kupić z turem o mocy 90 km z dobrą pompą olejową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Panowie a wiecie czym się różnią te zetory z danych krajów i z jakiego najlepiej brać i dlaczego?. Ja tam niewidzę dużej różnicy cenowej między dwoma modealmi za to widzę kosmiczne ceny obydwu. A trafić dobrego jest tak samo trudno i 7245 jak i 7745 z tym, że 7245 jest więcej na sprzedaż dlaczego?. Z wydajniejszo hydrauliko Zetor to 9540T 96km ale to chyba opcja wydajniejsza pompa 60l/min?. Ciekawe ile te koniki z turbo więcej palo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

w tej cenie kupisz ładny zachodni ciągnik 70-80 KM. Tylko nie patrz na ceny allegro tylko w jakieś gazety motoryzacyjne z ogłoszeniami albo wsiaśc w auto i w polske...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj