Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

czy agroplus 315 to dobry wybór

Polecane posty

Gość   
Gość

co myślicie o tym ciągniku czy dobry będzie do prac polowych jak i transportu dla gospodarstwa 30 ha?? posiadam też proxime 8441 która będzie pracowała tylko w ładowaczu. wszystkie pozostałe prace wypadają na df koszenie oranie sianie belowanie itp czy to dobry wybór?? nie będzie miał problemu przy prasie metal fach przy maks dobijaniu?? bo nie lubie luźnych bel:D przy keverlandach trójkach powinien sobie dobrze radzić bo ma te 72 km ale głownie chciałbym sie dowiedzieć jak wygląda spalanie tego ciągnika w poszczególnych pracach. piszcie co wiecie o tym modelu pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

kolego mam proxe i uważam, że lepiej zetor niech robi za woła roboczego, a df w turze, choć po zdjęciach w twojej galerii widzę że zetor ma już tura. Ale tur w zetorze do prac typu orka albo belowanie nie przeszkadza. Grunt to posiadanie odpowiedniego sprzętu do mocy ciągnika. To twój wybór a po zatym już go zamówiłeś więc wszystko i tak pujdzie na twoje.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niby zamówiłem ale jak bez problemu mogę się rozmyśleć poleci tylko nie wielka zaliczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBizonBS    1

Sąsiad ma agroplusa 75 i tak sieje nim ora prasuje w transporcie też go nie raz widzę i ogólnie robi wszystko jak na średnie gospodarstwa to traktor idealny.I mówi ze by go nie zastąpił na żadem inny ciągnik do obejrzenia w mojej galerii i na YT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

A ja ci powiem tak jak masz proxe 82 km to targaj ją do pługa a nie kupuj malutkiego traktorka a duzy bedzie robił w turze agroplus bedzie bardzo dobrym wyborem zastąpi proxime a ten wół do roboty takie moje zdanie wydaje mi się bardziej logiczne.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Lepszy będzie Agrofarm. Jeżeli byś wziął podobne wyposażenie w obu ciągnikach Agrofarm wyjdzie Cię niewiele drożej, a może i nawet taniej. Sama instalacja pneumatyczna do hamulców przyczepy kosztuje do Agroplusa prawie 8tyś, a w Agrofarmie masz ją w standardzie.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

agrofarm nie był by tańszy lecz dużo droższy jego cena zaczyna się od 160.000 jak nie więcej a agroplus 136.500 brutto ze spręzarka. w dodatku pomocniczy jest lepszy agroplus jest oszczędniejszy mniejszy tylko 3 cyl

Edytowano przez Gość
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

@pawloxhxx widziałem cennik Agrofarma i Agroplusa i uwierz, że gdyby chciał podobne wyposażenie to Agrofarm wyjdzie taniej. Sam nawet liczyłem ;)

Co do spalania, to zależy w jakiej pracy. Przy "parkotaniu" spali mniej, w cięższej pracy może spalić więcej.

wszystkie pozostałe prace wypadają na df koszenie oranie sianie belowanie itp czy to dobry wybór?? nie będzie miał problemu przy prasie metal fach przy maks dobijaniu?? bo nie lubie luźnych bel:D przy keverlandach trójkach

Pług obrotowy rozumiem?

Lepszy Agrofarm wg. mnie ;) Ale to moje zdanie, do niczego nie zmuszam :P


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pług zagonowy oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

na moje gospodarstwo nie ma sensu kupować ciągnika 100 km gdyż cięższą robotę mogę wykonać proxą a agroplusem lżejsze i dlatego 72 km gdyż także ma chodzić przy belarce inaczej był by 60 km dlatego padło 70 km i jest różnica między nimi taka że ma 10 km mniej i 3 cyl jest leki mały w sam raz do kosiarki na mokre łąki a także do owijarki z która moja c330 ma problem tak wiec agroplus dostanie tez owijarkę dlatego nie ma sensu większego bo jak by przy owijarce wyglądał a mniejszy był by za mały np w belarce

Edytowano przez Gość
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Ja byłem w podobnej sytuacji,też na początku miał być ciągnik 60-70km,dopiero po dłuższych przemyśleniach stwierdzieliśmy,że w nie których maszynach może być za mały np: prasa,kosiarka,sieczkarnia do qq ,przyczepa samozbierająca,czy rozrzutnik,w końcu padło na agrofarma i wogóle nie żałujemy a wręcz odwrotnie teraz można podczepiać każdą maszyne między innymi pług, talerzówke czy agregat ,pod ciągnik który nam pasuje, :) A w praktyce jest tak że prawie wszystko robi się teraz DF-em a proxima została w ładowaczu i nie kiedy orka.

