Skocz do zawartości

Zdjęcie

Studia Weterynaryjne

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pyrosz

Pyrosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:04

Studia Weterynaryjne Uczęszczał ktoś na jakąkolwiek uczelnie w kraju? Z dostaniem się to wiadomo , ogromne problemy , a jak z poziomem trudności?Podzielcie sie swoimi opiniami. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Studia Weterynaryjne Dzisiaj, 16:48
  •  

#2 Share szyszko

szyszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, maszyny rolnicze i dziewuchy :p

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:18

Studia Weterynaryjne Po technikum jesteś ?
Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

#3 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:40

Studia Weterynaryjne Dostać się może nie jest strasznie trudno z tego co wiem to progi troche spadły ale na studiach trzeba sie przyłożyć do nauki :) Ja studiuję w Warszawie i nie jest tak żle najważniejsze to nie narobić sobie zaległości i mieć odpowiednie znajomości ( czytaj dobre notatki bo bez tego ani rusz:)

#4 Share Pyrosz

Pyrosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:07

Studia Weterynaryjne Chodzę do liceum , myślę ze lepiej można się tu przygotować do matury z przedmiotów kierunkowych i przede wszystkim jest rok krócej niż technikum

#5 Share szyszko

szyszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, maszyny rolnicze i dziewuchy :p

Napisany 31 styczeń 2012 - 22:15

Studia Weterynaryjne Ja chodzę do 1 klasy technikum i myśle że technikum bardziej przygotuje mnie do pracy w zawodzie. Gorzej tutaj ze zdaniem matury.

Oczywiście chodzę do klasy o profilu Technik Weterynari.
Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

#6 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 01 luty 2012 - 09:37

Studia Weterynaryjne

Uczęszczał ktoś na jakąkolwiek uczelnie w kraju? Z dostaniem się to wiadomo , ogromne problemy , a jak z poziomem trudności?Podzielcie sie swoimi opiniami. :)

Matury wcale nie musisz super zdać żeby dostać sie na Wet, ale podczas studiowania trzeba sie namęczyć dużo. Wiem co mówie bo jestem już na III roku Wet w SGGW :)

#7 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 01 luty 2012 - 12:00

Studia Weterynaryjne W poznaniu na weterynarię ponad 50 osób na 1 miejsce !! I nie mów , że nie trzeba mieć super matury..

#8 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 01 luty 2012 - 12:12

Studia Weterynaryjne W Wawie z tego co wiem to od 108 pkt przyjmowali na wieczorowe!!! To jest duzo, prosze Cię...A w Poznaniu są tylko płatne studia wet. To że było dużo osób na 1 miejsce nie świadczy o progu przyjęć chyba nie?? świadczy to tylko o dużym zainteresowaniu a niski próg o niedouczonych maturzystach, których 30-40% po pierwszym roku odpada.

#9 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 09 luty 2012 - 23:08

Studia Weterynaryjne kolego kony111 w Poznaniu są zwykłe dzienne studia weterynaryjne 5.5 roku i progi przyjęć w ubiegłym roku bardzo wysokie zbliżone do medycyny a poziom trudności masakra z samej tylko anatomii 9 kół w semestrze +egzamin końcowy

#10 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 10 luty 2012 - 11:53

Studia Weterynaryjne w warszawie jest okolo 160 w pierwszej rekrutacji, dwa lata pod rzad bylem przyjety ale jakos nie zdecydowalem sie na studiowanie. ale latwo nie jest sysa z histologii nie odpuszcza i tam trzeba umiec wiecej niz na lekarskim, anatomia tez nie jest latwa, w tamtym roku byly juz jakies tam warunki np. z biologii komorki niektorzy mieli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 19:41

Studia Weterynaryjne kony111 108 na wieczorowe? Dobre zarty... Poziom przynajmniej 130pkt

#12 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 08:32

Studia Weterynaryjne Tak słyszałem od znajomych. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jest to możliwe bo bardzo dużo ludzi z takimi wynikami nie daje rady. Ja miałem 180.
P.S Jestem studentem 3 roku weterynarii na SGGW.

