Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co myslicie o forterrach 110-122km

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 18:11

pisze sie forterra a nie frontera

czepiasz sie szczegołow..

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co myslicie o forterrach 110-122km Dzisiaj, 21:54
  •  

#42 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 18:18

Co myslicie o forterrach 110-122km Zetor fajny masz ranking

#43 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 21:16

Co myslicie o forterrach 110-122km No to raczej główny ciągnik . Chrzestny ma coś ok 30 h ale wiesz zamierza powiekszac bo sie na to nastawia i jest dośc dobrze ustawiony bo dba o ziemie i ma dobrą ziemie ciągnik oczywiście do 4 odrotówka agregat siewny i gruber na styl czeski ma 6 ale jezeli bedzie mały to zmieni . Gruber na styl czeski super sprawa lepszy od polskiego

#44 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 22:06

Co myslicie o forterrach 110-122km Jak tak czytam co tu sie wypisuje to az smiac mi sie chce jak mozna porównać zetora do jd nie ma takiej możliwości ;) ale jeśli kogoś stać na jd to jak najbardziej a co do spalania to moja forterka pali 6l na godzinke przy lekkich pracach i przy jezdzie na pusto a mam 11441 moim zdaniem jest to dobry i atrakcyjny cenowo ciagnik dla małych gospodarstw super sprawa jeszcze nie wiem jak bedzie sprawowal sie w polu bo mam go dopiero miesiac na wiosne sie okaże :P

#45 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 10:40

Co myslicie o forterrach 110-122km ja też mam 11441 ale 7 litrów na pusto za każdą godzinę to trzeba nie gazować za mocno

Edytowany przez robertbara, 12 styczeń 2008 - 14:56.
Ort.

#46 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 16:43

Co myslicie o forterrach 110-122km Wszystko by było dobrze tylko jest problem właśnie z silnikiem bo moim zdaniem wyciagnac 122 koniki z silnika 4 cyl. od proximy to naprawde wyczyn ;) narazie wszyscy maja po 1000-1500 mth to jest dobrze ale ciekawe co bedzie z silnikiem jak beda mieli około 5 tys mth moga zaczac sie schody nie ze ja jestem prorokiem ale poprostu takie jest moje zdanie i nie kazdy musi sie zgadzac .A co do wyposazenia i reszty to nie jest tak zle jak za ta cene . Co wy o tym sadzicie ?

#47 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 17:39

Co myslicie o forterrach 110-122km valtra wyciaga 150 z 4 cyl, pozatym wiekszość firm z silników ok 80km wyciaga ok 120 taka polityka koszty koszty koszty
kujawy to jes to!!!!!

#48 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 23:20

Co myslicie o forterrach 110-122km Po co komu taka taktyka jak po dłuzszej eksploatacji wszystko bierze w łeb .PO za tym valtra to inna generacja ciagników

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 23:56

Wszystko by było dobrze tylko jest problem właśnie z silnikiem bo moim zdaniem wyciagnac 122 koniki z silnika 4 cyl. od proximy to naprawde wyczyn :P narazie wszyscy maja po 1000-1500 mth to jest dobrze ale ciekawe co bedzie z silnikiem jak beda mieli około 5 tys mth moga zaczac sie schody nie ze ja jestem prorokiem ale poprostu takie jest moje zdanie i nie kazdy musi sie zgadzac .A co do wyposazenia i reszty to nie jest tak zle jak za ta cene . Co wy o tym sadzicie ?

to zaden wyczyn, nie dbajac za bardzo o normy spalin oraz o spalanie, wyciagnac taka moc potrafi podpity konstruktor spod baru w Pradze, a silnik taki bedzie mial normalna wytrzymalosc

valtra wyciaga 150 z 4 cyl, pozatym wiekszość firm z silników ok 80km wyciaga ok 120 taka polityka koszty koszty koszty

jesli chodzi o polityke przy tworzeniu silnikow, to mozna spokojnie z 4T wyciagnac 190 KM z ta sama trwaloscia co silnik 100 KM przy tej samej pojemnosci - zaden problem, tylko taki silnik nie przejdzie testow nawet w mozambiku.
polityka jest taka:
1. ekologia
2. zuzycie paliwa
3 dopiero teraz osiagi

Po co komu taka taktyka jak po dłuzszej eksploatacji wszystko bierze w łeb .PO za tym valtra to inna generacja ciagników

wszystko juz zostalo powiedziane, valtra ma na pewno inna generacje silnikow, ale spelnia tez inne normy :) jednak to nie jest wprost proporcjonalne do trwalosci, w zasadzie wogole nie ma nic wspolnego
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 00:50

Co myslicie o forterrach 110-122km Jezeli tak to ja mam bardzo małe maluteńkie naprawde małe pytanie min. po co w silnikach z turbina stosowane sa czesci inne wzmacniane niz w tych samych silnikach bez turbo . Na moje to chyba logiczne chłopie ze silnik sie zuzyje szybciej z turbo niz bez tak samo jak w bizonach jest lepszy bizon który nie mial nigdy rozdrabniacza jak te któr chodziły juz od dawna z nimi . Jezeli z 86KM chyba silnika uzyskali 122 to cos tu jest nie tak bo nie mówie ze z 4 cyl to nie mozna wiecej nawet ale nie z tego silnika. Powiedz mi tez czemu ludzie narzekaja na to ze te zetory "biora olej" . Prosze odpowiedz mi na to nurtujace mnie pytanie bo bardzo mnie to ciekawi ???????? :P

#51 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 01:31

Co myslicie o forterrach 110-122km troszke masz problem z logika mi sie wydaje

Jezeli tak to ja mam bardzo małe maluteńkie naprawde małe pytanie min. po co w silnikach z turbina stosowane sa czesci inne wzmacniane niz w tych samych silnikach bez turbo

no mocno upraszczajac po to zeby wytrzymaly tyle samo tak?

