Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 125 czy new holland 6030 plus

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krystiannh6030

krystiannh6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:05

zetor 125 czy new holland 6030 plus witam. chcąc rozwijac swoje gospodarstwo człowiek z czasem staje przed dylematem związanym z zakupem ciągnika .w wniosku na zróżnicowanie jest włąśnie new holland ale tak sie zastanawiam nad innym na oku zetor forterra 125 co byście polecali jako użytkownicy i zetora oraz new hollanda co by przekonało w podjęciu decyzji i postawienu kropki nad ciagnikiem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 125 czy new holland 6030 plus Dzisiaj, 12:20
  •  

#2 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:14

zetor 125 czy new holland 6030 plus bierz NH. masz rewers przy kierownicy. mniej ci spali. w standardzie to co w zetorku opcja. tez miałem dylemat najpierw miałabyc forterra ale z turem. ale stale machac przod tył a os jezdziłem jd rewersik bosko i tez zas myslałem o NH ale jednak padło na JD 5100R

#3 Share 18bamber

18bamber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:20

zetor 125 czy new holland 6030 plus Ja również bym proponował NH oglądając zetora a porównując go z NH T6030 którego dziś oglądałem w warpol-agro bez zastanowienia kupił bym NH te wykonanie masywność tylnego tuza komfort i wszystko prawie dla mnie przewyższa NH nad Zetorem.

#4 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    sporty walki MMA

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:21

zetor 125 czy new holland 6030 plus I Ty sie jeszcze zastanawiasz ?? bez gadania bierz NH... przeciez nie od dziś wiadomo ze jest to wyzsza połka niż zetor,lepsze wyposarzenia min. amorka kabiny w plusie po prostu sie płynie a nie jak to ma miejsce w "budzie" zetora.
sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

#5 Share TheKakal26

TheKakal26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Technika Rolnicza Motoryzacja Rolnictwo Kobiety Wino i śpiew Produkcja Filmów na YT

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:25

zetor 125 czy new holland 6030 plus Bież NH a na jaki areał ten ciognik

#6 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:27

zetor 125 czy new holland 6030 plus Zetor to padaka mielismy nówke 10540 97r awaria za awarią, moc i spalanie ok ale traktor nie dopracowany. Po przesiadce na tzw. "zachodnie" ciągniki dopiero wiem co to jakość wykonania i bezawaryjność.

#7 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:33

zetor 125 czy new holland 6030 plus czyli NH stary ale wiem zetorek sie ładnie prezentuje ale przebolejesz :)

#8 Share Kylu

Kylu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:39

zetor 125 czy new holland 6030 plus NH możne i lepszy od Zetora, ale czy 6 cylindrów spali mniej od 4?

#9 Share krystiannh6030

krystiannh6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:39

zetor 125 czy new holland 6030 plus areał swoich 60 . ziemia to raczej lekka.a jak ze spalaniem ??? u tych new hollandach przy pługu wam wychodziło

#10 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:47

witam. chcąc rozwijac swoje gospodarstwo człowiek z czasem staje przed dylematem związanym z zakupem ciągnika .w wniosku na zróżnicowanie jest włąśnie new holland ale tak sie zastanawiam nad innym na oku zetor forterra 125 co byście polecali jako użytkownicy i zetora oraz new hollanda co by przekonało w podjęciu decyzji i postawienu kropki nad ciagnikiem

Powiem Ci tak na twoim miejscu kupil bym zetora. Filtry oleje są dużo tańsze do czecha niż do nh. Za mniejsze pieniadze bedziesz miał w standardzie np tuz i wom przedni. mniej elektroniki czyli mniej problemów. Ja posiadam kubote m128x zastanawiałem sie też nad zetorem nh i jd kupilem kubote ale teraz czesto sie zastanawiam czy zetor nie bylby lepszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:11

zetor 125 czy new holland 6030 plus Kolego bierz NH. Lepiej kupić raz coś lepszego i mieć spokój na dłuższy czas, niż kupić coś tańszego i co chwilkę dopłacać za serwis. A prawdę mówiąc to zetor nie nadaje sie na ciągnik główny w gospodarstwie.

#12 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:17

zetor 125 czy new holland 6030 plus ja moge tylko polecic zetora mam zetora proxime 85 z turem ma 1200mth i new hollanda td5040 ma 1500 mth w zetorze urwała sie tylko gałka od rewersu ale przyspawałem i jade dalej a z new hollandem od nowosci były problemy pierwsza na gwarancji do wymiany po 200mth była pompa paliwowa po 1000mth wymieniałem sprzegło koszt 7 tys urwała sie linka od podnosnika koszt 800zł new holadnd to tureckie gówno a czesci sa 3 razy drozsze od zetora wszystko wnim jest made in turcja i china mimo ze new holland ma wiecej koni to zetor jest mocniejszy co do spalania to mam porównanie i new holland wcale nie jest taki oszczedny pali wiecej od zetora znajomy ma new hollanda z turem 2 lata i nie chce juz go na oczy widziec mówi ze za koszty tych napraw by sobie juz drugiego zetora kupił zwroc uwage na to w jakiej normie podaje moc new holland a w jakiej zetor np kupujac 135 konego zetora ma sie wg normy w jakiej podaje moc new holland 150 kony ciagnik jest to naprawde duza roznica

Edytowany przez bercikoo, 31 styczeń 2012 - 20:18.

#13 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:19

Powiem Ci tak na twoim miejscu kupil bym zetora. Filtry oleje są dużo tańsze do czecha niż do nh. Za mniejsze pieniadze bedziesz miał w standardzie np tuz i wom przedni. mniej elektroniki czyli mniej problemów. Ja posiadam kubote m128x zastanawiałem sie też nad zetorem nh i jd kupilem kubote ale teraz czesto sie zastanawiam czy zetor nie bylby lepszy

Kolego jesteś w błędzie co do cen serwisu. Mam NH 6070 RC i znajomy ma Zetora Proxime To czasem mnie przegląd kosztuje mniej niż jego w Zetorze.