#13 Share michalgd

michalgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 15:08

Studia Weterynaryjne @kony111
Gratuluje wyników z matury 180 pkt :o super wynik . Ja miałem z biolii 88 % z chemii 62% wogóle ta matura w tym roku zupełnie na odwrót ją napisałem jeśli chodzi o te przedmioty ( myslałęm ze z chemii bedę miał więcej a z bioli mniej a ty zupełnie na odwrót :D )Ile miałeś z bioli chemii i innych przedmiotów? do jakiej szkoły chodziłeś i ile miałeś godzin w ciagu 3 lat biologii i chemii ( jeśli wogóle to jeszcze pamietasz :D )
Ja jestem na 1 roku w Olsztynie. Próg ostatni był chyba 354 czy 356 pkt (tylko brane pod uwage 3 przedmioty , przelicznik rozszerzena x2 podstawa x1)
Pozdrawiam i sorki za tyle pytań
Jeszcze raz gratuluje wyników

#14 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:05

Studia Weterynaryjne W Wawie liczyła się tylko rozszerzona biologia i chemia, a resztę trzeba było tylko zdać :) Przelicznika nie było tzn. 1%rozszerzonej matury=1pkt. Miałem po 3h obydwu przedmiotów tygodniowo. Biologia-77%, chemia 93%. O pomyłka miałem 170 pkt :D chodziłem do ogólniaka.

#15 Share paulmagnus

paulmagnus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Docent biotechnologi zwierzat i weterynarii oraz hodowca z wielka pasja :)

Napisany 10 styczeń 2013 - 23:31

Studia Weterynaryjne Ja studiowalem Wete na uwm w olsztynie i na fu w berlinie,obecnie jestem doktorantem. Cale studia bardzo trudne,zarowno w polsce jaki w niemczech jest wysoki poziom. Ale jest duzo radosci po 11semestrach :) Fakt jest, ze trzeba miec bardzo dobra mature i ze trzeba umiec wkuwac Material o dlugosci kziazki telefonicznej na egzaminy.

#16 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 luty 2013 - 00:14

Studia Weterynaryjne Ja obecnie studiuje wete we wrocku. Dużo nauki ale super atmosffera;p
Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

#17 Share michalgd

michalgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 luty 2013 - 15:12

Studia Weterynaryjne @Ursus355i912
We wrocku podobno najwyższy poziom. Teraz zapewne masz miałeś egzaminy z biofizy, chemii, biologii kom i biologii
Ja jestem w Olsztynie na 2 roku biochemie jakoś udało sie zaliczyć w 1 podejściu.
pozdrawiam

#18 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 09 luty 2013 - 20:02

Studia Weterynaryjne biocehmia w pierwszym podejściu.... Kiedyś takie cuda rzadko się zdażały :P Ale to było za pięknych czasów prof. Strzezka :) Ale za to cykl Krebsa pamiętam do dziś... a juz kilka lat minęło :) Ale chyba brakuje takich właśnie profesorów. Jezeli rozmawiam z lekarzem, który jest dwa lata po studiach i dla nie go nie ma róznicy pomiędzy BVD a ORT, a MD jest choroba bydła tylko rzadko diagnozowaną.... Albo inny geniusz, kiedy sie dowiedział ze ma w stadzie IBR chce żebym mu wykonał antybiogram.... To ja nie mam pytań :)

#19 Share michalgd

michalgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 luty 2013 - 23:37

Studia Weterynaryjne @ rafik256 nie zdało z 70 osób na 170 mieliśmy z Kordanem biochemie . Może i pamiętasz cykl tylko po co na co to jest ? :P
Lekarka co u nas robi mówiła że i niej to z 20 zdało w 1 podejściu ze Strzeżkiem także progres teraz jest . :D

Edytowany przez michalgd, 09 luty 2013 - 23:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 10 luty 2013 - 11:04

Studia Weterynaryjne ketoza, stłuszczenie wątroby i cała masa innych chorób metabolicznych... lecząc to wszystko wypadałoby wiedzieć czym to jest spowodowane i dlaczego podajesz taką a nie inna substancję, jak ona działa itd...
Jeżeli będziesz miał problem np. z krową i przyjdzie zlecić właśnie biochemię to jakie parametry będą ważne przy np. stłuszczeniu wątroby i jak to później zinterpretować?? Ty masz to wiedzieć. To jest tylko jeden z wielu przykładów i mógłbym je mnożyć godzinami. Jeżeli nadal uważasz że biochemia nie jest do niczego potrzebna współczesnemu lekarzowi to mam nadzieje ze nie będziesz miał zbyt wymagających klientów.