Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ?

63 odpowiedzi na ten temat

#21 Share KZ180789

KZ180789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 luty 2012 - 14:31

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Belarus raaczej odpada u znajomego po roku tuleje w przodzie sie zapiekły bo nie było jakimścudem smarowania teraz po trzech już stożki do wymiany ,pompa od hydrauliki a dużo nie pracuje nim.W podlaskim mam niedaleko do dealera new hollanda ,farmtraca ,case a bym chciał przeznaczyć jakieś 150 tys żeby wykorzystać dobrze ten sprzęt i nie moge się zdecydować jakiej mocy bedzie mi potrzebny myślałem tak w okolicach 80 KM.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Dzisiaj, 14:43
  •  

#22 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 01 luty 2012 - 14:58

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Netto czy brutto ?

#23 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 luty 2012 - 15:06

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Ja myślę ze farmtraca kupisz za tą kasę i jeszcze trochę na paliwo zostanie które jest teraz BARDZO DROGIE.
Rozmawiałem o nim z serwisantami i mówili ze nie ma z nimi kłopotu.Jeden mechanik z serwisu nawet sam go kupił

#24 Share zetorek7441ursusc330

zetorek7441ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 luty 2012 - 15:41

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Witam nie dawno miałem ten sam problem:)
Ja ci proponuje John deere 5070m :) A dlaczego 5070m? a dlatego że inne ciągniki mają podaną moc na silniku;/
A john deere ma podaną moc (hmm jak by to powiedzieć ) po przejściu przez hamownie:)
Sam go biorę chociaż nie będę miał tura ale on się w 100% nadaje do tura ponieważ ma ramę, sprzęgło mokre wielkopłytowe (można powiedzieć niezniszczalne) i rewers elektrohydrauliczny :) a to wszystko za 132 tyś netto:)

Tyle ode mnie :)
Mam nadzieje że pomogłem:)

Edytowany przez zetorek7441ursusc330, 01 luty 2012 - 15:42.

#25 Share grubymaro5

grubymaro5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna
    Rolnictwo

Napisany 01 luty 2012 - 18:14

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ?

Witam nie dawno miałem ten sam problem:)
Ja ci proponuje John deere 5070m :) A dlaczego 5070m? a dlatego że inne ciągniki mają podaną moc na silniku;/
A john deere ma podaną moc (hmm jak by to powiedzieć ) po przejściu przez hamownie:)
Sam go biorę chociaż nie będę miał tura ale on się w 100% nadaje do tura ponieważ ma ramę, sprzęgło mokre wielkopłytowe (można powiedzieć niezniszczalne) i rewers elektrohydrauliczny :) a to wszystko za 132 tyś netto:)

Tyle ode mnie :)
Mam nadzieje że pomogłem:)

ale dodaj jeszcze ładowacz i osprzęt to będzie ponad 150 tys netto
ja też się zastanawiam jaki wziąć i wybór padł na case-a jx(eh rewers) albo jxu (12x12 eh rewers ehr itp)
a powiem jeszcze że jx70 full opcja ale rewers mechaniczny to gdzieś tak ok. 100tys netto bez tura
mf 255
case jx70
pług akpil 2+1
siewnik gaspardo 3m

#26 Share KZ180789

KZ180789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:03

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Jeżeli farmtrac to jaki model wystarczy 675 DT czy lepiej 685 DT róznica w cenie jest ,ale za to ciężejszy i za razem masywniejszy.Jak byłem u dealera to był ten mniejszy ładnie sie sprawował ,ale komfort średni.

#27 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:25

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Cześć myśle że na tyle hektarków Farmtrak z powodzeniem ci wystarczy ciągniczek robi pozytywne wrażenie ,,, a jako użytkownik mogę polecić ci NH t5040 ciągniczek chodzi aż milo ale niestety jego cena bedze napewno większa na jaką sie przygotowałeś

#28 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 02 luty 2012 - 12:29

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? A decyzja zależy już od ciebie jeżeli chcesz rozwijać gospodarstwo to jak najbardziej 685dt jezeli nie to 675dt. Osobiście jeżeli miałbym areał taki jak twój i miał wybierać między tymi dwoma modelami to brałbym 685dt,jednak biorąc pod uwagę to, że nie chcesz się zbytnio zadłużać to raczej 675dt.

#29 Share Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja :))

Napisany 02 luty 2012 - 12:44

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Farmtrac 675 DT + tur metal fach w kwocie 120 000 myśle ze sie zmieścisz silnik perkins !