#14 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:29

ja moge tylko polecic zetora mam zetora proxime 85 z turem ma 1200mth i new hollanda td5040 ma 1500 mth w zetorze urwała sie tylko gałka od rewersu ale przyspawałem i jade dalej a z new hollandem od nowosci były problemy pierwsza na gwarancji do wymiany po 200mth była pompa paliwowa po 1000mth wymieniałem sprzegło koszt 7 tys urwała sie linka od podnosnika koszt 800zł new holadnd to tureckie gówno a czesci sa 3 razy drozsze od zetora wszystko wnim jest made in turcja i china mimo ze new holland ma wiecej koni to zetor jest mocniejszy co do spalania to mam porównanie i new holland wcale nie jest taki oszczedny pali wiecej od zetora znajomy ma new hollanda z turem 2 lata i nie chce juz go na oczy widziec mówi ze za koszty tych napraw by sobie juz drugiego zetora kupił zwroc uwage na to w jakiej normie podaje moc new holland a w jakiej zetor np kupujac 135 konego zetora ma sie wg normy w jakiej podaje moc new holland 150 kony ciagnik jest to naprawde duza roznica

wkońcu ktoś coś napisał od rzeczy :) a ja ci też polecam zetora :)

#15 Share klopocik91

klopocik91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:To i tamto ;)

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:00

zetor 125 czy new holland 6030 plus ciężki temat. Miałem podobny problem. We wniosku na MR był zetor ale padło na NH. Mi chodziło o 6 cylindrów no i rewers EH czego w zetorze niestety brak

#16 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:01

zetor 125 czy new holland 6030 plus boku27 "czasem", wybór nalezy do Ciebie różni gospodarze mają rozmaite przeżycia z ciągnikami.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#17 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:04

zetor 125 czy new holland 6030 plus Stanowczo NH. Nie widzę nad czym się tak bardzo zastanawiać, jedynie kasa jest trochę inna. Ale jak przyjdzie Ci doposażyc Zetora w to żeby jako taki nim pracować będzie już nie daleko do NH. Dopłać za obciążniki, siedzenie na pneumatyku, dolny zaczep, górny automatyczny, i klimę a to wszystko jest w standardzie plusa. Ten zetor w transporcie będzie Ci skakał jak piłka, nie wspomnę o skrzyni, rewersie, podnosniku. Jedynie może zetor przepali wszystko co mu nalejesz, co wybierzesz to już Twój wybór.

#18 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 22:33

ja moge tylko polecic zetora mam zetora proxime 85 z turem ma 1200mth i new hollanda td5040 ma 1500 mth w zetorze urwała sie tylko gałka od rewersu ale przyspawałem i jade dalej a z new hollandem od nowosci były problemy pierwsza na gwarancji do wymiany po 200mth była pompa paliwowa po 1000mth wymieniałem sprzegło koszt 7 tys urwała sie linka od podnosnika koszt 800zł new holadnd to tureckie gówno a czesci sa 3 razy drozsze od zetora wszystko wnim jest made in turcja i china mimo ze new holland ma wiecej koni to zetor jest mocniejszy co do spalania to mam porównanie i new holland wcale nie jest taki oszczedny pali wiecej od zetora znajomy ma new hollanda z turem 2 lata i nie chce juz go na oczy widziec mówi ze za koszty tych napraw by sobie juz drugiego zetora kupił zwroc uwage na to w jakiej normie podaje moc new holland a w jakiej zetor np kupujac 135 konego zetora ma sie wg normy w jakiej podaje moc new holland 150 kony ciagnik jest to naprawde duza roznica

Nie poruwnuj NH TD bo to jest najmniej udana wersja NH. Kolega szuka cos z wyższej półki więc twój post jest trochę jak kulą w płot. A co do norm mocy to trochę poczytaj nim coś mądrego napiszesz to po pierwsze i nie porównuj mocy tych dwóch ciągników bo NH jest cięższy i część mocy idzie na ciąganie tej wagi. A załóż na tylny TUZ pług 2 tony do Zetora to się posra podnośnik a NH z palcem w d*pie będzie dygał. Co do kosztów to przejrzyj galerię i zobaczysz żę Fendt i JD też się psują.
Mógłbyś podac normę w/g której Zetor ma liczoną moc bo nawet na stronie głównej nie ma ;)

boku27 "czasem", wybór nalezy do Ciebie różni gospodarze mają rozmaite przeżycia z ciągnikami.

Po rozmowie z kolegą wywnioskowałem że dealer zrobił go w konia z przeglądem bo niby jest co np.100 godz ale jest i czas np. 12 miesięcy a że on dużo pola nie ma więc sam wiesz po zrobieniu 70 godz w jego przypadku albo nawet i nie przegląd musiał być zrobiony

Edytowany przez boku27, 31 styczeń 2012 - 22:49.

#19 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 01 luty 2012 - 10:00

zetor 125 czy new holland 6030 plus wiem wiem miałem to samo, zrobiłem tylko raz przegląd aby podtrzymac gwarancje i zakończyłem przygode z przegladami autoryzowanymi.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 01 luty 2012 - 10:56

zetor 125 czy new holland 6030 plus Może nie jestem użytkownikiem jednego i drugiego ciągnika, ale jeżeli miałbym tak jak ty wybierać to brałbym NH. Widziałem jednego i drugiego i powiem, że NH jest bradziej dopracowany od Zetora, a druga sprawa 125 KM w 4 cylindrach to nie widzi mi się duża żywotność tego silnika.

Dodaj odpowiedź