Dodam,że u mnie w owijarce pracuje T-25A ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Tak czy inaczej 72kM i 80kM to prawie to samo. Ja mam DF310 i JD6310 czyli 62 i 100kM i jest OK.

Do belarki 72 to za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Oj nie to samo proxima będzie wyraźnie mocniejsza nawet proxima 70 i wile innych ciągników df agroplus ma 3 cylindry pojemność 3 litry jest małym ciągnikiem letkim nie można go porównywać do zetora zetor napewno bedzie sporo mocniejszy co nie zmienia faktu ze df jest zajefajnym ciągniczkiem.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caselampo    6

Ja na twoim miejscu bym się nie zastanawiał nad zmianą tylko bym brał Agroplusa mój kolega ma rolera 70 i beluje teraz metal fachem i nie narzeka ja teraz będę brał 72 konie tylko że dorado też będzie belował tylko że w warfamie

 

Spalanie to do 6l w ciężkiej pracy z tego co się dowiedziałem od osób które je mają

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Caselampo jesteś analfabetą czy jaja sobie robiłeś pisząc ten post wyżej? "terz', "muj" "twojim" "kture" "nienarzeka" - no k**wa bez przesady.

Edytowano przez Michufarmer

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Michufarmmer

 

Af to nie portal prof Miodka i mnie nie interesuje jak kto pisze i czy jest analfabeta czy nie,wazny jest fakt ze chce sie dzielic swoim doswiadczeniem z innymi a nie jak ty gnojic kogos bo ci kapec z nogi spadl a moze i z glowy

 

Pozdrawiam i przestan pieprzyc o ortografi bo pomyliles fora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Heniekii do Ciebie był ten post?

Nie do Ciebie, więc nie wypisuj bzdur. Takie błędy to aż w oczy kłują. Nikt tu nie mówi o pisaniu nie wiadomo jak wyszukanym słownictwem, ale bez przesady. Z takimi błędami to się z podstawówki nie powinno wyjść.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na twojim miejscu bym się niezastanawiał nad zmianą tylko bym brał Agroplusa muj kolega ma rolera 70 i beluje terz metal fachem i nienarzeka ja terz bede brał 72 konie tylko że dorado też będzie belował tylko że w warfamie

 

Spalanie to do 6l w ciężkej pracy z tego co się dowiedźałem od osób kture je mają

co do spalania bardzo by mnie to cieszyło jak by palił 10l/ha w orce z 3 skibowym kvernrlandem a w belarce czyli max obciązeniu tak jak mówisz 6 l na mth w co watpie bo przy max dobijaniu beli dostanie w piz...e :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Witam

 

Jak piszesz na forum to do wszystkich a jak do kogos to masz np. PW.Mi osobiscie nic w oczy sie nie wbilo jak przeczytalem jego post wazne ze byl na temat i napisany w sposob zrozumialy.

 

Po drugie skad wiesz czy ktos z AF nie ma dysortografi i np dlatego tak pisze bo inaczej nie potrafi.

Jak ktos pisze tak ze nikt zrozumiec tego nie moze to mozna sie doczepic ale jak ktos pisze na temat tyle ze ze slaba ortografia to po co go mieszac z blotem?

 

Temat tyczyl sie ciagnikow a nie ortografi i niech tak pozostanie

 

Co do spalania tez mi sie wydaje ze 6l w ciezkiej pracy to za malo.Najlepiej to widac jak sa testy ciagnikow

 

Pozdrawiam

 

Mam dysleksje, ale to mnie nie usprawiedliwia że mam kaleczyć polski język.

Moderator.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Widze ze nawet Moderator forum nie wie co to dysleksja.

 

Dysleksja-trodnosc w czytaniu

 

Dysortografia-trodnosc z opanowaniem pisowni w tym bledy ortograficzne

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim deutz fahrze 5110g, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kotki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub działają kontrolki samych awaryjek mimo ze ich nie uruchamiam. Dodatkowo gdy dzieje sie to co podane wyżej ciągnik także potrafi zgasnąć. Jakby coś odcinało, a czasem wszystko działa jak powinno. Może ktoś z was miał taki przypadek. Bezpieczniki sprawdzone itd. Ktoś doradzi jakieś opinie co to może być?
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj