Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ?

63 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KZ180789

KZ180789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 14:01

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Głównie będzie pracował w prasie rolującej Krone 125 i prace z turem.Ma zastąpić wysłużoną c-360 do pomocy jest jeszcze c-330.Hodowla 20 krów mlecznych + młodzież.Areał to 10 ha zboża + 3 Ha kukurydzy + 20 Ha użytki zielone.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik sadowniczy New Holland BOOMER 30 (mini traktorek, ciągniczek)

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 47800.00 PLN
  • 07 lis 2017
Zetor 5011 świeżo sprowadzony z Niemiec I właściciel pełna dokumentacja

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 18500.00 PLN
  • 13 lis 2017
6320 SE z Niemiec I Właściciel Prywatnie Pełen Serwis Oryginał Przebieg

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 115000.00 PLN
  • 13 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Dzisiaj, 07:06
  •  

#2 Share krone125

krone125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 14:49

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Ja jak miałbym kupować to Johnee Deerea 5090 M taki zgrabny ładny ,i po prostu podobają mi się janki

#3 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 14:55

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? nie M tylko R. odrazdaja M duzo osob chociaz sa tez odmienne zdania. jak dbasz to masz. ale R lepsza.

a nie lepiej R kupic niz M?? ja biore 5100R

#4 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 31 styczeń 2012 - 17:01

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? A ja zapytam kolegę ile ma do przeznaczenia na ciągnik? Ja osobiście nie kupowałbym zachodnich marek drogie w zakupie i eksploatacji

#5 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 17:48

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? bierz Kubotte , do tura niema lepszych ciągników

#6 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:39

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? @therider.święte słowa mało która marka wytrzymała by gdyby Na ciągnik 66km założyć tura(mam m6040)i ok 850mtg.Ciągnik rewelacja ale cena kosmiczna.Jak masz kasę to bierz kubota.jak będziesz miał jakieś pytania to pisz

#7 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:41

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Ile kosztuje?

#8 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:51

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? jaki model??

#9 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:59

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? No ten 66km

#10 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:12

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? dokładnie nie wiem do przedstawiciel ma na dniach przyjechać.
Ale na allegro jest cena chyba ok 132 tyś netto
Gdy ja w 2010 w maju zapłaciłem coś 166tyś brutto z turem i osprzętem
Ale maszyna godna ceny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Dzisiaj, 07:06
  •  

#11 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:30

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? nie kubota ale głupota :) tyle siana za byle co

#12 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:42

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? @gajor24.Bez kuboty nie ma roboty.Byle co??Nie wiesz co mówisz
Kubota robi najwięcej I najlepsze silniki na świecie.
Teraz manitou zrezygnowało z perkinsa na rzecz silnika kuboty.

#13 Share KZ180789

KZ180789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 22:22

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Nie przeszkadza niska masa przy manewrowaniu z sianokiszonką czy ładowaniu obornika?

#14 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 luty 2012 - 09:20

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Ujdzie jak ładuje bele to zaczepiam te 500kg przednich obciążników na tył na belkę
A jak ładuje obornik to mam taki wycinak do tura o własnej masie 600kg naładuje do tego cegieł i na tył ciągnika

#15 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 01 luty 2012 - 09:27

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? ale za taka kase to mozna miec lepszy sprzet. na allegro za 210tys 100konny a w srodku jak w ursusie starym.

#16 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 01 luty 2012 - 09:35

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Kolego, a ja zaproponuje Ci McCormicka C-Max. Do tura idealny, zwrotny, 74 KM na Perkinsie. U mnie w okolicy pojawiły się 2 C-Maxy z turem w tym roku i z tego co wiem użytkownicy są zadowoleni.
http://maszyny.roman...-MAX/C80MAX.pdf

Edytowany przez kony111, 01 luty 2012 - 09:51.

#17 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 01 luty 2012 - 09:45

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? Kolego powiedz...Jakie masz środki na ten ciągnik?? I jakich dealerów masz w okolicy??

#18 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 01 luty 2012 - 10:11

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ?

Ujdzie jak ładuje bele to zaczepiam te 500kg przednich obciążników na tył na belkę
A jak ładuje obornik to mam taki wycinak do tura o własnej masie 600kg naładuje do tego cegieł i na tył ciągnika

Znajomy też ma tą 66 konną kubotkę. Ciągnik świeży bo dopiero 3 miesiące ją ma ale ma obciążniki na kołach standardowe obciążenie zalecane do tego ciągnika + obciążniki z przodu założone na tylny TUZ. Moim zdaniem na tak mały ciągnik nie powinno montować się tura bo ciągnik nie wytrzyma obciążenia i się złamie. I przy obecnych mrozach ciągnik zapalić nie chce mimo iż stoi w stodole.

#19 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 01 luty 2012 - 10:45

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? A ja bym ci polecił coś z rodzinnych produktów. Na ten areał to Farmera 8244 C2 z turem.Ciągnik za dość niewielkie pieniądze (nie chce skłamać co do ceny muszę się lepiej zorientować) do tura jest dobry wielu użytkowników na AF posiada ten ciągnik z ładowaczem czołowym więc możesz popytać jak z awaryjnością. Drugą opcją może być Farmtrac 685DT chociaż to byłby dość drogi wydatek, ale słyszałem ,że są to bardzo dobre ciągniki. A jeśli nie chcesz przeznaczać dużo to radzę Belarusa tani w eksploatacji i w zakupie, a wykona swoja pracę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 luty 2012 - 11:31

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ? @podcepiomy.Tak jest za mały do tura pod tura powinno być mi ok80km.Ale nie narzekam.
A z tym odpalaniem to po wiec kumplowi żeby zadzwonił do serwisu.Ja swojego w tym roku trzymam w oborze ale w tamtym test owalem go czy odpali na mrozie.I przy temp.-15 odpalał bez problemu u innych użytkowników tez tak sam jak u mnie pali.

@gajor.To prawda może trochę przypomina starego ursusa.Ale w nich jest naprawdę wygodnie pracować.Klima jest rewers elktro hydrauliczny tez jest.A od bajerów uciekaj.Bo to nie jest potrzebne w rolnictwie

Dodaj odpowiedź