Skocz do zawartości

Zdjęcie

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 październik 2007 - 17:35

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej w dzisiajeszym temacie chciałbym poruszyć problem braku paszy dla trzody. co robicie jak własne zboze sie kończy?? kupujecie gotową pasze czy kupujecie zboże?? jak to sie ma do ceny zywca? a może się wypowie ktos taki co cały czs kupuje pasze dla trzody i wychodzi na swoje na takim interesie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Dzisiaj, 03:56
  •  

#2 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 24 październik 2007 - 18:03

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Raz mi zabrakło paszy na 1 dzień. Musiałem wtedy śrutować. Teraz wole mieć zapas w silosie na 2 dni. W roku potrzebuje ok 250 t paszy. Ok 70 t mam ze swojego zboża, a reszta pochodzi z zakupu.

#3 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 październik 2007 - 18:17

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej karus wiemy ze ty mozesz kupować najdroższe pasze ponieważ masz dobrą cenę za tuczniki ale co ma zrobic potencjalny rolnik kowalski?? a jak ktos chce chodowac trzode a nie ma swojego zboża??

#4 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 24 październik 2007 - 18:21

karus wiemy ze ty mozesz kupować najdroższe pasze ponieważ masz dobrą cenę za tuczniki ale co ma zrobic potencjalny rolnik kowalski?? a jak ktos chce chodowac trzode a nie ma swojego zboża??

Chciałbym mieć dobrą cenę na tuczniki. Ci co mają kurniki, a nie mają swojego zboża kupują gotowe pasze i nie narzekają.

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 październik 2007 - 18:22

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej ja brakuje zboża to trzeba mniej chować :P. Można jeszcze kosić pokrzywy i dawać oraz parowane ziemniaki :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 24 październik 2007 - 19:14

ja brakuje zboża to trzeba mniej chować :P. Można jeszcze kosić pokrzywy i dawać oraz parowane ziemniaki :D

Ja tego nie stosuję, ale u mnie w okolicy jest to powszechne nawet gdy jest pasza. Naprawdę jest to tylko sposób na odkładanie się tłuszczu.

#7 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 24 październik 2007 - 19:35

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Ja kupuje granulat Fiszer świnka albo Grower świnka i nigdy nie kupuje zboża w tym roku karmiłem granulatem od lutego a świnie spokojne jak by nie było nikogo w oborze

#8 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 październik 2007 - 20:39

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Kamyk napisz coś o swojej hodowli ile trzymasz jaki system i jaka masz cenę na tuczniki? cały czas kupujesz paszę gotową??

#9 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 24 październik 2007 - 20:52

Kamyk napisz coś o swojej hodowli ile trzymasz jaki system i jaka masz cenę na tuczniki? cały czas kupujesz paszę gotową??

Tuczników w tej chwili mam około 50stuk do odstawy a na oborze jest ok 100sztuk średniaków 50kg + jeszcze 15 macior i dwa knury(ostrouchy i puławski). Mam podpisana umowę/zlecenie z zakładem w Góra Puławska albo ja im dostarczam albo oni przyjeżdżają cena jest różna ostatnio 3,7zł+vat(jak odstawiasz z rasy puławskiej jest drożej o 10gr) Pasze kupuje jak już nie mam zboża tak karmie śrutą z koncentratem a maciorom podajemy na mokro śruta-ziemniaki-zielonka zboża wystarcza tak do grudnia stycznia a potem karmie koncentratem. Teraz staramy się o status hodowcy

#10 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 październik 2007 - 21:12

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej rozumiem ja sie zastanawiam nad paszami pełnoporcjowymi ale przy dzisiejszej cenie żywca nie wiem jak na tym wyjdę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MATIS

MATIS

Zaawansowany

• userphoto
  • Banned
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 24 październik 2007 - 23:14

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej ja proponuje to jakoś wytłumaczyć świniom ze będzie głodówka :P

#12 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 25 październik 2007 - 06:53

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej To przejdź na tucz bekonowy! Tylko nie wiem czy się dzisiaj opłaca?

#13 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 25 październik 2007 - 12:38

ja brakuje zboża to trzeba mniej chować :P. Można jeszcze kosić pokrzywy i dawać oraz parowane ziemniaki :D

Ja takim systemem karmie maciory parowane ziemniaki coś zielonego śruta zalewana ciepłą wodą

#14 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 25 październik 2007 - 13:00

rozumiem ja sie zastanawiam nad paszami pełnoporcjowymi ale przy dzisiajszej cenie żywca nie wiem jak na tym wyjde

Jak nie dołożysz to jest interes :P

#15 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 25 październik 2007 - 13:43

To przejdź na tucz bekonowy! Tylko nie wiem czy się dzisiaj opłaca?

O co chodzi dokładnie w tym tuczu?

Jak nie dołożysz to jest interes :P

W tym roku prawie całe dopłaty poszły na granulat ale świnie po nim miały lepszy przyrost i był trochę wcześniej gotowe do odstawy

#16 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 29 październik 2007 - 19:33

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Tucz bekonowy polegał na zmianie paszy w poszczególnych okresach. W pierwszym okresie karmiło się świnki paszą wysokobiałkową a po czterech tygodniach paszą wysokoenergetyczną z minimalną ilością białka i okres głodówki i tak na zmianę do 110 kg.
Kiedyś szło to na zachód za dobre pieniądze teraz nie wiem czy jest na to zbyt. Chociaż jak pomyśleć to ja na przykład lobie jajeczniczke na bekonie. Tylko nie wiem czy ktoś skupuje takie bekonowe tuczniki bo cena musi być lepsza żeby się opłaciło.

#17 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 30 październik 2007 - 22:45

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej Mnie się zboże kończy i ostatnio do paszy domielam na rozdrabniaczu trochę czerwonej koniczyny (siana). A jak im smakuje :D
Forza JUVE!!!

#18 Share Lucasssss

Lucasssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 październik 2008 - 13:43

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej A jakie koncentraty dodajecie do ześrutowanego zboża ??? Ja pamiętam nazwę dwóch tylko nie wiem czy to jest koncentrat czy co :o ' Kreda" i " mączka rybna " Ktoś też tego używa ??? Jak mieszacie zboże ???

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 październik 2008 - 13:51

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej sorki że się wtrącam, ale w dzisiejszych czasach myślałem ze temat dotyka nieco innego tematu, tzn "co robicie jak własna pasza się skończy" a w dalszym domyśle nie ma kasy na kupno nowej paszy, niestety znam taką osobę która taki problem miała na wiosnę z krowami, mleko staniało bank zabierał całą wypłatę za mleko a żadnych pasz nie ma w gospodarstwie, :o :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 14:13

co robić jak nie ma paszy dla trzody chlewnej u nas w okolicy mają kurnik na jeden rzut potrzebują około 100 ton paszy i wszystko kupują