#30 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 04 luty 2012 - 09:33

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Hmm ja ci proponuję jakiegoś jxu może albo T5 nh bardzo fajne ciągniki mało palą i w cenie spokojnie się zmieścisz.
jak masz kase to poco farmtrac nie lepiej kupić lepszy?

Artur96 kubota robi najlepsze silniki? a skąd ty to wiesz ja np. uważam że najlepszym silnikiem jest deutz (dojcz) w moim Fendt - dzie 412 vario ,ponieważ mało pali jest mocny i wytrzymały. Uciekać od elektroniki a dlaczego ? utrudnienie w rolnictwie? chyba wręcz odwrotnie. Takie gadanie kojarzy mi się z początkiem II połowy XX wieku nie obraź się ,ale dlaczego rolnicy kupują JD albo Fendt-y przecież te ciągniki mają w h.. elektroniki a jakoś nie narzekają czekam na wytłumaczenie twojej wypowiedzi na 1 stronie.

Edytowany przez andrzej2257, 04 luty 2012 - 09:45.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Dzisiaj, 14:43
  •  

#31 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:20

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Jak na dzisiejsze czasy to kwota jest mała bo sprzęt jest drogi. Sprzęt należy kupić dobry bo ma służyć, dobrze służyć latami. Jeśli ma być to ciągnik główny to raczej coś koło 90 KM jeśli masz zamiar powiększać areał to zobaczysz, że takim będzie Ci później łatwiej niż jakimś 60-70 konnym. Do tura jak i do prac w polu proponuję ciągnik cięższy czyli nie Case JX a JXU, nie NH TD5000 a T5000. Te mniejsze są tańsze i dobre ale do prac z ładowaczem i polowych lepsze są ich więksi bracia ze względu na masę i gabaryty. Z doświadczenia wiem, ze JX jak i jego odpowiednik w NH lubi skakać w transporcie co jest spowodowane małą masą.
Proponuje zastanowić się nad tymi dwoma i powiedz dokładnie czy te 150 tys to netto czy brutto i ma to być już cena z turem czy za sam ciągnik?

#32 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:22

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? .

Edytowany przez Artur96, 04 styczeń 2013 - 17:31.

#33 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 luty 2012 - 19:35

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? "ze John deere z elektroniką jest o22tyś tańszy niż ten podstawowy mechaniczny." Chciałeś chyba napisać, że elektronik jest 22 tysie droższy od mechanika.

#34 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 04 luty 2012 - 19:55

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? A co powiecie o New Holland t5060 do pracy z ładowaczem?

#35 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 luty 2012 - 22:46

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? t5060 to raczej nawet sam goły do 150 się nie łapie ;)

#36 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 05 luty 2012 - 09:50

@andrzej2257.To tak kubota robi najlepsze silniki ponieważ ma inne tłok(są czarne nie wiem co takiego w sobie mają ale mają wytrzymać więcej)Dopiero niedawno Valtra za czeła takie robić.A np manitou i chyba weidemann.Nie zmieniło by swoich silników na kubota gdyby były złe.Niemcy kupują kuboty wyjmują z nich silniki i wkładają do innych maszyn.I do tej pory Fabryka kuboty wyprodukowała najwięcej silników na świecie.

tylko dlaczego tych "najlepszych" silników na świecie nie spotkamy w żadnym dużym ciągniku? :P
Z tym wyjmowaniem silników z Kuboty to chyba trzeba do najlepszych cytatów roku zgłosić :lol:

#37 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 05 luty 2012 - 09:51

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? @Kamillo0 ale myślę o zakupie dla siebie.

#38 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:11

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? @bogdan.kubota robi duże silniki nawet kilku tonowe do koparek.
I ciągniki też ale na USA po 200km
A co ci nie pasuje ze mówisz ze trzeba do cytatów roku zgłosić?
czekam na odp??

#39 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:25

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Kubota nie robi ciągników powyżej 135KM na żaden rynek :P
napiszę podobny cytat w twoim stylu : Amerykanie kupują Peugeoty wyjmują silniki i wkładają do swoich samochodów :lol: Bzdura :P co nie? Podobnie jak twoje stwierdzenie :D

Edytowany przez b0gdan, 05 luty 2012 - 10:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:41

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Bzdura jak to pon kolega mówi robiła większe ciągniki i robi a np kubota kt 150 mówi koledze i to coś?
Byłeś kiedyś w fabryce kuboty albo ktoś z twoich znajomych był?
Niemcy kupują kubot bardzo dużo
Ale ja nie jestem na takim poziomie żeby się kłuć.choć mam rację
Do osób starszych od sb mam szacunek.

Dodaj odpowiedź