Na moje to chyba logiczne chłopie ze silnik sie zuzyje szybciej z turbo niz bez

a tu taki kwiatek

skad pomysl, ze ja mam ci powiedziec dlaczego olej bierze, zapytaj sie sasiada jak go uzytkuje, albo kogos kto je sprzedaje, ewentualnie napisz @ do zetora.
ja mowie tylko, ze nie jest zadnym problemem wyciagnac taka moc, bez uszczerbku na wytrzymalosci (ktora jest skonczona i okreslona przez konstruktora)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#52 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 01:45

Co myslicie o forterrach 110-122km Widze chłopie ze sie nie dogadamy bo i tak nie odpowiedziałes mi na pytanie ale dobra :P a co do

"CYTAT"
Jezeli tak to ja mam bardzo małe maluteńkie naprawde małe pytanie min. po co w silnikach z turbina stosowane sa czesci inne wzmacniane niz w tych samych silnikach bez turbo

no mocno upraszczajac po to zeby wytrzymaly tyle samo tak?

To czyli zgodziłes sie czesciowo ze mna jezeli móisz ze maja wytrzymac tyle samo czyli ze sie szybciej zuzywaja bo gdyby tego nie robiły to by wytrzymywały na zwykłych czesciach :P hahahahah Dzieki ze mnie poparłes :D

A co do stwierdzenia ze

"zadnym problemem wyciagnac taka moc, bez uszczerbku na wytrzymalosci (ktora jest skonczona i okreslona przez konstruktora)"

To pryznam sie ze nie słyszałęm nigdy zeby konstruktorzy wyznaczyli ile dany silnik moze wytrzymac bo to jest zalezne od wielu czynników :D

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2008 - 09:17

Co myslicie o forterrach 110-122km @MaxiKing, jeśli chcesz cytować używaj opcji Quote :P :P

#54 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 16:05

To pryznam sie ze nie słyszałęm nigdy zeby konstruktorzy wyznaczyli ile dany silnik moze wytrzymac bo to jest zalezne od wielu czynników :P

a jak inaczej dobierzesz parametry?? chociazby wymiary tulei cylindrycznej i kazdego innego elementu, pozniej to trzeba optymalizowac, ale z czegos trzeba wyjsc, wiec sie zaklada wytrzymalosc w milionach obrotow, godzinach eksplotacji i innych

#55 Share wildpig

wildpig

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 14:59

Co myslicie o forterrach 110-122km Ja ma forterre 12441 i zgaodzę się z opiniami dotyczącymi dużej turbo dziury i braku wstecznego na 4 biegu to sa największe minusy tego ciągnika. Co do spalania to w orce pali mi od 17-20L na ha(ciagnie pług phx 5 skib i włuke)ziemie mam III klasy, a w agregacie uprawowo siewnym 3m biernym spala 7-9L na ha.
No i klima tak jakby trochę słabo daje.

#56 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 11 listopad 2009 - 11:58

Co myslicie o forterrach 110-122km co do dziury to wystarczy kilka minut i sprawa zalatwiona:)

wyjmuje sie taka czesc ktora steruje momentem wlaczania turbiny i ma sie turbine o 1000 obrotow, troche wiecej pali ale warto to zrobic

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#57 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 23:35

Wszystko by było dobrze tylko jest problem właśnie z silnikiem bo moim zdaniem wyciagnac 122 koniki z silnika 4 cyl. od proximy to naprawde wyczyn :) narazie wszyscy maja po 1000-1500 mth to jest dobrze ale ciekawe co bedzie z silnikiem jak beda mieli około 5 tys mth moga zaczac sie schody nie ze ja jestem prorokiem ale poprostu takie jest moje zdanie i nie kazdy musi sie zgadzac .A co do wyposazenia i reszty to nie jest tak zle jak za ta cene . Co wy o tym sadzicie ?

Ten silnik to pochodzi od UR III czyli serii 7540-10540, potem zmodernizowany do EURO I około 1998 zaczęto montować wraz z następcą tamtej serii czyli w Forterra, w międzyczasie zmodernizowano do EURO II i w 2004 zaczęto montować ten silnik w następcy serii Super czyli w Proximie

Jeśli chodzi o wyciąganie koni to zobacz ile wyciągnęli inżynierowie Fendt z 3-cylindrowego silnika AGCO Sisu w nowej serii 200 Vario.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 23:46

Co myslicie o forterrach 110-122km ma ktoś wogle w forterze tej już z okrągłą maską przebieg większy niż 5000 mth? Chodzi mi szczególnie o 10641 i 11441 bo 117441 to silnik same to mnie nie interesuje. Bo ja mam 5000 w 10641 i żadnych problemów z silnikiem, drobny wyciek z uszczelniacza wału korbowego. Może ma ktoś 6 czy 7 tys mth? Ale nie chodzi mi o zetory 7540/10540