Skocz do zawartości

Zdjęcie

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 17:29

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej nam jak zborze się kończy to sprzedajemy świnki ale nie wszystkie i dokupujemy zborze.
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Dzisiaj, 05:37
  •  

#22 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 19:04

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Jak nie mamy już swojego zboża to kupujemy pasze pełnoporcjowe. Jeszcze dodatkowo aby zmniejszyć zużycie pasze podajemy świniom parowane ziemniaki.

#23 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 20:16

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej A ja chowam jakieś 400 tuczników rocznie i trochę zboża zostaje. Planuje zmniejszyć do 200 i zainwestować w opasy.Jak myślicie dobre by to było posunięcie??

#24 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 14:14

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Ja to kupuje otręby pszenne i swoje zboże i do tego koncentrat paszowy
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

#25 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 19:14

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Pożyczmy zboże pd znajomych jak mają nadwyżkę a jak ukosimy to oddajemy :D.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#26 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 13 luty 2009 - 12:00

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej W zeszłym roku kupowaliśmy gotowe pasze z SŁARO od grudnia a pól tony dziennie zboża unas idzie a w tym roku kupujemy zboże już 3 miesiące:/
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#27 Share jasiu12512

jasiu12512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 20:41

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej My jak nie mamy już własnego to kupujemy gotowe i dajemy pokrzywy
ursusyc-360x2
mf 255
mtz 82

#28 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 22 czerwiec 2009 - 15:10

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Tylko raz zdarzyło mi się, że brakło zboża. Wtedy dokupywaliśmy otręby pszenne i szło pół na pół z zbożem aby jakoś dotrwać do żniw. Pamiętam jeszcze, że od sąsiada pożyczyło się przyczepę (4t.) jęczmienia, a potem z żniw się oddało.

#29 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 22 czerwiec 2009 - 15:16

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej My znaczna część zboża w żniwa kupujemy. Jak nam brakuje to dokupujemy bo nie ma innego wyjścia teraz kupiliśmy 6 ton jęczmienia bo by nam brakło a poza tym zboże jest tanie. :D

#30 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:45

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Ja tam nie wiem ale jak mi zabraknie na cały czerwiec to kupuje gotowe pasze a na początku lipca już jest jęczmień zimowy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 17 styczeń 2011 - 21:21

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Witam, a kupuje ktoś teraz gotowe pasze lub zna ceny takich pasz? Przy cenie zboża 800-900 może była by to jakaś alternatywa.

#32 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:18

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Temat w sumie na czasie, a ja bym polecił inna alternatywę, żeby dalej nie dokładać, bo np. u nas już są po 3 zł ;
Przepracowanym olejem wymalować każdą świnię, wypuścić do lasu czy tam na powietrze i będą dziki, zalety to że nie trzeba w najbliższym czasie dokładać do nich i kupować drogą paszę o którą coraz trudniej
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#33 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:33

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej I co pójdą jak dziki na pole i robić szkodę tobie lub twojemu sąsiadowi ;) . Kupuje zboże jak mi brakuje, większość paszy robię że swojego zboża. :rolleyes:

#34 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:55

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej My już kupujemy pełno porcjowe pasze z nutreny, za start płacimy 1360 a za wzrost 1320 za tonę. Przy obecnej cenie zbóż w naszej okolicy to nie opłaca się kupować zboża. Pszenica 100zł/q jęczmień 90zł/q.

#35 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 15:28

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej lepiej kupować zboże czy dokupić kilka hektarów

#36 Share JAREK6

JAREK6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, dobra muzyka,

Napisany 10 luty 2012 - 15:08

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Ja podczas ostatniego kryzysu z paszom zaproponowałem ojcu kupno odpady produkcyjne z produkcji soków z owoców sadowniczych. Dla tuczników w ogóle nie przydatne w gospodarstwie też jest bydło ale w wytłokach są pestki których krowy nie mogą jeść jedynie maciory i knur dostawały to. Jedyny plus to, że nie jest to drogie i nie okazało się to przysłowiowym gwoździem do trumny.

#37 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 luty 2012 - 10:15

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej wskażcie mi proszę czy opłacałoby się Wam zamienić 6t obornika na 1t ziemniaków, przeliczyłem sobie wartość nawozową obornika oraz wartość paszową ziemniaków i taką wyznaczyłem równość (25zł/t obornika i 150zł/t ziemniaków)

#38 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 20 luty 2012 - 21:42

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej jest ktoś kto prowadzi tucz otwarty i karmi świnki własną paszą i gdy kończy się własne zboże to kupuję gotową paszę...jak wygląd spożycie paszy własnej do gotowej?

#39 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2012 - 13:34

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej znacie aktualne ceny granolatow pelnoporcjowych dla tucznikow?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 08 maj 2012 - 20:26

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej http://www.agrofoto....ej/page__st__20
tu masz temat, albo dzwoń po firmach paszowych bo ceny zmieniają się średnio co tydzień