Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek)

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bulin

bulin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:01

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?

Pierwszy post na forum więc witam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) Dzisiaj, 03:08
  •  

#2 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:45

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) Witam

też mam kurki ale troche więcej. Może jakiś zanik mięśni? Jeśli masz troche czasu i kasy to zabij ją i zawieź do weta moze powie ci co to było. Z tym psem i kotem też moze być możliwe. Miałem ostatnio też nagły ubój kury. W kurniku leżała na gnoju i kury ją dziobały i chodziły po niej to zabrałem ją w ciepłe miejsce to było w czwartek wieczorem. Piła 2h wode i stała o własnych siłach ale nic nie chciała jeść. W piatek już nie chciała wstać i trzeba było jej głową ruszać w strone wody zeby piła. W sobote był już ubój. Przyczyna było zatrucie organizmu bo wątroba prawidło nie działała ponieważ gdy ją wyciągałem to w kawałkach,rozpadywała się a jak wiemy z pierwszej klasy gimnazjum wątroba przekrztałca trujące substancje w obojętne, a u mojej kury ona nie działała.

#3 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 13:22

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) @Bulin to salmonelloza typu nerwowego, ten typ tej choroby jest nieuleczalny, dobij ją, i reszcie niestety powinieneś podać amoksycyline np. biomox, ale wstrzymaj się z antybiotykiem podaj szybko reszcie witaminy i powinny się obronić przed chorobą.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:17

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) Jesteś lekarzem weterynarii?

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:40

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) Nie weterynarzem nie jestem choć kiedyś chciałem, hoduje gołębie pocztowe i mam kontakt i pewne doświadczenia z chorobami ptaków i lekami dla ptaków.

http://www.golebiepo...oby_golebi.html
zjedź trochę w dół jest tam opisana salmonelloza postać nerwowa

Edytowany przez bobytempelton, 31 styczeń 2012 - 20:45.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:47

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) A znasz sie troche na kurach?
Mozesz coś powiedzieć na temat szczepień? jakimi lekami przeciw jakiej chorobie? gdzie się szczepi. Słyszałem gdzieś ze ktoś szczepi kury.

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:05

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) To by szczepić kury słysze a raczej czytam pierwszy raz od ciebie, gołębie się szczepi rok rocznie takie są wymogi przeciw chorobom zakaźnym, szczepi się podskórnie z tyłu szyi, kompleksowym środkiem na kilka syfilisów, ale u kur to ci nie powiem, poszukaj czegoś o ziołach wpisz zioła dla kur czy zioła dla gołębi jest mnóstwo tego w necie, i co najważniejsze jest naturalne,tanie, zdrowe i pomaga, parz herbatki rozcieńczaj z wodą dodawaj witaminy podawaj od malutkiego i nie będą chorować, ja tak się bawie już 3 rok i jestem zadowolony, nic nie choruje a jak widze że choruje skracam o głowę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:28

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) Narazie mi tylko jedna kura zachorowała ale to pisałem kilka postów wyżej. Znasz przyczyne czemu ta wątroba sie tak rozlatywała? Krew nie dochodziła czy jak?

#9 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:40

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) Musiała zeżreć coś toksycznego lub coś zjadło ją od środka, np. choroba czy pierwotniaki np. rzęsistki, jeżeli miała w środku żółte guzki to rzęsistki.
Na wątrobę jest naturalne dobre lekarstwo, sam go nawet stosuję gdy pobaluje dzień wcześniej :D są to nasiona ostropestu plamistego, kosztują kilka zł. hepatil i inne cudaki na wątrobe są z tego robione.
http://ostropestplamisty.info/
http://www.ceneo.pl/...CFcGFDgodxVgIvA
a rzęsistki wszystkie stworzenia my też pijemy z wodą, rzesistki zabija odczyn wody poniżej 5.0ph, czyli kwaśna woda, czyli woda z cytryną, octem jabłkowym lub kwaskiem cytrynowym, i czysta woda z poidła nie z kałuży.

#10 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 02 luty 2012 - 21:56

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) Coś toksycznego czyli co dokładniej?
Chyba nie miała żółtych guzków .

#11 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 11:48

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) Pomocy moim kurą coś jest. dziś zauważyłem że jedna z kur w moim małym bo 8sztuk stadku jakoś dziwnie czka a może kicha i ma trudności z oddychaniemi jest osowiała Czy spotkał się ktoś z czymś takim? nie wiem co mam robić proszę o porady i pomoc czy to jest uleczalne?
pozdrawiam wlascicielziemski1

#12 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 10 lipiec 2012 - 10:24

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) napisz na pw do usera bobytempelton on ci pewnie pomoże bo jest kumaty w leczeniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 21:02

Dziwna choroba u jednej z moich kurek(niosek) Dzięki za pomoc napiszę :)